Як правильно доглядати за шкірою та врешті решт прийняти її особливості – у новій книзі “Історія шкіри. 13 | 33 | 53”

Рекламні кампанії брендів транслюють, якою “ідеальною” має бути ваша шкіра. Тим часом як інфлюенсери та селебріті формують уявлення про ваш “правильний” догляд. 

 

У цьому нескінченному потоці інформації – важливо знайти відповіді на  всі питання, які вас турбують про догляд за шкірою. Саме з таким запитом зіткнулась дерматологиня Анастасія Мельник, коли вирішила написати книгу два роки тому. 

 

Електронна та друкована книги вже доступні для покупки. 

Придбати на сайті 

Редакція September мала можливість її прочитати та поговорити з авторкою. Тому із великим захопленням розповідаємо чому ця книжка варта вашої уваги.

Анастасія Мельник – дерматологиня, косметологиня, головна лікарка та засновниця Skin Advocates. 

У 14 років я вперше стикнулася з висипами на шкірі обличчя, а у 18 розпочалося серйозне акне. Я почала займатися лікуванням шкіри та  визначила своє покликання – стати дерматологом.

 

Прагнення зрозуміти сутність догляду за шкірою відкрило для мене світ косметології. Тож я закінчила курси, вивчила косметичну хімію та почала активно практикувати. Мій особистий досвід став цінним ресурсом у взаємодії з пацієнтами та їхніми унікальними потребами.

 

У 2018-му році Анастасія почала активно вести блог, бо хотіла, щоб догляд за шкірою став доступним для всіх. Її аудиторія дуже активно зростала і пізніше вона заснувала Skin Advocates

 

У якийсь момент я усвідомила, що пацієнтам не вистачає розуміння проблематики: як працює певний засіб/ яка його дія? І мене це надихнуло. Тому що підібрати догляд це одне, а от як жити з особливостями своєї шкіри – це зовсім інша історія. 

 

Так виникла ідея написання книги. Я хотіла простою мовою без навантаження медичними і косметологічними термінами розповісти про шкіру та догляд. Щоб у кабінеті косметолога або аптеці людина розуміла, що відбувається. Я хотіла створити щось, що можна буде тримати під рукою, чим хочеться поділитись з близькими.

 

13 | 33 | 53

Це основні вікові групи пацієнтів, які передбачають абсолютно різні напрямки роботи зі шкірою. 

 

Яка у мене шкіра? Що для неї корисно? Як зберегти її красу? Які засоби мені краще підійдуть? Що купувати? Як використовувати? Як поєднувати в одну схему? Яким чином формується ціна на засоби? Чи варто вживати колаген? Як реагувати на купероз? Як діяти, коли у мене акне? Як уникнути помилок та не зашкодити собі? У який момент життя варто додавати процедури та ін'єкції? Що можна собі вколоти? На що варто витрачати гроші? 

 

Книга містить всі відповіді на запитання по догляду від народження до старості.

 

Анастасія зібрала в одному місці – щирі рекомендації, практичні розділи, кейси пацієнтів і дерматологічні рішення. Книга побудована у форматі гайду. Маючи певну проблематику або запит – можна скористатись зручною навігацією змісту та знайти відповіді. 

 

 Три розділи охоплюють різні вікові групи: 

 • підлітків
 • дорослих дівчат
 • зрілих жінок.

“Шкіра – це найбільший орган у людському тілі, який постійно реагує на те, що відбувається всередині організму”

 

Саме тому книга починається не з догляду за шкірою, а з догляду за собою. Бо найважливіше  – це сон, збалансоване харчування і рухова активність. 

 

Чому книжка потрібна кожній жінці?

Книга є відображенням багаторічного досвіду роботи Анастасії з власною шкірою та сотнями пацієнтів. Лікарка детально розповідає: як змінюється шкіра та з якими труднощами можна зіштовхнутись протягом життя. Основою книги стали європейські та американські  медичні гайдлайни, також рекомендації колег косметологів взяті з офіційних джерел.

 

Кожна людина може підібрати собі базовий догляд – очищення, зволоження, захист від сонця. Дуже важливо прийняти основу з якою ти народився і не намагатись себе змінити, – наголошує Анастасія.

Вся теоретична частина доповнена практичними порадами, а наприкінці можна знайти авторські схеми догляду у різні пори року, рекомендації доглядових засобів та косметологічну абетку. 

 

У книзі навіть є глава – “Догляд новонароджених” (наприклад я не знала який догляд брала з собою, коли народжувала). Я намагалась чітко, просто і зрозуміло донести: що реально треба, а без чого можна обійтись.

“Історія шкіри”

 • застереже від перших помилок та підкаже правильний напрямок руху;
 • стане провідником у світ базового та активного догляду;
 • допоможе розібратись у кислотах, ретиноїдах і знайти щось дієве для себе;
 • розвінчає розповсюджені косметологічні міфи;
 • познайомить  з особливостями вашої шкіри та допоможе побачити її справжню красу;
 • розповість, як дбати та прийняти себе. 

Книга буде корисною як для професіоналів у галузі краси та здоров'я, так і для широкого кола читачів, які прагнуть піклуватися про свою шкіру.

Після прочитання: 

 • Зрозумієте, яка ваша шкіра

Самостійно зможете визначити свій тип шкіри та базовий догляд. 

 • Зможете собі допомогти в будь-якому віці

Книга написана про всі вікові етапи шкіри: від народження і до глибокої старості. Це дозволяє користуватись нею протягом усього життя і робить її актуальною для всієї сімʼї.

 

Книга:

 • Написана практикуючим дерматологом

Вперше в Україні книга написана практикуючим дерматологом з величезним досвідом роботи. Жодних неперевірених теорій чи не актуальних “рецептів краси”.

 • Не лише теорія

Але і схеми догляду, поради в лікуванні, розбір компонентів в засобах, чесна думка про процедури. 

 • Шлях любові до себе 

Книга розповідає не лише про догляд, але і про зміни в способі життя, особисту історію акне та шлях любові до себе.

 

Книжка про шкіру, але глобально про любов до себе

Я пройшла певний шлях прийняття себе, бо не подобалась собі у дитинстві та намагалась все у собі виправити. З віком, коли я почала себе більше розуміти та приймати себе стало легше. Бо коли ти хочеш собі допомогти все змінюється. Я пропагую працювати не над собою, а з собою та для себе. Над собою – це ніби над проєктом, а ми ж не проєкт. Якщо ми себе не любимо, то хто має це робити?

 

Я хотіла показати у книзі, що висипи – це окей. Це може напружувати або викликати якусь реакцію в оточуючих. Але це не привід не жити активне повноцінне життя та не любити себе.

 

Турбота про шкіру починається  з любові та прийняття своїх особливостей. Кожна шкіра має свою індивідуальну та дуже особисту історію. Тому важливо визначатись з якими запитами ви хочете працювати.

 

Скупити все у магазині після того, як побачив у когось – такий підхід шкодить гаманцю, екології та вашій шкірі. 

 

Краще взяти на банку менше. Шкіра сама по собі може захиститись та відновитись. Вона постійно синтезує себум, який нас захищає і найгірше, що можна зробити – це його забрати. Після цього починаються лущення, подразнення, дерматити тощо. 

 

Перший крок у догляді

Взяти велике дзеркало. Сісти при гарному світлі та подивитись на себе об'єктивно. Визначитись з чим можна працювати і чи потрібна вам допомога. Наприклад проблема зволоженості шкіри вирішується за два тижні при правильному догляді. Потрібен чітко сформульований запит і потім план дій. 

 

“Жодний крем не створить вам на обличчі ілюзію підліткової шкіри, але ми можемо зберегти максимум, який нам дала генетика”.

 

Електронна та друкована книги “Історія шкіри. 13 | 33 | 53”  доступні для покупки з 18 грудня на сайті.