Як уникати осінню хандру

З настанням холодів і зменшенням кількості природного світла у багатьох спостерігається психологічний і фізичний спад, або осіння депресія.

 

З настанням холодів, початком коротких днів, довгих ночей та зменшенням кількості природного світла у багатьох спостерігається психологічний і фізичний спад, або осіння депресія. Зі справжньою депресією, коли людина занурюється в тугу і байдужість до власного майбутнього та теперішнього, це, звичайно, не пов'язано. Але симптоми у вигляді дратівливості, поганого настрою і бажання багато спати можуть бути дуже неприємними. Поспішаємо заспокоїти тих, хто вважає подібне явище хворобою: воно обумовлене фізіологічно підвищеним виробленням мелатоніну як відповідь на нестачу сонячного світла. Однак це не означає, що з осінньою депресією не можна боротися. 

Налагодити графік сну

 

Якість сну важливий фактор в будь-який час року, але в осінню пору особливо. Тому варто присвятити час на відновленню сил. А розпочати треба з простого правила — лягати спати не пізніше 12 ночі. Так ви будете прокидатися зранку дійсно відпочивши.

 

Переглянути свій раціон

 

Харчування тісно пов'язано з сезонною депресією, тому йому варто приділити особливу увагу. Насичуйте раціон овочами та фруктами. А також включіть в нього продукти, багаті селеном і вітаміном В12 (кабачки, селера, спаржа, волоський горіх тощо). До того ж осіння депресія «лікується» регулярним вживанням червоної жирної риби, на зразок лосося або сьомги, в якій містяться необхідні в цей час року омега-3 жирні кислоти.

 

Регулярно влаштовувати собі тривалі піші прогулянки

 

Те, що день став коротшим, а сонце не таке спекотне, ще не означає, що воно зникло з наших горизонтів. Тому просто необхідно вибиратися на природу або гуляти в межах міста в погожі дні. Це дасть організму такий необхідний йому восени заряд енергії, а також заспокоїть нерви після робочого дня.

Додати в життя багато гумору та сміху

 

Сміх чинить позитивний влив на наш фізичний і психологічний стан. А також він сприяє зміцненню імунної системи і знижує вироблення кортизолу, відомого як стресовий гормон. Знайдіть собі хорошу причину посміятися. Розповідайте смішні історії та анекдоти в компанії, подивіться комедійний фільм або гумористичне шоу. До того ж не соромтеся сміятися над жартами інших людей!

 

Змінити навколишній простір і розпорядок дня

 

Наша психіка дуже позитивно реагує на зміни. Тому, якщо є можливість, відвідайте які-небудь курси, познайомтеся з новими людьми, зробіть перестановку або навіть ремонт у будинку. Більш того, це дозволить вам оновити враження і зарядить додатковою енергією.

 

Вступити в режим психологічної економії

 

Якщо вас наздогнала осіння депресія, то енергія у вас і так у дефіциті. Тому нераціонально витрачати її даремно на сварки і непотрібні протистояння з не самими приємними для вас особистостями. Побережіть себе і оточіть по можливості тими людьми, які вас розуміють і підтримують. А ось з тими товаришами, хто викликає роздратування, намагайтеся тримати ввічливу дистанцію.

 

Зайнятися спортом

 

На перших порах в умовах, коли зайвий раз навіть ворушитися не хочеться, тренування в спортзалі або басейні можуть здатися занадто складним кроком. Але, подолавши це внутрішнє протистояння, ви оціните всю красу руху. Спортивні навантаження підвищують вироблення серотоніну, що позитивно впливає на психоемоційний фон. Однак при цьому вкрай важливо робити все в комфортному режимі і не перестаратися.