Фільми, які дозволяють відпочити.
Фільми, які підкреслюють важливі теми.
Фільми, які навчають історії.
Спіймати Кайдаша
Це український 2020 року, який створений за мотивом твору Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я. Події телесеріалу розгортаються хронологічно від 2005 до 2014 року, протягом десятиріччя у часи незалежної України. Сюжет телесеріалу повниться різними драматичними конфронтаціями між усіма членами родини, апогеєм конфлікту стає 2014 рік, коли сім’ю розділяє ще й ставлення до Майдану. Серіал наповнений гумором, драмою та стосунками між людьми. Рекомендуємо переглянути, якщо ви маєте бажання відволіктись, наповнитись та просто відпочити.
Ми є. Ми поруч
Драма, історія, сенси, любов, стосунок. Важливі теми про які варто говорити. Фільм, який відновлює. Головний герой — Олексій, хірург, який втрачає хрещеного сина під час операції. Лікар картає себе через смерть хлопчика, тому він полишає роботу та блукає містом, не маючи змогу втекти від думок про трагедію. Коли чоловік виїжджає у тихе місце, з яким пов’язані особливі для нього спогади, він раптово зустрічає Маріанну. Вона заворожила і закохала.
Мої думки тихі
Гумор, який повертає до життя.
Це українська трагікомедія режисера Антоніо Лукіча. За сценарієм молодий звукорежисер і невдаха Вадим отримує замовлення від клієнта з Канади з проханням записати голоси рідкісних тварин та пташок української фауни Закарпаття, однак завданням ускладнюється тим що у подорож Закарпаттям разом із Вадимом вирушає його мати-таксистка.
Гуцулка Ксеня
1939 рік. Американець родом з України приїжджає в Карпати, щоб одружитись з українкою — лише так він успадкує багатство свого покійного батька. Але несподівано для себе хлопець зустрічає у горах справжнє кохання, а не фіктивне.
Герой мого часу
Це одна із перших українських арткомедій, які висміюють мрії міленіалів.
Фільм Тоні Ноябрьової розповідає історію "маленької людини", хлопця "з сусіднього двору", що живе в складному та суперечливому світі. Жорик намагається знайти сенс свого існування у великому місті та приїжджає в столицю в пошуках щастя. Він шукає роботу, намагається будувати відносини, намагається поставити собі високі цілі. Але кожен раз заходить в глухий кут.
Гіркі жнива
Головний герой фільму Юрій живе звичним життям. Він закоханий в Наталку і мріє створити з нею міцну сім’ю. Та його мріям не судилося здійснитися. Людиноненависницький радянський режим влаштовує голод. Населення у селах опиняється на межі вимирання. Чоловіки, у жилах яких тече вільнолюбива кров, не в силах сидіти склавши руки та чекати смерті. Організовуються осередки спротиву, мета яких перебороти безжальну систему.
Віддана
За основу фільму взято твір Софії Андрухович – «Фелікс Австрія». Події відбуваються в австро-угорській Україні. У лікаря Ангера в пожежі гине дружина. Будучи в відчаї, він приймає рішення, що виховає двох дітей: рідну доньку та дочку своїх робітників. Подорослішавши, дівчата не знають як ставитися одна до одної.
Жива ватра
Це фільм про життя, про традицію, про конфлікт двох світів — сучасного і древнього, про природу гір, про долю людську, про любов, про родину, про місце під сонцем, про вогонь живий і про вівчарство — усе це в голові маленького хлопчика, котрий, може, стане пастухом.
«Гніздо горлиці»
Фільм висвітлює проблему трудової міграції українців. Головна героїня Дарина змушена їхати на заробітки в Італію, щоб мати змогу прогодувати сімʼю (чоловіка, який втратив роботу, та доньку). За час проведений в Італії жінка багато натерпілася та нарешті наважується їхати додому. Однак щастя в її очах немає, бо вона при надії, а вдома її чекає чоловік-пʼяниця та вагітна дочка.
Захар Беркут
Події розгортаються в Карпатах, де громада селян намагається відбити монгольську навалу, яка все нищить на своєму шляху. Селяни сміливо захищають свою територію та звільняють полонених, однак це сильно злить монгольського хана та він знаходить серед селян зрадника, який допомагає монголам рухатися далі.
Стоп-Земля
«Стоп-Земля» — це розповідь про останній навчальний рік звичайних київських школярів. У центрі сюжету — троє друзів, які між заняттями та підготовкою до ЗНО прагнуть прожити та відчути останні дні дитинства.
Магда
Фільм зняв режисер Денис Соболєв за мотивами документальної повісті «Любов і муки Магди Хомман», що ґрунтується на реальних подіях. Стрічка розповідає історію життя Магди Хомман — німкені, яка у 1920-х після Першої світової війни переїхала в Україну разом з українським солдатом, у якого закохалася.
Відблиск
Фільм розповідає про події українсько-російської війни, тортури на заводі «Ізоляція» та спробу адаптуватися до мирного життя після пережитого.
Бачення метелика
Це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Вдома вона дізнається, що вагітна внаслідок зґвалтування своїм наглядачем. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби вві сні, та щось усередині неї не дає змоги забути, чому вона мусить жити далі.
Коли нам було 15
Фільм оповідає про дорослішання в 1990-х. У центрі сюжету — історія 15-річної Тоні, яка стає частиною зграї. Фільм змальовує жорстокість, з якою стикалися підлітки в ті часи. У стрічці Анна Бурячкова робить спробу подивитися на українських міленіалів, щоб зрозуміти, як дитинство в 1990-х вплинуло на них.
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is . В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.
Вам також може бути цікаво: