Зміна погоди й зменшення світлового дня дійсно ускладнює ранкове пробудження. Справа не у вас, а в закономірному зниженню температури, — без ранкового сонця, що дає нам енергію, бажання піднятися з ліжка стає все менше. Ділимося простими порадами, які допоможуть розбудити тіло, навіть якщо за вікном туман, дощ та холод.
Отримайте ранкову порцію світла
Одразу після пробудження відкрийте штори та протягом 10 хвилин дивіться на ранкове небо. Якщо погода дуже похмура, використовуйте додаткове джерело освітлення, як-от лампа денного світла.
Ще краще — вийдіть на 10-15 хвилин на вулицю протягом першої години нового дня.
Підвищте внутрішню температуру тіла
Підвищена температура тіла допомагає прокинутися, а знижена, навпаки, провокує засипання. Саме тому перед сном рекомендують відкривати вікна на провітрювання.
Зробіть зранку коротку зарядку або прийміть холодний душ — холодна поверхня тіла буде підвищувати внутрішню температуру для компенсації.
Відкладіть вживання кофеїну
Ще раз нагадаємо, що каву краще пити через 60-90 хв після пробудження. Якщо ви думаєте, що ранкова кава допоможе вам швидко прокинутись, то ось, що відбувається насправді.
Кофеїн блокує активацію аденозину - речовини, яка дає сигнали тілу про готовність до сну. Кофеїн пригнічує дію аденозину, тому через декілька годин після кави ви відчуєте ще більшу сонливість.
Охолодіть кімнату перед сном
Легке пробудження починається з вечора. Ваше тіло має знизити температуру на 1-3 градуси для глибокого сну. Провітрюйте кімнату перед сном й впускайте свіже повітря.
Щоденна рутина
Прокидайтесь та лягайте спати щодня в один і той же час. Так, знаємо, завдання із зірочкою, проте це дієвий спосіб привчити організм до ранніх пробуджень навіть в холодну та похмуру погоду.
Джерело: integralist.club
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.