Як пофарбувати великодні писанки? Ідеї та поради від September

Фарбовані яйця або писанки – є невід'ємним атрибутом Великодня. Вони символізують весну і відродження нового життя, а процесу їхньому створенню варто приділити особливу увагу.

 

Традиційно яйця фарбують у Чистий четвер, напередодні Великодня. Тому, ми вирішили поділитися з вами ідеями їхнього оформлення та стилізацією.

1. Натхненні природою 

Момент, щоб відчути себе справжньою художницею та змальовувати з натури. Красиві дизайни можна створити як і на пофарбованих яйцях, так і звичайних. Створіть квіткову композицію, зберіть усю сім'ю та додайте традицію розмальовування яєць до своєї родини.

2. Українські орнаменти

 

Зараз ще більше й більше хочеться вивчати українську культуру. Унікальні орнаменти з вишиванок різних областей – тема, у яку хочеться поглиблюватися. тому ділимося із вами цікавою статтею про українську вишивку, що може стати вашим натхненням для писанок.

3. Космічні яйця

 

Матеріали:

 – акрилові фарби;
 – пензлик або стара зубна щітка;
 – вода.

 

Як фарбувати?

 

Пофарбуйте яйця чорною акриловою фарбою. Щоб рівномірно покрити яйце фарбою, використовуйте підставки для яєць.

Окремо нанесіть на картон "космічні кольори". Для прикладу, синій, фіолетовий, голубий, золотистий, білий. Оберіть один колір та розпорошіть його на яйце. Це можна робити або пензликом або старою зубною щіткою. Наносьте інший колір тільки після того, як висохне попередній шар.Поради: щоб фарба лягала рівно – добре вимийте всі яйця щіткою та милом та протріть всі яйця спиртовим розчином. Перед тим як пофарбувати яйця на Великдень, їх необхідно дістати з холодильника, щоб вони були кімнатної температури. Якщо кинути яйце з холодильника в гарячу воду одразу – шкарлупа може тріснути.

4. Мозаїка

 

Матеріали:
 – фарба для яєць;
 – варені нефарбовані яйця.

 

Як фарбувати:

Зваріть яйця та пофарбуйте їх у потрібний колір. Зваріть декілька яєць і не фарбуйте їх. З нефарбованих яєць подрібніть шкарлупу.

5. Золоті яйця

 

 

Матеріали:
 – фольга золотого кольору;
 – клей.

 

Як фарбувати:

Нанесіть на яйце клей, проте не по всій поверхні, а лише частково. Приклейте фольгу.

Пензликом з грубим ворсом очистіть від зайвої фольги.

6. Великодні яйця без барвників

7. Пастельні писанки

 

Матеріали:
 – збиті вершки;
 – харчовий барвник (кілька кольорів).

 

Як фарбувати:

Збийте вершки. Краще взяти охолоджені і з найбільшим відсотком жирності. На поверхню маси нанесіть кілька кольорів харчового барвника. За допомогою зубочистки зробіть на поверхні довільні візерунки.

8. Фарбування яєць за допомогою чаю каркаде

 

Матеріали:
 – цілу упаковку чаю каркаде (80 г) 
 – вода та ложка/ополоник.

 

Як фарбувати:

Для фарбування яєць потрібно взяти цілу упаковку чаю каркаде (80 г) і залити холодною водою в середній каструлі.

Поставити на вогонь, довести до кипіння і варити 15 хвилин.

Після цього занурити відварені в підсоленій воді яйця в розчин, укривши їх чайним листям. Чим довше ви тримаєте яйця в розчині, тим більше насиченим вийде колір. Для результату як на фото нижче потрібно залишити яйця на всю ніч в холодильнику.

На наступний день просто дістаньте яйця і промокніть паперовою серветкою. Залиште сушитися.


І абсолютно без хімічних засобів.

9. Патріотичні писанки

Ідеї для прикрашання:

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: