Привіт, мене звати Іра і я веду науково-популярний блог про те, як за допомогою знань з різних наук (нейробіології, когнітивістики, психології) можна жити краще, ефективніше, продуктивніше і, звісно, щасливіше! Сьогодні я поділюся другою частиною своїх улюблених книг, які рекомендую до прочитання.
Першу частину добірки із книгами можна переглянути за посиланням.
2 ЧАСТИНА ДОБІРКИ КНИГ:
З вірогідністю 99,999999% ви не знаєте, як насправді працює ваш матаболізм, навіть якщо чули, що для схуднення головним є дефіцит калорій. Герман Понцер просто відкриває очі на правду, яку чомусь нам в школі не викладали: чому калорії не спалюються автоматично, що таке компенсація та обмеження енергетичних витрат, яку максимальну кількість калорій може спалити людина та де межа нашої енерговитривалості?
Не буду спойлерити, але, швидше за все, після прочитання цієї книги ви назавжди зміните своє уявлення про те, чи потрібен спорт для схуднення.
Незвично бачити, як хтось рекомендує прочитати книгу про рак, я розумію. Але одного дня я зрозуміла, що постійно звідусіль чую про цю хворобу, але не маю поняття чим вона є насправді. Чому так багато видів раку? Це одна і та ж хвороба чи різні? Як він взагалі зʼявляється і чи можливо від нього вберегтись?
Ця книга позбавила мене багатьох тривог і одночасно пояснила, що рак — це природньо, як би страшно не звучало.
Віктора Франкла, мабуть, читали майже всі. Проте я все одно не могла лишити цього списку без нього, адже питання сенсу життя, сенсу нашого існування рано чи пізно торкається кожного.
Як люди знаходять сенс існувати далі навіть в найжорстокіших обставинах? Завдяки чому тримались люди будучи, наприклад, в концтаборах. Франкл зрозумів це на власному досвіді, адже 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю.
Якщо ви запитаєте мене, яка моя улюблена психологічна книга всього життя — будьте певні, це буде "Вибір" Едіт Егер. Поєднання власної трагічної історії Егер та становлення як психотерапевтки, робить книгу чимось середнім між неймовірно драматичною художньою книгою і нонфікшном. Через це читається вона легко, на одному диханні (паралельно заливаючи подушку сльозами, будемо відверті, так над книгою я ніколи не ридала). Не зважаючи на це, після неї хочеться жити. Хочеться брати від життя все, звільнившись для цього від стрих травм та образ.
Продовження книги "Вибір" від Едіт Егер, яку вам точно захочеться прочитати, коли закінчите попередню.
Це своєрідні 12 сеансів від видатної психотерапевтки, які дають підказки як сприймати свої емоції, як позбутись комплексу жертви, зцілитись від дитячих травм, переживати втрати та горе, як виходити з конфліктних ситуацій чи не потрапляти у них, як прийняти та полюбити себе, як позбутися відчуття вини, як навчитись контролювати свої страхи та впоратись з тривожністю. Як завжди, особисті історії Егер, через які вона доносить суть порад, лишають теплий слід і шрами на серці.
Війна наклала свій слід на мої вподобання в літературі, тож довелось прочитати всі книги Ремарка. Ні про що не жалкую, от тільки улюбленими в мене стали не відомі всім "Три товариші" і "Тріумфальна арка", а роботи менш популярні і більш емоційні. Три з них я тут і порекомендую, щоб ви теж могли насолодитись.
Це історія двох незнайомців, що розділили одну долю — долю біженців. Наївний молодий Людвіг Карен та цинік Йозеф Штайнер змушені тікати з нацистської Німеччини. Війна відібрала у цих двох усе. Залишила тільки право зостатися людьми. Сюжетних поворотів і подій тут не багато, проте книга лишає дивні добрі відчуття до людей в світі.
Впевнена, книга сподобається не всім. Адже підіймає складну тему повернення з війни на спроби солдат пристосуватись до мирного життя. Часто — спроби трагічні.
Звичайний солдат німецької армії Ернст Біркгольц та його товариші мають звикати до мирного світу. Покалічені війною, з ампутованими кінцівками та деформованими душами, вони розуміють: усе, що було важливим колись, втратило значення. Попри страх, безнадію, самотність колишні солдати намагаються шукати новий сенс життя. Але не в кожного буде шанс почати все спочатку. Так, вони повернулися з війни. Та чи закінчилася вона для них остаточно?..
Для тих, хто полюбляє інколи зануритись в атмосферу 1800 років, сімейних маєтків, формальностей в мові і безкінечних "містер", "місіс" і "ця леді була володаркою лагідної вдачі та не надто гармонійних рис обличчя". А все ж, атмосфера "Грозового перевалу" дуже відрізняється від решти подібної літератури тих часів! Своєю похмурою, жорстокою і містичною атмосферою. Найпрекрасніша і водночас найжорстокіша історія трагічного кохання сироти-батрака і дочки його хазяїв.
Моя улюблена художня книга, це все, що я можу про неї сказати, бо інакше ця стаття перетвориться на реферат в 45 сторінк А4. Захоплива історія цілого роду, в якій важко відірватись навіть від опису пейзажів! А після прочитання чумусь починаєш сумувати за Австралією.
Єдина дівчинка у багатодітній родині працьовитих австралійських фермерів, Меґґі змалечку почувається зайвою. Лише одна людина щиро співчуває її дитячим бідам — католицький священник Ральф де Брікассар. У самотньому дівочому серці оселяється любов, здатна кинути виклик самим небесам. Як маленька пташина, що співає у терні свою першу й останню пісню, Меґґі нестиме своє кохання до Ральфа крізь життя, страждання, розлуки і втрати. Вкраде у Бога найдорожче. І зазнає поразки, коли її суперниками стануть не чернечі обітниці й самозречення, а людські амбіції й марнославство.
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.