Сонцем зігріті: як перейти із зимового догляду на весняний

Наша шкіра – не статичний орган, на її стан впливає безліч факторів. Взимку вона піддається стресу та зневоднюється під час температурних коливань та пересушеного повітря у приміщеннях. 

 

Навесні шкіра потребує відновлення через зміни, які відбуваються у навколишньому середовищі та в організмі. Тому важливо приділити увагу її стану і скорегувати свій базовий догляд, аби захистити від сонячних променів, повернути їй сяяння та красу. 

 

У партнерстві з мультибрендовим beauty-магазином Lullaby та дермакосметологинею Лілією Солодовник ми розповідаємо про ключові кроки у базовому весняному догляді, також пояснюємо які важливі компоненти та засоби додати у свою щоденну б’юті-рутину. 

 

Чому важливо обирати засоби відштовхуючись від типу своєї шкіри

Тип шкіри – це генетична особливість, що не змінюється. Його можна одноразово визначити після двадцяти років.

 

Як це зробити:

Подивитися на обличчя у дзеркало при гарному освітленні та відмітити наявність пор. 

  • Жирний тип – пори поширені по всьому обличчю.
  • Комбінований тип –  характеризується ділянками з порами і без них.
  • Нормальний тип – має зовсім невелику кількість пор на чолі, носі та підборідді.
  • Сухий тип – пори відсутні. 

Тип шкіри один, а от станів одночасно може бути декілька у різні періоди вашого життя. Тому шкіра може бути чутлива, зневоднена, проблемна, пігментована, вікова, нормальна тощо.

 

Потреби шкіри визначаються не лише сезоном, а й типом та поточним станом. Чим більше індивідуальних факторів ви врахуєте при формуванні б’юті-рутини, тим ефективнішою вона буде.

Як прихід нової пори роки впливає на шкіру

При зміні сезонів, може бути відчуття, що тип шкіри змінився, але насправді змінюється її стан. Наприклад, після зими може турбувати тьмяність через нестачу вітамінів, посилення сухості через морози, вітер або кондиціоноване приміщення.

Жирний та комбінований тип шкіри у теплу пору року помічає, що пори стають більш видимі, тому що себовиділення стає активніше.


Також при зміні сезонів потрібно враховувати, що шкіра стає більш вразливою та чутливою. Незалежно від типу, шкіра вимагає коректного захисту від ультрафіолету.

Універсальне правило у догляді за шкірою – переглядати свою б’юті-полицю щоразу, коли ми оновлюємо свій гардероб на наступний сезон.

Головні зміни у кожному кроці весняного догляду

Все починається з базового догляду, до якого додаємо необхідні активи для роботи зі специфічними проблемами шкіри.

Головні кроки базового догляду – це очищення, зволоження та SPF захист.

Це засоби, що не мають подразнювати нашу шкіру, поєднуються з усіма активами у догляді та не мають особливих правил використання (ранок, вік, сезон).

  • Очищення – важливий крок догляду, засоби для якого підбираємо під тип шкіри.

– Очищуємо шкіру зранку та ввечері (але ранкове очищення можна пропускати, якщо шкіра не виробляє багато себуму за ніч і всі засоби вечірнього догляду повністю поглинаються).
– Якщо на шкірі є макіяж або SPF, то вечірнє очищення обовʼязково відбувається у два етапи: демакіяж (міцелярна вода або гідрофільна олійка) і вмивання.

  • Зволоження – це останній етап догляду. Воно завжди складається з двох етапів:

Першочергово, ми маємо наповнити нашу шкіру «водою», за це будуть відповідати певні зволожуючі речовини – хумеканти, які містяться у тонері/ сироватці/ есенції. Після цього, потрібно утримати цю воду в клітинах, тут нам допоможуть – емоленти, що наявні у лосьйоні/кремі/емульсії. Вони також виконують функцію підтримки захисного бар'єра шкіри.

 

Основне, що можна замінити у весняному догляді – це якраз етап зволоження/ відновлення. Тому що у теплу пору року важливо надавати перевагу більш легким текстурам, щоб не переобтяжувати шкіру.

