Чому не варто нехтувати SPF засобами? Як працює SPF крем та як ним користуватись

Влітку усі говорять про SPF креми: "без нього шкіра старішає швидше", "знижує ризик виникнення раку шкіри", "запобігає гіперпігментації"... і ще десятки фраз на користь цього засобу.

Але чому ж навіть із цими аргументами велика кількість людей ігнорує SPF? 

  • Деякі сонцезахисні засоби залишають липке або жирне відчуття на шкірі, що може відштовхувати людей від їх використання. 
  • Часто засмагла шкіра асоціюється зі здоров'ям і красою, тому люди можуть свідомо уникати використання сонцезахисних засобів, щоб досягти більш засмаглого вигляду.
  • Сумніваються в ефективності сонцезахисних засобів або вважають, що вони не забезпечують належного захисту.

Що відбувається зі шкірою, якщо не користуватись SPF?

  • Надмірне опромінення незахищеної шкіри сонячними променями спричиняє пошкодження її клітин, руйнування еластину й колагену.
  • УФ випромінювання провокують появу гіперпігментації - SPF захищає шкіру від цього.
  • Сонце може призвести до опіків, які можуть спричинити потоншення шкіри, набряки або свербіж. 
  • Сонячні промені можуть спровокувати рак шкіри

Щоб вдало підібрати SPF засіб також потрібно знати про його характеристики. Такі як ультрафіолетові випромінювання UVA та UVB, а також про хімічні та фізичні фільтри.

Види ультрафіолетових випромінювань:

  • UVA — впливають цілий рік, незалежно від погоди
  • UVB — впливають на нас тільки в сонячну погоду

UVA - це випромінювання найнебезпечніше, від якого ми повинні захистити себе. Тому що саме UVA здатне проникати крізь легкий одяг, скло і при попаданні на незахищену шкіру вони мають більший вплив ніж UVB промені. UVA промені руйнують колагенові і еластинових волокна, саме від них відбувається фотостаріння нашої шкіри.

Підказка криється вже в самій абревіатурі uvA. A – це ageing. Тобто старіння.

UVA-промені складають близько дев'яноста п'яти відсотків сонячного світла, навіть якщо похмура погода.

  • PA+++ = високий рівень захисту від UVA-випромінювання;
  • PA++++ = надзвичайно високий рівень захисту від UVA-випромінювання

UVB - промені коротші, ніж UVA, й не проникають так глибоко в шкіру. Вони також не проникають крізь хмари або скло, тому в похмуру погоду ви будете в безпеці. 

Підказка знову в абревіатурі uvB – це burning. Тобто сонячні опіки. UVB-промені безпосередні винуватці почервонінь, сонячних опіків та інших змін на поверхні шкіри. Вони так само можуть призвести до раку шкіри.

Як захиститися від ультрафіолетових променів?

Крем з SPF повинен забезпечувати високий рівень захисту шкіри від ультрафіолетових променів UVA і UVB. Щоб вдало підібрати захист, варто також знати про фізичні та хімічні фільтри.

  • Хімічні фільтри - поглинають ультрафіолет та перетворюють ультрафіолетові випромінювання на тепло. Дуже важливо, щоб у складі сонцезахисного засобу хімічні фільтри були фотостабільними. В такому випадку вони не будуть руйнуватися під дією випромінювань та надійно захищатимуть шкіру.
  • Фізичні фільтри - відзеркалюють сонячні промені та перешкоджають їхньому потраплянню на шкіру, але цей захисний шар на шкірі легко порушити навіть при легкому фізичному контакті. 

Хімічні фільтри нового покоління є безпечними та ефективними компонентами сонцезахисних засобів.
Сучасні дослідження і строгий контроль з боку регулюючих органів гарантують, що ці фільтри можуть безпечно використовуватися у повсякденному житті, забезпечуючи захист від шкідливого впливу сонячного випромінювання.

Як працює SPF захист?

На відео прикладі можна чітко побачити, як працює захист під УФ лампою.

Joko Blend - український виробник косметичних засобів, сертифікованих за європейськими стандартами якості GMP, який пропонує SPF 50 та 30 ступенів захисту.

Сонцезахисні креми для обличчя Joko Blend містять захисні фільтри нового покоління, які поглинають ультрафіолетове випромінювання, вступають з ними в реакцію, в результаті якої вони знешкоджуються. 

Засіб має широкий спектр захисту, тобто одночасно нейтралізує ультрафіолетові промені типу А та типу B. Фільтри буквально приймають удар на себе та блокують проникнення сонячних променів всередину шкіри. Світлопоглинаючі фільтри діють дуже ефективно, на відміну від мінеральних, фільтри стійкі до дії води та не залишають на тілі видимих слідів.

Сонцезахисний крем не залишає білих слідів та липкості, некомедогенний. Підходить для всіх типів шкіри, а також має зручне упакування.

SPF 30 та 50: який обрати?

Без захисту наша шкіра в період активного сонця може дуже швидко обгоріти або зазнати невидимих пошкоджень. SPF-фактор вказує на те, коли краще його застосовувати, без побоювання згоріти та отримати серйозні пошкодження ультрафіолетом.

 Як його правильно порахувати? Дуже просто - 15 хвилин необхідно помножити на фактор, зазначений на упаковці засобу.

  • SPF 30 - ідеально підійде для повсякденного захисту, коли УФ індекс дорівнює 3 і більше.
  • SPF 50 - при активному сонці, або після косметологічних процедур.

Наприклад в Україні високий рівень УФ-індексу (6-7 балів) спостерігається  у сонячні літні дні та потребує обов’язкового дотримання правил перебування під сонячними променями. Тож коли ви подорожуєте, варто звертати увагу на прогноз погоди на значення УФ-індексу.

Підбір SPF захисту досить індивідуальний момент, адже у всіх нас різні фототипи шкіри. При виборі ступеня SPF захисту важливо опиратись на свій фототип шкіри.

При використанні не забувайте оновлювати шар засобу через певний проміжок часу. Рекомендовано наносити крем за 15-30 хвилин до виходу на сонце та періодично поновлювати його нанесення (кожні 2-3 години), особливо після купання або пітніння.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: