У світі міфів і фактів: лазерна епіляція

Лазерна епіляція – це радикальне видалення волосся на тілі з руйнуванням волосяних фолікулів (коренів) за допомогою світла лазера. Як потурбуватися про себе та бути впевненим у тому, що лазерна епіляція є нешкідливою?

У цьому матеріалі разом з мережею моносалонів депіляції - plan D розбираємось:

  • які існують міфи та факти, пов'язані з лазерною епіляцією;
  • як бути впевненим у гарантії безпеки;
  • на які компоненти та моменти слід звертати увагу, аби задовольнити потреби вашої шкіри.

1. Багато хто говорить, що лазером видаляти волосся шкідливо. Чи так це?

Лазерна епіляція – чудовий, безпечний, найсучасніший метод видалення небажаного волосся, якщо її виконує компетентний лазерний спеціаліст на сертифікованому потужному апараті, враховуючи індивідуальні особливості шкіри клієнта та проінформувавши його щодо нюансів постпроцедурного догляду.

 

Лазерне світло поглинає лише пігмент меланін у нашому волоссі: воно сильно нагрівається і видаляється. Тепло також активізує у шкірі обмінні процеси: вона омолоджується, стає більш гладкою, однотонною, покращується її тонус.

2. Які можуть виникнути ускладнення після процедури?

Після процедури зазвичай є певні небажані явища, які вважаються нормальною фізіологічною реакцією шкіри та не потребують уваги чи хвилювання: більш або менш виражене почервоніння, подразнення, підвищена чутливість, легкий набряк навколо волосинок, відчуття тепла. Це проходить від години до (дуже рідко) декількох тижнів.

 

Інші реакції та побічні ефекти (включаючи легкі поверхневі опіки) трапляються вкрай рідко. Ускладнення (поява темних плям гіперпігментації, висипи тощо) виникають ще рідше та за умови генетичної схильності або недотримання рекомендацій після процедури. Самолікування – це помилка, потрібно негайно звернутися за консультацією до свого салону/клініки чи лікаря та чітко дотримуватися його вказівок.

3. Лазерна епіляція викликає рак шкіри, онкологічні захворювання та впливає на репродуктивну функцію

Це найпоширеніші й найбільші страхи клієнтів. Але це всього-на-всього застарілі міфи типу того, що антибіотики допомагають від грипу чи пробу манту не можна мочити )

 

По-перше, під час численних наукових досліджень не знайдено зв’язок між лазерною депіляцією та підвищенням ризику виникнення раку шкіри. 

По-друге, це неможливо з точки зору фізики. Небезпечним для шкіри є УФ-випромінювання з довжиною хвилі до 400 нанометрів (солярій, наприклад). А лазери для епіляції – це інфрачервоне світло з довжиною хвиль від 755 нанометрів. Всі види лазерів для епіляції по довжині хвилі та частоті – це НЕіонізуюче випромінювання. Тобто енергії лазера недостатньо для відокремлення електронів від атомів та пошкодження ДНК клітин, що веде до розвитку меланоми/раку шкіри.

 

Те, що лазерна епіляція може спричинити безпліддя (чи будь-яке інше захворювання) – також міф. Світло лазера проникає у шкіру максимум на 4-5 мм, щоб миттєво поглинути наше волосся, тому фізично не може дістати жодного нашого органа.

4. Лазерну епіляцію не можна проводити влітку

Оскільки курс триває рік і більше, ймовірно, пара сеансів випаде й на літо.

Лазерна епіляція – всесезонна процедура, але за недотримання рекомендацій щодо догляду за шкірою після сеансу в сонячну пору зростають ризики небажаних постпроцедурних явищ – опіків і гіперпігментації.

 

Щоб запобігти ускладненням, процедура робиться лише на здоровій шкірі: без сонячних опіків, подразнення, почервоніння, лущення тощо. Якщо після засмаги є вищеописані реакції, епіляція тимчасово протипоказана, щоб не викликати ще більше запалення. І навпаки – відразу після лазера ми також не засмагаємо, щоб знову ж таки двічі не подразнювати шкіру.

 

Якщо після активної засмаги шкіра у чудовому стані, краще все одно дати їй відпочити, позволожувати та після, за декілька днів приходити на епіляцію.

Після епіляції перед активною засмагою потрібно почекати хоча б 4-5 днів, щоб шкіра повністю заспокоїлася і будь-які реакції (якщо вони були) пройшли.

5. Після лазерної епіляції волосся зникне назавжди

Як би не хотілось та, на жаль, ні. 

Наявність волосся — природна функція організму, тому він, обурений неприродною гладкістю шкіри, постійно намагатиметься відновити його ріст.

 

Лазер діє лише на волосся темніше вашої шкіри. Дуже світле волосся видаляє гірше або не видаляє (може повільніше рости, стати ще світлішим, тоншим). Сиве та руде волосся, світле пушкове волосся найчастіше не піддається видаленню. Не діє жоден лазерний апарат, що б вам не здавалося, що б ви не читали чи що б вам не обіцяли. 

 

На основному курсі лазерної епіляції ми видаляємо приблизно 90% волосся. На підтримувальних процедурах – решту, якщо вони з‘являються. Підтримувальні процедури робляться після завершення основного курсу, за необхідності раз на 6-12 місяців індивідуально.

6. Лазерна епіляція – жіноча процедура

Це - стереотип, адже процедура не має гендерних обмежень. 
 

Для багатьох лазерна епіляція – це про красу і впевненість у собі. У моделей, бодибілдерів, плавців гладенька шкіра – часто професійна вимога. Для когось лазерна епіляція актуальна лише під час літнього відпочинку. А для когось – звичайна гігієна та регулярна рутина: економія часу на щоденне гоління, легкий догляд за шкірою під пахвами, профілактика проблем зі шкірою під час гоління – подразнень, порізів, фолікуліту, контактного дерматиту та висипань.
 

Лазерна епіляція – необхідність для людей з чутливою шкірою, кому не підходять більш агресивні методи видалення небажаного волосся (станок, віск, шугаринг) та для тих, у кого дуже інтенсивний ріст волосся. І просто порятунок для людей з вростанням волосся, оскільки інші види епіляції лише посилюють проблему.

Як дівчатам, так і чоловікам лазерна епіляція значно полегшує та покращує якість життя.

Важливо пам'ятати:

1. Лазерна епіляція – це курс сеансів. Не варто очікувати миттєвий ефект або максимальний ефект від однієї процедури. Волосся зникає поступово. Зазвичай потрібно близько 8±2 сеансів на обличчі та близько 10±2 сеансів на тілі, щоб отримати стійкий результат. Це залежить від багатьох факторів, але в цілому, чим світліше волосся, тим більше сеансів потрібно буде зробити.

Доведеться бути досить пунктуальною, адже курс буде успішним, тільки якщо чітко дотримуватися графіку процедур, відстежувати та повідомляти спеціалісту результати кожного сеансу.

 

2. Процедура лазерної епіляції не займає багато часу.

Інтервал між візитами становить 4-6 тижнів і більше, а процедура однієї зони — від декількох хвилин до пів години. Все тіло — максимум 1,5-2 години. Але навіть ці 1,5-2 години раз на 2 місяці у комфортному салоні – це значна економія часу порівняно зі щоденним голінням вдома.

 

Проконсультуватися, порадитися, записатися на тест-драйв лазерної епіляції можна у салонах мережі - plan D.

Ще приємніше це можна зробити разом із промокодом від нашого журналу. Промокод "september20" дарує знижку -20% на всі послуги!

 

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся та на яку тему бажаєте написати статтю.