Дермакосметологиня Лілія рекомендує:

*Фото ведуть на сторінку засобу

Які активні компоненти додати на свою полицю

За словами Лілії, must-have на весну – це компоненти, які будуть гальмувати процес виникнення пігментації (меланогенез) і попрацюють над покращенням тону шкіри, адже сонце стає активне і важливо не дати пігментації добратись на поверхню шкіри.

Це може бути арбутин, азелаїнова, коєва або транексамова кислота чи азелогліцин.

Дермакосметологиня Лілія рекомендує:

Також, у теплу пору року обовʼязково має бути присутнім на постійній основі антиоксидантний захист.

Наша шкіра має власну антиоксидантну систему, але активне UV-випромінювання вичерпує її ресурси, даючи вільним радикалам більше шансів на пошкодження клітин.

Антиоксиданти дозволяють попереджувати/ мінімізувати запалення та захищати шкіру від негативного впливу радикалів. Застосовувати ці компоненти доцільно вранці.

Фаворити експертки: ніацинамід, вітамін С (стабільних форм), прополіс, супероксиддисмутаза.

 

Дермакосметологиня Лілія рекомендує:

Особливості догляду за тілом навесні

Шкіра тіла також страждає взимку. Синтетичний одяг провокує появу висипань, особливо на спині. А через сухість, шкіра стає подразненою та неприємною на дотик. Саме тому, весна — це вдалий час для її регенерації.

 

Надавайте перевагу використанню гелів для душу на м’яких миючих основах (ПАР), і щодня зволожуйте шкіру тіла, обираючи засоби з відновлювальними компонентами.

 *Наносьте креми/лосьйони завжди одразу після душу, на злегка вологу шкіру.

Все про захист від сонця: чому важливий/ як обрати та  як правильно наносити

Ультрафіолетові промені, проникаючи у шкіру, провокують утворення великої кількості вільних радикалів, які спричиняють пошкодження клітин. У результаті зростає ризик онкозахворювань та відбуваються процеси передчасного старіння шкіри.

 

Коли потрібно користуватися SPF?

 

Варто орієнтуватись на показник UV-індексу, який можна подивитись у додатку погоди. Якщо індекс вище двох – обов’язково наносимо засоби для захисту від сонця.

 

Який SPF більше підійде для життя у місті

 

Хімічні фільтри нового покоління – це оптимальний варіант в умовах життя у місті.  Вони підійдуть якщо:

  • Ви часто наносите макіяж та не маєте можливості часто оновлювати захист (але оновлення хімічних фільтрів все одно має бути кожні 6-7 годин);
  • надаєте перевагу легким текстурам у засобах; 
  • прагнете, аби засіб одночасно зволожував та захищав шкіру.

Дермакосметологиня Лілія рекомендує:

Фізичні фільтри варто обирати, якщо у вас проблемна або гіперчутлива шкіра. Вони підійдуть якщо:

  • Ви не наносите макіяж та не фарбуєтесь;
  • їдете у відпустку або пройшли травматичну процедуру (чистка, лазер, шліфування).
  • якщо у вас загострення акне/розацеа чи інших дерматозів.

Мінуси: легке відбілювання шкіри, і обовʼязкове оновлення засобу кожні дві години під час перебування на сонці.

 

Дермакосметологиня Лілія рекомендує:

  • SPF захист – це фінальний крок догляду за шкірою зранку. Наносити креми рекомендовано за 20 хвилин до виходу на вулицю. Оптимальна кількість нанесення засобу – два пальці на зону обличчя, шиї та вух.

Власні правила догляду Лілії:

 

«Я постійно тестую безліч різних засобів, тому сталого догляду, на жаль, важко дотримуватись. Але є те, що стабільно присутнє в моїй рутині»:

  • Щоранкове використання засобів-антиоксидантів.
  • Двоетапне вечірнє очищення шкіри (за допомогою міцелярної води або гідрофільної олії + очищуючого гелю).
  • Домашнє SPA раз на тиждень з улюбленими масками.

Фаворити експертки:

Порада читачам September 

 

Будьте інтуїтивними у догляді та прислуховуйтесь до потреб своєї шкіри у різні моменти життя. Адже Ви знаєте свою шкіру найкраще ❤️