Сучасна молодь все частіше приділяє увагу читанню книг, прози, віршів. Це не може не радувати!
Читаючи улюблений вірш, напевно, кожен замислюється про його сенс та вміння автора чітко і лаконічно висловити свою думку.
Ти можеш подумати, що вміння писати вірші — дар від природи, але кожен з нас може стати поетом!
1. Не роби висновки завчасно
Одна з найрозповсюдженіших проблем нашого часу — невпевненість в собі. Як не дивно, у написанні віршів це теж існує. Ніколи не суди власні слова після їх написання. Іноді, досить почекати одину годинку чи декілька днів, щоб побачити вірш з іншого боку!
2. Продовження може прийти не сьогодні
Чому ми залишаємо свої ідеї та почуття, коли невзмозі сформулювати власну думку? У написанні віршів таке часто трапляється. Дописати до кінця саме сьогодні і зараз — не обов’язково. Деякі вірші пишуться днями, тижнями чи місяцями.
3. Записуй спонтанні ідеї
Ти замислюєшся про те, як часто думки поглинають тебе вдома, на роботі чи на прогулянці з друзями? Не зволікай! Бери телефон в руки і записуй все, про що думаєш та відчуваєш в цей момент! Адже саме спонтанні думки — основа твого вірша.
4. Почни з прози
Пам’ятай, що література — це не тільки вірші. Спробуй почати з оповідань, новел чи есе. Вибери той жанр, який буде приносити тобі задоволення.
5. Зміна теми в процесі - це нормально.
Починаючи писати вірш, кожен має чітку позицію чи тему, на яку висловлюється думка. Але чому ставлення до ідеї чи слів змінюється? Справа в тому, що у процесі написання віршів ми відпускаємо фантазію та пишемо те, що відчуваємо. Вірш — це, такий собі, роздум. Ти можеш відчути новий стан чи іншу хвилю натхнення, почавши писати. Тема змінюється тоді, коли твій внутрішній голос та думки сповнюються новими відчуттями.
Найголовніше у написанні віршів — це емоції, натхнення та душа. Пропускай крізь себе кожне написане тобою слово. Література — це чудово і ти можеш стати її частинкою вже сьогодні!
Автор: Анастасія Мурміль
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is . В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.
Вам також може бути цікаво