Жири в раціоні. Корисні і не дуже

Якщо ви цікавитесь темою здоров'я та харчування, то хоч раз в житті ставили собі питання про жири. Чи не шкідливо їх вживати? А раптом холестерин підвищиться? А якщо погладшаю?

 

Ми боїмося жирів за звичкою. Хтось колись сказав, що вони забивають судини і провокують надлишкову вагу. Але насправді все трохи інакше. Надлишкову вагу в першу чергу провокує переїдання і надлишок вуглеводів у раціоні, а не жири.

 

Коли ми їмо жири, вони не спрямовуються одразу у жирові запаси. Жири намагаються нас прикрасити, зігріти, поліпшити настрій і посилити сексуальне бажання. Вони будують наші клітини, усувають дефекти, роблять їх міцними і еластичними.

 

Дотримуючись балансу жирів у харчування, ми навряд погладшаємо, але точно вбережемо себе від проблем з судинами, серцем і гормональною системою.

Якщо виключити жири з раціону, незабаром у дзеркалі ми побачимо тьмяне волосся і «пергаментну» шкіру. Енергії стане менше, погіршиться сон, сповільняться розумові процеси. У жінок може зникнути менструація і лібідо.

 

Існує 4 види жирів, які можна і потрібно включити в своє харчування, щоб зберегти молодість, гарне самопочуття, красиву шкіру і густе волосся.

 

• Омега 3

Так званий «риб'ячий жир». Але ним багата не тільки риба. Омега 3 міститься у чіа, лляному та конопляному насінні. Цей вид жирів піклується про здоров'я наших судин, зменшує запальні процеси, регулює цукор у крові і зміцнює імунітет.

 

• Омега 6

Це горішки, насіння і популярні українські олії – соняшникова та кукурудзяна. Такі жири покращують когнітивні функції і захищають нас від передчасного старіння. Однак вони настільки звичні й доступні, що їх легко переїсти. З такими жирами важливо дотримуватись міри, оскільки порушений баланс може призвести до розвитку внутрішніх запалень.

 

• Омега 9

Це наше улюблене авокадо, оливки і якісна оливкова олія. Вони покращують настрій і додають мотивації, захищають наше серце, підвищують чутливість до інсуліну, відновлюють нервову систему, стимулюють секрецію травних ферментів, допомагають імунним клітинам швидше усувати запалення та зменшують хронічні болі.

 

• Насичені жири

Найпопулярніші джерела – це червоне м'ясо, вершкове масло, шоколад і кокоси. Насичені жири необхідні для регенерації клітин, утворення гормонів, міцного імунітету і ніжної оксамитової шкіри. Майже всі вони містять багато вітаміну А.

 

Іноді насичених жирів бояться за вміст холестерину, тому важливо сказати кілька слів на їх захист.

 

По-перше, практично весь холестерин синтезується нашою печінкою. А той, який надходить з їжі, не має великої влади над нашим тілом.

 

По-друге, холестерин важливий для роботи головного мозку, утворення жовчі, синтезу статевих гормонів та вітаміну Д, він – великий трудівник.

 

По-третє, не обов'язково вживати багато насичених жирів, щоб отримати ожиріння печінки. Воно, навпаки, може статися саме через те, що в раціоні дуже мало жирів. Наприклад, коли людина їсть багато фруктів або «корисних» десертів із сухофруктами в основі.

... Серед жирів є і «небезпечні хлопці». Це транс-жири – рослинні олії, структуру яких змінили на молекулярному рівні. Їх використовують як дешевий аналог вершкового масла, і додають практично в усю магазинну випічку, цукерки, фабричний шоколад і соуси. Такі жири не беруть участь у жировому обміні та осідають на стінках судин і внутрішніх органів. Намагайтесь уникати їжі, у складі якої є транс-жири.

 

Ми знайшли рішення, як додати в щоденний раціон продукти з корисними жирами. На українському ринку з'явився Омега Бокс. У ньому зібрані всі джерела жирів, які подовжують молодість і зміцнюють здоров'я. Дуже класний варіант для себе і як подарунок тим, кого любите.

 

У боксі ви знайдете кокоси, авокадо, горішки та насіння, сир, жирну рибу та інші, багаті на жири продукти. А також – рецепти з ними і естетично оформлені картки, в яких розповідається про користь жирів.

 

Не бійтесь хороших жирів. Вони надовго втамовують голод і насичують організм корисними речовинами. Нижче кілька перекусів, рецепти яких можна знайти в Омега Боксі:

 

• Кава і бананове «Рафаелло» з волоських горіхів

• Тост з яйцем пашот і гострим зеленим соусом з авокадо

• Смузі на кокосовому молоці з персиком, малиною, шпинатом і конопляним насінням

• Какао і банановий пряник з тонким шаром солоної карамелі

• Чіа-пудинг на кунжутному молоці з медом і горішками

• Лляний хлібець з хумусом і овочевими паличками

• Печінка тріски на шматочку домашнього хліба з тахіні і насінням

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is.

В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам може бути цікаво: