Секрети планування нового року

Різдвяна магія вже зовсім поруч, і так хочеться вірити, що всі загадані під бій курантів мрії стовідсотково здійсняться. Та я пропоную не чекати на диво, а створювати його самостійно. Адже є лише одна умова, за якої все насправді стає можливим. Це безумовна віра в те, що ми здатні на більше. І зараз я пропоную вам три техніки, які допоможуть вам досягти бажаного в Новому році.

1. Підсумуйте рік правильно

У грудні ми згадуємо те, що обіцяли собі на початку року. Займатися спортом, правильно харчуватися, збільшити дохід і налагодити стосунки, так, ніби все залежить лише від нас… І більшу частину цього ми справді робимо. Але, записуючи новорічні цілі, ми часто забуваємо, що життя непередбачуване. З нами трапляються неочікувані події, що змушують відхилятися від плану. І це чудово. Адже жити було б так нудно, якби ми могли все передбачити заздалегідь. 

 

Однак через ці несподіванки ми можемо виконати геть не всі цілі. А мозок влаштований так, що ми більше концентруємося на тому, чого не досягли. Але до більшого ми можемо прийти лише цінуючи те, що вже маємо. Відчуваючи опору під ногами і не знецінюючи власні досягнення. Тож, коли ви підбиваєте підсумки, звертайте увагу на те, як багато ви вже зробили. Подивіться на власну силу та сміливість. Згадайте приємні події і ті, які чомусь вас навчили. Подивіться із гідністю на себе у ті моменти, коли вам було складно чи навіть боляче. Та дівчинка справилась, і вона здатна на більше. Побудьте з цим досвідом стільки, скільки вам потрібно, і лише після цього переходьте до наступної техніки.

2. Зробіть свої цілі SMART

Коли ми ставимо цілі, то думаємо, що маємо безліч часу для їх досягнення. В такі моменти ми забуваємо, що кожна велика ціль - це сума маленьких кроків. І техніка SMART якраз допоможе зробити цілі чіткішими і більш усвідомленими. Абревіатура означає ціль, що є конкретною, обмеженою в часі, важливою і такою, що може бути виміряна і досягнута

 

Для того, щоб поставити цілі за SMART поставте до них наступні питання:

  • Як я зрозумію, що ціль досягнута?
  • Які в мене є ресурси для її досягнення?
  • Скільки часу мені знадобиться?
  • Що мені треба зробити, щоб знайти додаткові ресурси?
  • Чи відповідає ціль моїм цінностям?
  • Що я отримаю в результаті досягнення цілі?
  • Що і протягом якого часу я готова робити щоденно для досягнення цілі?

 

Таким чином ми робимо мету більш зрозумілою, а кроки - зваженішими. І це наближує нас до результату.

3. Трохи магії не завадить

Різдвяні свята - це період, коли так сильно хочеться вірити в казку. Тож дозвольте собі помріяти та приймати від життя подарунки. Для цього візьміть листок паперу і запишіть одне омріяне бажання. А тепер подумки перенесіться на рік вперед і уявіть, що воно здійснилось. Озирніться навколо: де ви знаходитесь? Хто поруч з вами? Як ви почуваєте себе? Що важливого трапилося з вами за цей період? 

 

Відчуйте смак, аромати, емоції. Що відбувається у вашому тілі зараз? Уявіть себе через рік. Ту, що досягла бажаної мети. Які важливі слова вона хоче вам сказати? У якому стані вона знаходиться? Запам’ятайте цей момент і пориньте в нього. Змінюючи бачення себе, ми змінюємо і реальність навколо.

 

Тож, вперед до здійснення мрій і з прийдешніми святами! 

 

Також додаємо планери від September:

4. Піраміда Франкліна

Суть полягає у розробці плану на все життя. Так, звучить страшно, але зрозуміло, але наповнений дуже глибоким сенсом. Ваше завдання – заглянути якомога глибше в себе, згадати свої давнішні невиконані плани, нереалізовані мрії і, може, навіть дитячі бажання.

 

Піраміда Франкліна виглядає наступним чином:

  • план на день;
  • план на рік;
  • довгостроковий план (3-5 років);
  • генеральний план досягнення мети;
  • глобальна ціль;
  • головні життєві цінності.

 

Розгляньмо приклад застосування такого методу. Піраміду потрібно розбирати знизу догори.

  • Головні життєві цінності. Наприклад, ми ставимо собі за кінцеву мету життя в достатку та фінансову незалежність. Зафіксували. Думаємо далі.
  • Глобальна ціль. Роздумуємо більш конкретно. Наприклад, для досягнення фінансової незалежності можна зайнятися інвестуванням.
  • Генеральний план досягнення мети. Тут ми прописуємо основні кроки для досягнення мети, чекпойнти, не надто вдаючись до конкретики. У нас це буде вивчення основ інвестування, заробляння грошей для інвестицій на основній роботі, вибір кількох інструментів інвестування.
  • Довгостроковий план (3-5 років). Читання 50 найпопулярніших книг з інвестування, відвідування 1-2 курсів, інвестування перших 5000 доларів, отримання перших відчутних дивідендів.
  • План на рік. Тут ви, по суті, виокремлюєте частину довгострокового плану. Наприклад, на перший рік ви можете взяти 10 книг для інвестування та проходження 2 курсів. А вже у наступні роки додавайте практичні завдання, тобто безпосереднє вкладання коштів.
  • План на день. Сюди ви не лише вписуєте завдання для досягнення основної мети, а й намагаєтеся якомога гармонійніше інтегрувати їх у своє повсякденне життя, аби мати час на все.

Автор: @liz_titova

Фото: @amaliemajolsen

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is . В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: