Авторка статті - персональний стиліст Анастасія Єленок, допоможе вам розібратися у трендах, та скласти ідеальний гардероб!
Закликаю тебе бути щасливою разом з нами!
Але до чого тут розбір гардеробу та підготовка до літа?
Зараз розповім...
Усе що нас оточує, чим ми користуємось, де буваємо - викликає різні емоції та почуття.
Щось нам подобається і ми насолоджуємося цим, а щось ні - і ми цього уникаємо.
Так от, пропоную зробити свій гардероб таким, що буде приносити тільки задоволення та
позитивні емоції! Усього 10 кроків і ти помітиш, скільки з`явиться місця у шафі, і як
зміниться твоє ставлення до власних речей. Уся суть розбору гардероба - позбутися того,
що не приносить нам очікуваних емоцій.
До такої грандіозної події треба бути готовою
Краще відвести на це 3-4 години часу одразу або розподілити роботу на декілька разів.
Готуємо місце у кімнаті, куди ми зможемо покласти речі. Це може бути диван, ліжко,
стілець, підлога, або ж усе разом. Дістаємо усі речі з шафи: верхній одяг, топи, джинси,
спідниці, сукні, взуття, прикраси, сумки і т.п. Готуємо великі пакети та коробки, куди ми
будемо складати непотрібні речі. Несезонний одяг одразу відкладаємо подалі. Бажано
мати дзеркало у повний зріст, щоб приміряти одяг та компонувати нові образи. Потім
перевіряємо, чи є вільне місце в пам’яті телефону, але про цей секрет трохи далі. Також
необхідно створити атмосферу, будь-яку - затишну/продуктивну/драйвову (загалом таку,
якої прагне душа). Для цього достатньо увімкнути музику, улюблений фільм, зробити
смачний чай\каву, або ж налити келих вина, та обов'язково додати гарного настрою!
А тепер найцікавіше - сам процес.
1. Кажемо «ні» зіпсованим речам
Це речі, що розтягнулися, втратили колір, покрилися ковтунцями, тобто ті, що вже неможливо реставрувати. Разом з ними забираємо речі, що не подобаються й не приносять насолоди, коли їх одягаєш (вони теж зараховані до «зіпсованих»).
2. Живемо тут і зараз, незважаючи на розміри
Речі, що розміром більші або менші, які є незручними або не підкреслюють форми тіла, зовсім нам непотрібні насправді. А також забираємо те, що тримаємо на випадок “планую схуднути”, адже живемо зараз, хочемо радіти і милуватися собою також зараз, а не колись потім.
3. Гармонія гардероба – гармонія життя
Буває, що у гардеробі може бути багато речей, які не зовсім підходять до нашої життєвої ситуації саме зараз. Наприклад, ти - мама у декреті. Перед прогулянкою відкриваєш шафу і бачиш, що вона повна, але для прогулянки з дітьми ти знову і знову одягаєш ті самі зручні джинси і той самий светрик, а все інше - це офісний одяг, і зараз він для тебе не зовсім актуальний. Отже, потрібно співвідносити одяг у шафі з реальністю твого щоденного життя.
4. Будь-що вистояти проти всіх сумнівів
Під час сортування гардероба будуть виникати різні сумніви, які можуть завадити позбутися справді непотрібних речей. З цим треба боротися, і ще пам’ятати, що призначення речей у гардеробі - робити нас щасливими, а не лежати тягарем на полицях. Ось такі думки можуть з'являтися у вас:
- ця річ колись стане мені в пригоді (а насправді лежить без діла вже більше року);
- я планую схуднути, тоді й зможу знову це одягти;
- ця річ коштувала занадто дорого, щоб нехтувати нею;
- а це мені колись подарувала бабуся/брат/подруга (таке краще взагалі відкласти від повсякденного гардеробу у відділ, де ви зберігаєте сентиментальні речі).
5. Не бійся сортувати
Речі, які ми вирішили залишити у гардеробі краще розподілити за категоріями: верхній одяг, топи, джинси, спідниці, сукні, взуття, прикраси, сумки та інше. Це дає змогу оцінити, чого у нас багато, а чого не вистачає. Також потім буде легше складати нові образи.
6. Створюємо «інвентар»
Фото власних речей допоможуть, як мінімум, не забути про те, що ми вже маємо у гардеробі. Це допоможе уникнути подальших марних покупок таких самих або ж схожих речей. До того ж під час шопінгу у нас буде можливість відразу глянути, з чим можно носити річ, яку плануємо придбати.
7. Найулюбленіше – фото в дзеркалі
Компонуємо образи з тим, що у нас залишилось та фотографуємо. Це класний спосіб заощадити час, коли будеш кудись поспішати.
8. Лад у шафі
Речі на полицях потрібно також зберігати за категоріями. За допомогою різних органайзерів можна зробити так, щоб увесь одяг знаходився максимально перед очима. Це допоможе тверезо оцінювати ситуацію зранку та носити весь одяг рівномірно, ні про що не забуваючи.
9. Трохи секретної інформації
Проаналізуй кількість одягу для верхньої та нижньої частини, взуття та сумок. Топів, футболок, блузок повинно бути у 2-3 рази більше ніж улюблених джинсів. Ось чому: людський мозок зчитує і запам'ятовує одяг, що знаходиться саме в портретній зоні. Ти можеш кожного дня змінювати джинси на спідницю, а потім на шорти, але якщо при цьому у тебе буде той самий топ, люди пам’ятатимуть тільки його. А ми ж завжди прагнемо бути унікальними!
10. Шопінг лист
Записуємо речі, яких нам не вистачає. Потім додаємо те, що нам дуже хотілося б купити, заздалегідь проаналізувавши з чим ми зможемо це компанувати. Головне правило шопінгу: нова річ повинна поєднуватися мінімум з трьома, які ми вже маємо у гардеробі.
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is . В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.
Вам також може бути цікаво