День народження Коко Шанель. Велика Дама французької моди

— 19 серпня виповнюється 141 рік від Дня народження видатної французької кутюр’є Коко Шанель.

Габріель Бонер (Коко) Шанель — єдина персона зі світу високої моди, кого журнал "Тайм" включив до списку 100 найвпливовіших людей ХХ століття. Навіть сьогодні складно знайти співрозмовника, хто б не знав про духів Chanel №5 і маленькому чорному платті. 

Справжнє ім'я Коко Шанель — Gabrielle Bonheur Chanel (1883-1971). Перед нами модельєр, засновниця власного будинку високої моди. Саме вона кардинально змінила уявлення європейців про стиль:

  • Спростила жіноче вбрання, додавши йому витонченості і елегантності;
  • Запозичила естетичні елементи з чоловічого гардероба;
  • Ввела принцип le luxe de la simplicité — "розкішна простота".

Що надихнуло її на створення шедеврів?

  • Щире бажання зробити простих жінок красивими і стильними: вихована в злиднях, вона розуміла їх як ніхто інший. Тому намагалася створювати моделі, які»вийдуть на вулиці".
     
  • Віра в надприродні сили. Неспроста символом будинку моди Chanel був квітка білої камелії-за східними легендами він відганяв злих духів.
     
  • Чоловічий гардероб. Тканини твід і Джерсі, штани, жакети, тільняшка... Мадемуазель брала з нарядів для чоловіків найкраще.
     
  • Мінімалізм. Модельєр вважала, що елегантність не потребує громіздких діамантах, численних рюшах і оборках. "Якість" Шанель" стало прозивним ім'ям.

Як з'явилися Легендарні парфуми Chanel № 5?

У 1920 Коко попросила талановитого Ернеста Бо створити "аромат, який пахне жінкою". Створюючи парфуми, він експериментував з альдегідами — синтетичними ароматами, що нагадують запахи квітів. Працюючи над парфумами, вчений писав, що хотів відтворити "особливу свіжість озер в літній полярний день". 

Це йому вдалося з використанням цілої симфонії парфумерних нот:

  • Верхні: лимон, альдегіди, бергамот, неролі, іланг-іланг.
  • "Серце": троянда, ірис, корінь фіалки, конвалія, жасмин.
  • Базові: амбра, дубовий мох, сандал, ваніль, пачулі, віверра, мускус.

Чому ж у вишуканих парфумів настільки "невідповідна" назва? Шанель завжди прагнула до простоти. Етикетка, упаковка, тара — це все другорядне. Головне-вміст: чарівний аромат, що захоплював за собою. З назвою мадемуазель теж вирішила не морочитися: Ернест Бо приніс Коко на пробу двадцять тонких прекрасних запахів. Їй сподобався той, що був під номером п'ять. Число " " було ще й улюбленим для Коко — тому інші варіанти і не розглядалися!

Чому вона змогла досягти такого успіху?

Не бійтеся експериментувати.

Коли інші модистки майстрували корсети і шили пишні незручні сукні, Шанель заявила про себе жіночими спортивними і брючними костюмами, туфлями-човниками, сукнями-сорочками. Спочатку її колекції викликали шок, але минув час — і жінки зрозуміли, що одяг може бути одночасно красивим, простим, елегантним і комфортним.

Щиро любіть, але не забувайте про користь.

Кожен з коханців Коко — і з тих, хто був казково багатий, і з тих, хто не міг похвалитися великим статком, співслужив для неї велику службу. Вона не заводила відносини "просто так", а зближувалася тільки з цікавими і талановитими особистостями.

Будьте критичними до себе, але нікому не дозволяйте вас критикувати.

Незважаючи на незвичайну строгість до себе, Габріель терпіти не могла необгрунтовану критику від оточуючих. Особливо впертим вона відповідала: "Мені плювати, що ви про мене думаєте. Я про вас не думаю взагалі".

Залишайтеся незалежними незважаючи ні на що.

На початку кар'єри вона була змушена брати гроші від коханих чоловіків — без цього дівчині, у якої не було ні гроша за душею, не почати свою справу. Так, кошти на відкриття ательє їй надав Артур — Коко погодилася взяти фінанси тільки в борг. І вона стримала слово-повернула всю суму до цента, додавши ще й щедрі відсотки.

Завжди вірте у свою мрію. Шлях Шанель до слави і багатства точно не вийде назвати легким і безтурботним. Тому ще один її секрет — невичерпна сила духу.

Цитати Коко Шанель:

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: