Розбираємо гардероб самостійно: основні правила та лайфхаки від стиліста.

1.

Для початку необхідно визначити свій тип фігури, хоча б приблизно. Тобто окреслити на якому рівні знаходяться плечі, бедра та талія:

 

- якщо плечі вужчі за бедра, а талія чітко виражена - фігура наближена до типу фігури «груша»;

- якщо плечі знаходяться на одному рівні з бедрами, а лінія талії чітка - ваш тип фігури «пісочний годинник»;

- під опис фігури перевернутий трикутник підійде фігура з плечима ширшими за бедра

(до речі, на мою думку, така фігура є дуже привабливою та не потребує ніяких коригувань);

- якщо ваші плечі знаходяться на одній лінії з бедрами, а талія наближена до цієї лінії ваш тип фігури наближений до «прямокутника»;

- тип фігури «яблуко» характеризується наступним - плечі знаходяться на лінії бедер, а талія виходить за таку лінію, також найчастіше у дівчат з таким типом фігури дуже худенькі ноги та достатньо широкі бедра.

2. Коли ми визначились з типом фігури, далі необхідно проаналізувати свій щоденний графік. Це потрібно, щоб зрозуміти, що має бути у вашому гардеробі обов‘язково, що є на даний момент та чого не вистачає.

Наповнення вашої шафи повинно відображати ритм вашого життя і ваш внутрішній стан в цей момент.

3. Створіть для себе приємну атмосферу, наприклад, увімкніть улюблену музику. Процес розбору гардеробу повинен приносити задоволення, тоді ви з натхненням зробите крок до омріяного гардеробу.

 

4. ВАЖЛИВО! Гардероб завжди необхідно розбирати посезонно. Якщо зараз літній сезон, фокусуємось на ньому.

 

5. Будьте з собою чесними. Те, що ви не одягали вже більше року, ви вже навряд чи одягнете. Речі, які лежать без діла та чекають свого часу, поки ви схуднете або наберете вагу, найчастіше залишаються на полицях. Краще з ними попрощатися: віддати на переробку, на благодійність і тд.

6. Далі аналізуємо кожну річ у гардеробі за:

- актуальністю;

- тим чи пасують вони особисто вам чи відчуваєте ви себе в них комфортно;

- їхнім станом.

І розділяємо на групи:

- речі, які залишаємо;

- речі, які потребують додаткових вкладень (хімчистка, перешиття/ ремонт);

- речі, яких позбавляємось.

 

7. Сортуємо речі, які залишаються у гардеробі за категоріями: жакети, сорочки, футболки, майки, спідниці, плаття, штани, джинсы, взуття, сумки, аксесуари тощо.

 

8. Наступне правило - обов’язково збираємо комплекти і робимо фото.

9. На етапі складання образів стане помітно яких саме речей не вистачає вашому гардеробу. Записуйте все, що спадає на думку. По кольорам, фасонам, текстурам, довжинам. Це і є ваш особистий шопінг-лист.

10. Наступний етап - складаємо речі назад до шафи:

- на вішаки: верхній одяг, штани, жакети, сорочки, сукні, спідниці

- на полиці: трикотаж, светри, гольфи / лонгсліви, футболки, спортивний одяг

 

І ще один лайфхак: спробуйте розвісити всі речі в гардеробі за кольорами або за категоріями. Якщо ви полюбляєте складати монохромні образи, то розвішуйте одяг у шафі від чорного до білого, незалежно від категорії. Якщо ви любите міксувати одяг та кожного дня бути іншою, використовуйте принцип розвішування одягу за категоріями: окремо сорочки, окремо жакеты, окремо поясні вироби. Якщо всі речі знаходяться в одній шафі і доступні для ока, то категорії, можна виділяти, наприклад, окремими вішаками іншого кольору або матеріалу.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: