Центр i-MED це особливе місце, створений у 2016 році командою людей, які вірять: бути здоровим - природний стан кожної людини!
Центр оснащений високотехнологічними програмно-апаратними комплексами, які дозволяють швидко і точно зняти дані та допомогти лікарю визначити стан усього організму.
У i-MED працюють кваліфіковані фахівці - лікарі різних напрямів з великим досвідом медичної практики і знаннями в різних сферах.
Сьогодні у нас жіноча і дуже важлива тема – ПРОКЛАДКИ, від гінеколога і сімейного лікаря центру i-MED - Веремчук Ольги Василівни. Прокладки увійшли в наше життя стрімко і міцно закріпились, у кожної другої дівчини в сумочці крім помади, дзеркальця і багатьох інших речей, лежать прокладки: щоденні або для менструації.
За даними ВООЗ - 80% жінок мають проблеми по гінекології і у 63% проблеми виникають через використання неякісних тампонів і прокладок. Про їх «плюси» знають всі - вони дають нам відчуття свіжості і чистоти, а тепер про те, як вони впливають на здоров'я?
1. Парниковий ефект - подразнення шкіри. Майже всі прокладки мають клейкий шар, який не пропускає вологу і повітря. А тепле і невентильоване середовище ідеальне для розвитку бактерій;
2. Зміни мікрофлори;
3. Подразнення.
Чому ж вони так шкідливі?
1. Целюлоза - синтетичний матеріал, для отримання якого використовують макулатуру. У макулатурі міститься фарба, яка видаленню не підлягає. У фарбі в свою чергу міститься свинець. (Це часто ще одне джерело попадання важких металів в організм). Все це веде до подразнень і алергій. Також целюлоза абсолютно не дихає і відбувається швидке розмноження бактерій. Якщо не міняти прокладку кожні 3-4 години, кількість бактерій просто зашкалює. Як каже Ольга Василівна: «Там починається реанімація!» Бактерії можуть проникати у внутрішні статеві органи і в сечовидільну систему, провокуючи такі захворювання як вульвовагініт, кандидоз, цистит, дисбактеріоз, пієлонефрит, запалення придатків.
2. Технічний клей - наноситься на нижню поверхню прокладки. У його складі найнебезпечніші речовини - фенол, формальдегід та ін. Ці речовини можуть викликати порушення імунної системи і слугувати причиною утворення більш небезпечних дисбалансів.
3. Використання віддушок, які містять канцерогенні фіксатори - фталати.
4. Зазвичай волокно дідбілюється хлормісткими складами, внаслідок чого виділяються діоксини, небезпечна отрута, яка може пригнічувати імунітет і ендокринну систему.
5. Адсорбент - це саме те, що утримує вологу, продукт нафтовиробництва, матеріал не екологічний і не розкладається у навколишньому середовищі.
І ще один важливий факт - КОЖНА жінка використовує приблизно 16,800 прокладок протягом життя, а пластик з них розкладається 500 років !!! І звісно ж, багато компаній, що виробляють прокладки популярних брендів - тестують свої товари на тваринах!
Що ж робити, запитаєте Ви?
Мінімізувати використання щоденних прокладок. Якщо користуватися, то варто купувати тільки натуральні і міняти їх кожні 3-4 години! Використовувати їх тільки в деяких випадках (коли немає можливості змінити білизну, в останні дні менструації).
Якщо використовувати, то тільки натуральні альтернативи:
1. Гіппоалергенні і без ароматизаторів;
2. Дійсно натуральні і біорозкладні матеріали без використання хімії і синтетики;
3. Поглинаючий шар без хлору складається з розпушеного целюлозного волокна;
4. Замість пластику використовується плівка на основі кукурудзяного крохмалю;
5. За поглинанням відмінностей нема;
6. Дійсно дихаючі і не викликають подразнення.
Список органічних прокладок, які можна придбати в Україні.
Masmi
Organyc
Rael
З мінусів - ціни на них вищі. Але це не витрати- це Ваші інвестиції у власне здоров'я і навколишнє середовище.
Під час менструації можна використовувати:
1. Менструальні чаші, вони безумовно найбільш екологічні, але на самому початку звичайно буває складно розібратися як з ними працювати;
2. Тканинні багаторазові прокладки, також набагато екологічніше, але за ними потрібен правильний догляд.
У будь якому випадку зараз є вибір в сторону здоров'я і екологічності. До всього можна пристосуватись і навчитись використання. Всім здоров'я і гармоніі.
Вам також може бути цікаво