5 українських творів, які намагалась знищити російська культура

Нашу мову цілеспрямовано нищили, постійно, протягом багатьох десятиліть. Усе задля того, аби зникла українська нація. Вони утискали, обмежували вживання української та нищили усіх, хто був захисником рідної мови. Натомість акти лінгвоциду зробили українську мовою зброєю у боротьбі за незалежність.

У драмі відтворено добу Руїни. Історична канва твору: змальовуються церковні братства, в яких брали участь і жінки, згадуються утиски москалів.
У 1927-му році у Харкові востаннє надруковано «Бояриню» в Україні: після цього заборонялося друкувати твір впродовж шістдесяти років у СРСР. Поема була написана впродовж трьох днів у місті Хельвані, де письменниця лікувалася від сухот. Це єдиний твір Лесі Українки, який базується на українській історії.

У романі відомого українського письменника Івана Багряного «Тигролови» розповідається про жахливі сторінки історії українського народу — сталінські репресії 30-х років ХХ ст.
Чернетка оригіналу тексту «Звіроловів/Тигроловів» залишилась в підрадянській Україні й відповідно після переїзду автора в Німеччину у 1944—1946 роках Багряному довелося повністю відновлювати текст з пам'яті.

Твір опублікована вперше в 1924-му році. Події твору відбуваються в заміському санаторії де люди лікуються від душевних хвороб. Оповідь ведеться у вигляді щоденника анонімної хворої, яка бере участь подіях та уважно за всім спостерігає доповнюючи свої записи роздумами. Головні герої повісті — колишні революціонери, які переживають крах своїх ідеалів та намагаються знайти себе в жорстокій реальності. В образах персонажів автор зображує моральний стан своїх сучасників: молодих людей, чиї мрії про щасливе майбутнє розбили жахи громадянської війни та зародження тоталітаризму. 

Це книга - оприсутнення одного з найтаємничіших українських поетів, зірка якого яскраво спалахнула в похмурі 70-ті. Це книга-діалог Поета з Сучасником поза межами звичного часу, і книга-розмова Грицька Чубая з його близькими друзями – і вірші, і друзі пережили поета на багато років. Ця книга – як лист у пляшці, вкрай важливе послання з минулого в майбутнє тим, хто може його відчитати, тим, хто зуміє проростити у серці живі слова.

Один із визначних і найважливіших творів в українській літературі. У книзі Уласа Самчука «Марія» мова йде про голодомор 1923-1933 років, одну з найбільш трагічних сторінок в історії України. Це тяжка і драматична історія розповідає про поневіряння доброї і щирої матері в голодні часи. Після публікації твір став справжньою сенсацією, оскільки проливав світло на історичні події, що старанно замовчувалися.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: