Дистанційна робота: як зберегти продуктивність та баланс

З кожним днем в Україні збільшується кількість людей, які змушенні працювати з дому. Для тих, хто не звик до віддаленої роботи, може виявитися непросто налаштуватися на діловий лад та зберігати баланс між працею та особистим життям. Психологи переконані, що продуктивніше працювати вам допоможе правильно облаштоване робоче місце. Ми зібрали найбільш поширені поради, щоб зберегти продуктивність та баланс, якщо ви працюєте з дому.

Визначте місце для роботи

Для початку вам потрібно точно визначити, де саме ви розташуєте своє робоче місце. Не дуже гарною ідеєю буде працювати на дивані перед телевізором або у спальні. Ідеально, якщо у вас є місце для робочого стола або ви можете тимчасово скористатися партою своєї дитини. Коли у вас такого простору вдома немає, то потрібно його створити. Це не обов’язково має бути ваше улюблене місце в помешканні, але воно має бути світлим та відносно тихим. Звичайно ж, там повинен ідеально працювати мобільний зв’язок та інтернет.

 

Якщо ваш партнер також працює з дому, то краще вам «на роботі» не перетинатися. Постарайтеся організувати ваші робочі місця в різних кімнатах, аби ви не заважали один одному під час відеоконференцій з колегами та не відволікались для милих сімейних розмов.

Визначте, що вам необхідно

Усю потрібну для роботи техніку, папери чи книги краще тримати поруч. Якщо вам щохвилини необхідно буде йти за документами в іншу кімнату, ви ризикуєте часто відволікатися на непотрібні речі та гальмувати свою роботу. Тому, коли визначите, де буде розташовуватися ваше робоче місце і перейдете до його облаштування, обов’язково подумайте над тим, куди покладете все, що необхідне вам для виконання робочих завдань.

Знімайте піжаму

Вам буде легше налаштуватися на роботу, якщо після пробудження ви дотримаєтеся всіх звичних ритуалів: відвідаєте ванну кімнату, зміните улюблену піжаму чи домашній халат на зручний, проте не такий домашній одяг, вип’єте ароматної кави і лише тоді увімкнете комп’ютер. Ваш організм повинен зрозуміти, що він на роботі та налаштуватися на продуктивність. Тому якщо ви візьмете ноутбук у ліжко та почнете працювати, ледь продерши очі, навряд чи зможете показати той самий результат. А на додачу після закінчення карантину ризикуєте отримати професійне та емоційне вигорання через те, що не розмежували робочий та домашній простори.

Дотримуйтеся графіку

Аби робота і дім не змішалися в один незрозумілий часовий проміжок, дуже важливо дотримуватися графіку. Починати працювати у чітко визначені години, влаштовувати обідню перерву та невеличкі перерви, щоб розім’ятися. Якщо вам, окрім роботи, потрібно займатися з дитиною, то дуже важливо планувати свій день. Запишіть все у блокнот: від нарад з керівництвом у Skype, до годування та ігор з дитиною.

Піклуйтеся про здоров’я

Пам’ятайте вдома про правила безпеки для вашого здоров’я. Тому час від часу мийте руки, протирайте робочий стіл вологою серветкою та дезінфікуйте комп’ютер. Не забувайте пити багато води, провітрювати приміщення та дбати про правильні температурні параметри. Також не зайвим буде влаштувати зарядку для всієї сім’ї. Адже, коли ваша фізична активність падає до мінімуму, то це тягне за собою проблеми зі здоров’ям. Медики радять вставати з-за комп’ютера і влаштовувати собі розминку раз на годину. Якщо ви боїтеся за роботою забути та доглядом за дитиною забути про себе, то ставте собі будильник, який нагадуватиме вам, що час поїсти або зробити невеличку зарядку.

Налаштуйтеся на позитив

У цей непростий час важливо зберігати спокій та позитивне мислення. Тому намагайтеся шукати хороше і в тому, що тепер ви працюєте з дому. Наприклад, вам більше не доводиться їздити у переповненому громадському транспорті або стояти в заторах, ви маєте можливість довше поспати, нікуди не поспішати та правильно харчуватися разом зі своєю сім’єю. Але разом з тим не варто надто розслаблятися, адже карантин не вічний і зовсім скоро ви знову пізнаєте принади офісного життя.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is . В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво