Україна багата, наповнена та неймовірно красива.
Чи думали ви про те, що саме у нашій країні знаходиться найбільша кількість таємничих замків?
Чи здогодувалися ви, що Україна збагачена історіями, які із приємністю дивують?
Команда September підготувала для вас статтю, яка поглибить у незвідане життя України:
Підгорецький замок
Величний palazzo in fortezza в Підгірцях, за правом охрещений «українським Версалем», вважається найкрасивішим з замків Золотої підкови Львівщини. Його слава свого часу ширилася всією Європою завдяки неймовірній архітектурній естетиці, розкошу інтер’єрів, цінній колекції творів мистецтва, феєричному способу життя його гостинних володарів.
Сьогодні в підземеллі замку облаштована стилізована алхімічна майстерня, де в напівтемряві, серед магічних атрибутів можна зануритись уявою в загадкове замкове минуле. Неможливо обійти увагою і розтиражований привид Білої Пані, чия таємнича постать виринає з туманної темряви підземелля під музичний супровід, від якого кров в жилах стине. Виникнення цього містичного образу пов’язують з реальною драматичною історією, яка відбулась в маєтку в далекі часи. Молода дружина літнього господаря замку, ставши жертвою ревнощів чоловіка, була за його наказом замурована живцем в стінах палацу. З тієї пори дух молодої жінки не може знайти собі притулку, блукаючи замковими коридорами та алеями парку. Можете вірити в це, чи ні, але свідками незвичайних явищ в палаці були не тільки його мешканці та жителі Підгірців.
Відео можна переглянути тут
Свірзький замок. Шматочок Франції на Львівщині
Свірзький замок – витончений взірець оборонної архітектури, декілька століть поспіль милується своїм романтичним відображенням в озерних водах з мальовничого пагорбу поблизу старовинного селища Свірж на Львівщині. Гармонійні архітектурні форми, ошатна зовнішність з елегантним поєднанням білих стін із пурпурною даховою черепицею, багата, дещо здичавіла рослинність навколо, мальовничість прилеглої місцевості – один з найкрасивіших замків Західної України просто створений бути жвавим культурним осередком.
Романтично-таємнича історія. Згідно із плітками, існує сумна байка кохання наївної місцевої дівчини, яка працювала в замку, до підступного військового-загарбника. Відкривши ворота замку ворожому війську, дівчина поплатилася за це життям, знайшовши свою загибель в глибинах замкового колодязю. Правда чи вигадка, сьогодні вже не розсудити, проте на романтично налаштованих туристів ця історія в доповненні з демонстрацією занедбаного, проте реально існуючого замкового колодязя на господарському дворі, справляє незабутнє враження.
Відео можна переглянути тут
Меджибізький замок
Замок розташований за 30 кілометрів від Хмельницького. Це другий після Кам'янець-Подільського замку форпост у регіоні, який захищав від нападників зі Сходу.
Збудована на мисі фортеця нагадує видовжений трикутник з гострим кутом у напрямку місця, де зливаються південний Буг та Бужок. У міжвоєнний період в замку був маслозавод, що завдало великої шкоди будівлі. Потім замок руйнували місцеві жителі, розбираючи його на будматеріали.
Лише від кінця 1960-х років тут почали зміцнювати фортечні мури, проводити протиаварійні заходи, але це не врятувало від обвалу стіни палацу у 2014 році. Останні три роки у замку проходять реставраційні роботи та археологічні пошуки.
Відео можна переглянути тут
Замок Острозьких
Замок князів Острозьких — резиденція князів Острозьких, збудована на мисоподібній ділянці при злитті річок Случі та Ікопоті, як органічна частина міської інфраструктури Старокостянтинова в останній чверті XVI століття. Унікальність замку в Старокостянтинові полягає передусім у тому, що закладено і побудовано його було разом з усім містом в доволі стислі терміни.
Відео можна переглянути тут.
Олеський замок
Олеський замок – один з найстаріших замків України. Звісно, його історія наповнена загадками, таємницями і містичними легендами. Саме тут в 1629 році народився один з найвидатніших польських правителів – Ян ІІІ Собеський. Вважається, що після його народження замок почала переслідувати низка нещасть: пожежі, землетруси, захоплення, руйнування, розбій і численні шукачі скарбів. Для однієї з чергових перебудов замку запросили італійського архітектора. Саме тому майбутня резиденція Яна ІІІ Собеського нагадує справжній ренесансний палац. Його овальна форма нетипова для Західної України. У стінах Олеського замку роками був прихований справжній скарб. Його випадково знайшли замурованими в кімнаті. І з тих пір шукачі скарбів роками не залишали ці стіни: розбирали каміни, руйнували розписи та барельєфи, знімали підлогу. Це стало одним з найважливіших факторів, який став причиною руйнування замку. Але в наш час його вдалося відновити, і роботи тривають.
Відео можна переглянути тут
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is.
В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.