Книги про історію, які варто прочитати усім

Редакція September підготувала добірку книг, які розкажуть про історію, не лише України, але й інших країн, яка буде корисною усім. До нашого списку увійшло 6 книг, як історичних так і художніх, які варті вашого прочитання.

Сергій Плохій підіймає завісу над тим, що відбувалося 60 років тому, і дає змогу переосмислити сьогоднішні події, щоб уникнути фатального для всього світу ядерного безумства. Щоб зрозуміти всі можливі наслідки й запобігти глобальній катастрофі, ми маємо вивчити уроки найнебезпечнішого періоду холодної війни — Карибської кризи. 

Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. 

Яскравим прикладом того, як людина може потерпати за свої погляди є життєвий шлях видатного українського поета, літературознавця, правозахисника Василя Стуса за радянської влади. Василь Стус був заборонений у радянській літературі за свою діяльність, його творчість знищувалася. 
У цій книжці зібрано документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві. Як і за що було заарештовано поета? Хто під час процесу намагався врятувати Василя Стуса, а хто зробив усе, щоб він назавжди зник за ґратами політичної зони на Уралі? 

Ця книжка – результат 15-літньої роботи професора Ярослава Грицака.
Автор зазначає, що Україна утворилася внаслідок глобалізації та модернізації, разом із найтемнішими їх сторонами, пов'язаними з масовим насильством. Однак минуле - це не тюрма. Воно завжди залишає місце для вибору. Видання звертається до минулого, аби краще зрозуміти, де зараз є Україна і світ та куди вони могли б рухатися далі.

Чий Крим зараз і кому він має належати в майбутньому? Яким мусить бути статус півострова: незалежна держава, член союзу або суб’єкт федерації, автономія чи регіон під іноземним протекторатом? Кому має належати право управління Кримом — етнічній більшості чи корінним народам? 
Книга розрахована на читачів, яким цікаво дізнатися про кримсько-українські відносини та дослідити міжнародні суперечки навколо статусу півострова. Вона буде цікава не лише історикам, а й всім, хто цікавиться історією Криму.

«Куреш» — перекладається як «боротьба» кримськотатарською мовою. Поезія та проза, перекладні тексти книги дадуть змогу широкому колу читачів більше дізнатися про автентичну культуру Криму, ознайомитися з класиками й сучасниками української та кримськотатарської літератур, відкрити для себе історії минувшини та сучасні реалії життя півострова.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.