Як пробачити свої помилки у минулому?

Сьогодні День Святого Миколая. І цей день, справді, можна вважати магічним, адже у повітрі панує любов, чудеса та приємні моменти. Наче усе стається так як має бути. І хочеться жити. На повні груди. Та, часто є те, що не відпускає, тривожить і змушує перебувати у постійних затяжних роздумах. Це наші минулі помилки, невдачі, невдалі рішення чи гіркий досвід. Так, це є у кожного. І саме це стає моментом стопу та страху до змін.

 

Прощення – це процес. Для того, щоб пробачити себе за своє ж минуле, буде потрібно не один день, а часом, і не один місяць. Втім, неважливо, скільки часу буде потрібно у вас на те, щоб почати з чистого аркуша – головне, що ви дійсно хочете цього. 

Послухайте, кожен із нас помилявся. Але важливим є те, які саме висновки робить людина з проблемної ситуації, і як вирішує жити далі. Навіть якщо ви зробили серйозну помилку в минулому, ніякої користі від сліз, постійного пригадування ситуації, «перемотування» подій, щоб зрозуміти, що саме ви зробили не так, не буде. Якщо ви постійно будете звинувачувати і карати себе, то ніколи не зможете відчувати себе повноцінною і щасливою людиною. Це лише топитиме та знищуватиме.

 

Як допомогти собі?

 

1. Розпочніть із позитиву.

Слухайте, а це ж можливо. Кожна ситуація, яка із нами трапляється має позитивний момент. Розчарування, біль минулого мають своє призначення у житті людини. Коли щось трапляється, зупиніться не хвилину, обдумайте, що трапилось і зрозумійте якби ви могли зробити по-іншому. А після цього, дайте собі час на життєвий урок і рухайтеся далі.

 

2. Зрозумійте, що ви здатні змінюватися, вдосконалюватися і визнавати власні помилки . Пам‘ятайте, що людина, яка не прощає себе, навряд чи може забути про чужих образах. Прощати всіх — досить складно. Але забувати образи, не прокручувати їх, не намагатися помститися або заподіяти біль — це необхідно.

 

3. Сприймайте та любіть себе

Найбільше критичні ми завжди до себе. Дуже часто аж занадто важко сприймаємо власні невдачі і не вміємо забувати помилки минулого саме тому, що не любимо самих себе. Висока самооцінка — це те, що формує вас та ваше життя, людина, яка має високу самооцінку, здатна тверезо аналізувати ситуацію, відчувати співчуття і любити себе за всі недоліки і достоїнства. І ось тут постає момент любові до себе, адже — це той фактор,  до прощення, який наповнює кожну людину. Повірте, якщо ви навчитеся любити себе, то зможете вчасно відпустити минуле і жити далі.

 

Жодна людина не може діяти ідеально. Всі люди недосконалі, а значить, мають право зробити помилку. Якщо перестати вимагати від себе і від інших людей досконалості і ідеальності, то вийде всіх прощати, а найголовніше — себе. Бо хто як не ви, є для себе опорою та підтримкою?

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is . В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю

Вам також може бути цікаво: