Змінити своє мислення, яке роками формувалося під впливом життєвого досвіду, зовсім нелегко, але можливо.
І для цього необхідно навчити свої думки працювати не проти, а за вас. Важливо навчитися, не ставити бар’єри, а прибирати їх, завдяки знайденим рішенням. І тоді, сила думки, допомагатиме вам в досягненні поставлених цілей.
Навчитися мислити правильно, вам допоможуть 6 нескладних правил:
1. Чітко формулюйте свої цілі
Формувати свої цілі необхідно максимально чітко і конкретно, оскільки загальні розпливчасті бажання, як правило не досягаються, через те, що ваш мозок не розуміє з чим саме він працює.
Необхідно дати мозку чітке завдання до пошуку шляху виконання своїх бажань. Саме така конкретика й здатна розігнати ваші думки для правильного пошуку рішень, а загальні бажання, навпаки дають можливість мисленню не працювати.
2. Фокусуйтеся на головній меті
Досягти всього і відразу неможливо. На жаль, сила думки – це не золота рибка і не добрий джин, що виконуює бажання. Не можна хотіти відразу всього і все отримати. Сила думки так не працює.
Ще один важливий секрет фокусування уваги полягає в тому, що поставлена ціль, повинна бути по-справжньому важлива для вас. Обдурити самого себе не вийде, і якщо ви знаєте, що в принципі можете обійтися без чогось, але якби воно було, то було б добре, значить це не ваше сильне і найпотрібніше бажання, і мозок про це знає.
3. Поставлена мета повинна бути здійсненна.
Ваші бажання повинні бути реальними. Про це, обов’язково необхідно пам’ятати, вибираючи ту мету, яку ви хочете досягти. В іншому випадку, сила думки вам, навряд чи допоможе.
4. Встановлюйте часові рамки
Правильне встановлення часових рамок є важливою частиною конкретизації бажання.
Бачачи деталізоване бажання і чіткі часові рамки його виконання, мислення буде працювати над пошуком того рішення, яке зможе задовольнити дві ці вимоги, та в підсумку ви отримаєте найбільш реалістичний і ефективний план дій. Правда, лише в тому випадку, якщо часові рамки були розставлені правильно і об’єктивно.
5. Говоріть про свої цілі і бажання тільки тим, хто вас підтримує
Забобони про те, щоб ніхто не спішив говорити про свої плани мають на сьогоднішній день двояке значення. З одного боку, не потрібно говорити про свої плани, цілі та бажання тим людям, які вас в них не готові підтримати. І це не тому, що вони вас наврочать. А тому, що, зіткнувшись з нерозумінням і невір’ям людей в ваші сили й можливості, ви самі можете почати сумніватися в правильності й важливості поставлених цілей.
Такі сумніви будуть заважати раціональному мисленню, і замість того щоб прибирати бар’єри, на шляху до поставленої мети, ви почнете їх зводити.
З іншого боку, говорити про свої плани, цілі та бажання обов’язково потрібно, перш за все, тим людям, які готові вас підтримати. Саме вони, стануть вашим зовнішнім мотиваційним двигуном, який не дасть зупинитися посеред дороги і відмовитися від обраної мети.
6. Використовуйте дошку візуалізації мети
Візуалізація допомагає не тільки правильно уявити те, до чого ви прагнете, але й повністю зосередитися на досягненні мети. Ви зможете відобразити на ній майбутні етапи шляху, розпишіть свої бажання і будете відзначати досягнуті етапи цілі. Таке візуальне нагадування буде дуже корисним, оскільки дасть вам можливість бачити поставлені цілі і постійно думати про них.
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.
Вам також може бути цікаво: