Як "пробити" свій фінансовий потолок

Рано чи пізно з'являється відчуття, що життя досить добре влаштоване: є робота, майбутній кар'єрний ріст, команда, але одне залишається незмінним — питання грошей. І це органічно, адже кожен із нас прагне щоразу "дострибнути" до нових висот. І видається, що грошей наче вистачає, але наче й ні. А так хочеться вирватися із цього зачарованого кола, коли крутишся від зарплати до зарплати, проте все одно більше за певну суму не набирається. А навіть якщо й виходить, то одразу знаходиться якась причина, через яку гроші одразу доводиться витратити на щось термінове. От і висновок такий: працюєш все більше і більше, а фінансове становище залишається на тому ж самому рівні.

 

Як би це не звучало, але слід все одно пригадати: "пробити" фінансовий потолок цілком реально. Головне — докласти зусилля, час та щире бажання. 

Слід розпочати із найчастіших причин, чому все-таки ми зупиняємось та боїмося рухатись далі:

 

1. "У мене нічого не вийде" — знайомо, чи не так? Деколи ми маємо абсолютно всі умови для того, аби наш рівень прибутку збільшився. Залишається лише діяти. Тільки страх сильніший, ніж бажання. І в цьому випадку є два шляхи: або ви, або вас. По-іншому ніяк. Це життя.

 

2. Страх вийти із зони комфорту — "Насправді, у мене все є, на життя мені вистачає. Звичайно, хочеться більшого, але ж це треба щось змінювати, можливо, доведеться більше працювати, та й нове розпочинати страшно". Людина так думає і вирішує залишатися у своєму комфортному світі, не намагається зробити крок за звичні рамки.

 

3. "Не в грошах щастя" — начебто й хочеться здобути фінансову свободу, але мене засуджуватимуть. Зрештою, краще нехай все залишається на своїх місцях. Ось тільки це слабка позиція для тих, хто знаходить постійно причини, щоб не діяти.

 

4. "Почну з понеділка/першого числа/нового року" —  людина вважає, що вона дійсно хоче зрости у фінансовому плані, що вона готова. Проте не зараз, трохи пізніше, зараз момент невідповідний. Однак відповідного моменту не буде ніколи! Потрібно просто почати, зробити перший крок. І продовжувати робити хоча б найменші кроки, але регулярно. 

 

5. "Ось якби я знав/умів те, що знає/вміє Х, то я б став неймовірно багатий!" — гляньмо, на цю ситуацію з іншого боку. Усі ми колись прийшли в цей світ, не вміючи нічого. І потім складно, але навчалися. І намагалися щось зробити на практиці. І помилялися. І це добре. Але хтось після першої невдачі сказав: «Це не моє», — і здався. А хтось зробив із провалу висновки та продумав про те, як можна виправити ситуацію. Адже той самий Х теж колись не вмів робити того, що з легкістю робить зараз, та й знань у нього було небагато. Однак він ж зробив. А ви чим гірші? Чому у вас має не вийти? А якщо помилитесь —  це просто помилка, а не кінець життя. 

Як все ж пробити фінансовий потолок ?

Давайте так, можна працювати на кількох різноманітних роботах, завантажувати себе величезною кількістю інформації, а можна просто пріоритезувати. Так, саме пріоритет є головним у вашій фінансовій грамотності. Існує великий секрет: невелика проблема набрати собі купу роботи (і підлоги в під'їзді мити, і ночами аудіозаписи розшифровувати), але вашу цінність як працівника це не підвищуватиме. Все це — важка, низькооплачувана праця. А який результат хочеться? Правильно, той, який на задоволення і добре оплачується! Отже, з усього величезного різноманіття варіантів слід відібрати лише ті, які підсилюють один одного і підвищують вашу цінність, а також забезпечують найвищу погодинну оплату зараз або є гарною інвестицією у майбутню оплату. Аналітик, який вміє не лише добре з даними працювати, а й зрозуміло розповідати про результати своєї діяльності, цінується вище. Він може не лише займатися своєю основною роботою, а й навчати. 

 

Порада 1: 

Накидайте максимум варіантів вашої діяльності, а потім вибирайте лише ті, які взаємопов'язані між собою. Найефективніше, як показує практика, вибрати щось одне, що вам подобається робити найбільше, і вигадуйте всі суміжні сфери, пов'язані з цим видом діяльності. Вирішили стати кухарем, отже тут не тільки робота в кафе, а й статті для кулінарних журналів, і свій блог, і відео, і торти на замовлення, і індивідуальні заняття, і проведення майстер-класів для свят (на дитячий день народження, наприклад). Поєднуючи кілька суміжних робіт, ви посилюєте кожну, а так — про вас дізнається значно більше потенційних клієнтів, зросте репутація і, звичайно, доходи!

 

Порада 2: 

Головним у підвищенні власної цінності (у грошовому еквіваленті) — вчитися практично не покладаючи рук. Формула така: працювати – освоювати нові навички – монетизувати їх – шукати нові корисні навички – застосовувати їх на практиці та й далі до нескінченності. Lifelong learning називається.

 

Порада 3: 

Делегування. Для того, щоб був час і можливості на це "прокачування", на розвиток, важливо не зануритися в рутину, в малооплачуваних, нудних, але необхідних справах. Тому приходить на допомогу делегування: не намагайтеся зробити все самі, передавайте максимум на аутсорсинг для того, щоб кожна година вашої роботи ставала дедалі дорожчою. 

Повірте, гроші — це форма енергії, і вони люблять рух, а під час застою ніякого руху немає. Тож, якщо хочете грошей — розвивайтеся! Рухайтеся самі, влаштовуйте активність навколо себе, помиляйтесь, зазнавайте невдач, давайте людям корисність —  і вони раді будуть заплатити вам за це з усмішкою та задоволенням.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: