Маловідомі функції та хитрості месенджера, який продовжує працювати незважаючи ні на що.
Збереження важливого у «Вибране»
Не всі знають, що розділ «Вибране» дозволяє відправляти повідомлення самому собі. З його допомогою можна зручно передавати файли, фото і прості посилання з комп'ютера на смартфон. Цей розділ може виступати в ролі загального буфера обміну для всіх пристроїв, де ви використовуєте Telegram.
Також з його допомогою можна швидко зберігати цікаві записи з Telegram-каналів. Для цього в потрібному пості натисніть на стрілочку репоста і з числа запропонованих варіантів виберіть «Вибране». Це зручний спосіб повернутися до того, що зараз ви просто не встигаєте прочитати.
Непомітне читання текстового повідомлення
Як тільки ви відкриваєте нове повідомлення, у відправника в чаті з'являється позначка про те, що воно переглянуте. У мобільній версії Telegram є хитрість, що дозволяє читати послання непомітно для вашого співрозмовника.
Відразу після отримання повідомлення не відкривайте його і включіть на смартфоні режим польоту. Потім відкрийте повідомлення, прочитайте його і закрийте Telegram, вивантаживши з пам'яті. Після режим польоту можна відключити і знову запустити додаток. Якщо все зроблено правильно, співрозмовник не побачить, що ви переглядали його послання.
Перегляд відео в режимі «картинка в картинці» (лише для iPhone)
У мобільній версії месенджера YouTube-відео можна дивитися прямо в чаті - досить натиснути на превью-картинку, яка відображається поруч з посиланням. Не всі знають, що відтворювати відео можна і в режимі «картинка в картинці», тобто в маленькому віконці поверх всіх чатів.
Для цього запустіть ролик в Telegram і натисніть під ним іконку з зафарбовані прямокутником в рамці. Віконце, що з'явилося, можна перетягувати, але розмір його завжди фіксований.
Цей режим дозволяє дивитися відео і одночасно листуватися з друзями. Він буде особливо корисний в тих випадках, коли вам важливіше звук, а не сама картинка, так як на невеликих екранах віконце з відео буде досить маленьким.
Відповідь на повідомлення у спливаючому оповіщенні
Щоб для відповіді на кожне нове сполучення не розгортати додаток, можна скористатися функцією відповіді прямо в повідомленні. Тобто повідомлення з областю для набору тексту буде виводитися прямо поверх інших програм і робочих столів.
Щоб активувати цю функцію, знайдіть в налаштуваннях розділ повідомлень і звуків, а там - «Спливаючі повідомлення». Якщо вибрати значення «Показувати завжди», то нове повідомлення дасть про себе знати навіть при вимкненому або заблокованому екрані.
Запис аудіоповідомлення без утримання кнопки
Для запису аудіоповідомлення в мобільній версії Telegram в обраному чаті потрібно затиснути іконку мікрофона. Це ні для кого не секрет. Однак не всі знають, що якщо після натискання на мікрофон не прибирати палець і потягнути його нагору, то запис буде тривати в автоматичному режимі. Це дуже зручно при створенні довгих аудіопослань.
Автоматичний запис аудіоповідомлення
Є й інший спосіб швидкого запису голосового повідомлення: потрібно лише відкрити потрібний чат і піднести смартфон до вуха. Екран пристрою згасне, і почнеться автоматичний запис.
Якщо функція не працює, можливо, у налаштуваннях Telegram вона просто відключена. Перевірте перемикач «Запис голосу при наближенні».
Створення і відправка GIF-анімації
У мобільній версії Telegram є функція відправки відео. Вона дозволяє швидко зняти ролик, при необхідності обрізати його, вибрати якість і послати в чат. У підсумку вийде відеофайл в форматі MP4, який запускається при натисканні.
Якщо ж при створенні відео в меню обрізки відключити звук, натиснувши на іконку з мікрофоном, то ваша запис відправиться в чат в формі GIF. Причому програватися вона буде автоматично по колу.
Накладення масок поверх фото
При відправці фото в Telegram на смартфоні ви можете кадрувати знімок, змінити кольори, додати підпис або ж прикріпити стікери-маски. Це може бути смішною перукою, борода, окуляри, звірині вуха і багато іншого.
Щоб вибрати такі «наклейки», в меню відправки повідомлення зробіть фото за допомогою камери смартфона. Потім в меню редагування натисніть на пензлик, а після - на іконку маски. Усі пропоновані месенджером стікери можна обертати, а також змінювати їх розмір.
Захист чатів паролем
Ця функція дозволяє приховати листування від сторонніх очей. Вона буде корисна в ситуаціях, коли ви можете випадково залишити десь незаблокований смартфон. При всьому бажанні без коду підтвердження навіть список чатів відкрити буде не можна.
Функція називається «Код-пароль», і доступна вона в налаштуваннях конфіденційності та безпеки. Після створення чотиризначного пароля в списку чатів вгорі потрібно натиснути на іконку замка. Далі ви можете згорнути програму або просто вимкнути екран смартфона. При спробі відкрити Telegram знову буде потрібно цей пароль.
Приховування чатів з відключеними повідомленнями
Список чатів і контактів в Telegram досі ніяк не впорядкований. Коли звідусіль приходять нові повідомлення, навіть відключення повідомлень обраних каналів вже не рятує.
Для вирішення цієї проблеми багато хто переходить на альтернативні мобільні клієнти, такі як Plus Messenger. У ньому для чатів, каналів, ботів та іншого є окремі вкладки. Це дійсно зручно, але як бути з деськтопной версією? Рішення є і для неї, причому прямо в офіційному клієнті.
Відкрийте налаштування, включіть англійську розкладку і наберіть по буквах слово workmode. Повинно з'явитися повідомлення, де необхідно підтвердити дію. Потім програма перезавантажиться і в списку чатів і каналів з'явиться клікабельний напис «Приховати чати без повідомлень». Натискання на неї дозволить заховати всі чати, в яких ви відключили оповіщення.