Міжнародний день йоги. Що потрібно знати про йогу та з чого починати?

Йога — один із найкращих способів попіклуватися про власне тіло. Сьогодні, 21 червня світ відзначає Міжнародний день йоги. Цей день нагадує нам про важливість фізичного та психічного здоров'я, яке можна підтримувати за допомогою цієї давньої практики. 

Чому йога це корисно?

  • Йога допомагає позбутися негативних емоцій та набути гармонії.
  • Спокій, розважливість, здатність адекватно реагувати на будь-які життєві проблеми.
  • Йога дарує розслаблення м’язів та допомагає проживати стрес, а це забезпечує міцний та здоровий сон.
  • Дихальні пракики покращують роботу легень.
  • Йога сприяє поліпшенню постави та розвитку гнучкості.

Які бувають види йоги?

Хатха-йога
Свідомі та активні практики, що спрямовані на осягнення гармонії та рівноваги в розумі, тілі та духу. Включає у себе практику фізичних поз і дихальних технік.

Віньяса-йога

Віньяса схожа на хатха-йога, проте виконується в ритмічному темпі. 

Кундаліні-йога

Форма йоги, яка включає в себе мантри, співи, дихальні вправи та повторювані пози.

Її мета — активізувати вашу енергію Кундаліні, або шакті.

Сівананда

В основі цієї системи лежить філософія з п’яти пунктів: правильне дихання, розслаблення, дієта, фізичні вправи та позитивне мислення працюють разом, щоб створити здоровий йогічний спосіб життя.

Аштанга-йога

ви завжди виконуєте одні й ті ж асани в одній і тій же послідовності, із однаковою кількістю вдихів та видихів. Її назва – це поєднання слів "ашта" (вісім) та "анга" (кінцівки або частини).

Ми згадали лише частинку різних стилів йоги. Пам’ятайте, що не існує універсального стилю, тому ви повинні вибрати той, який найкраще відповідає вашим потребам. Багато із згаданих видів йоги можна без проблем практикувати вдома, адже для цього потрібен лише хороший килимок, знання певних асан та відповідний одяг для тренувань. 

Що потрібно знати про йогу та з чого починати?

Перше, з чого слід почати заняття йогою - усвідомити, що не потрібно боротися з власним тілом. Виконуйте вправи, прислухаючись до власних відчуттів, це основна запорука ефективних занять. Ніколи не виконуйте вправи через біль. 

Одне з головних завдань йоги — це досягнення гармонії свідомості і тіла, тому не забувайте про дихання під час виконання вправ. Постарайтеся звільнити свій розум від думок і зосередитися на тому, що відбувається з вами "тут і зараз".

Використовуйте блоки для йоги, щоб легше та правильно виконувати асани.

Завершальною позою в йозі є шавасана — вона передбачає перебування тіла в нерухомому стані протягом 10-15 хвилин. Для багатьох на перших порах це здається важким, проте з часом організм навчиться розслаблятися і відпочивати.

Розподіл часу в годинному занятті йогою може бути таким:

  • Дихання протягом 20 хвилин
  • Вправи протягом 30 хвилин
  • Медитація і розслаблення протягом 10 хвилин

Для натхнення та занурення у світ йоги, рекомендуємо наступні відео:

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: