Провести час із сім'єю, фарбуючи яйця, перед Великоднем - це неймовірна традиція, яку не хочеться втрачати! Сьогодні редакція September ділиться різноманітними способами, що допоможуть створити вашу ідеальну крашанку.
Що важливо знати перед фарбуванням яєць
Перед варінням яйця слід якийсь час потримати за кімнатної температури. Зробити це потрібно, щоб шкаралупа не лопнула через різкий перепад температури.
Також для того, аби шкаралупа залишилася цілою, варити яйця варто з додаванням солі. Щоб крашанки були красивого і рівномірного кольору, яйця потрібно промити та знежирити. Промити можна за допомогою мила, а знежирити – протерши спиртом.
Що використати, щоб досягти бажаного кольору крашанок?
- Рожевий - замочіть яйця у червоному вині.
- Коричневий - зварити яйця у цибулинні.
- Жовтий - в літр води додати три столові ложки куркуми та зварити у цьому розчині яйця.
- Помаранчевий - відварені яйця натерти соком моркви.
- Зелений - зваріть дуже міцний відвар із замороженого шпинату, свіжої кропиви, петрушки чи іншої зелені. Дайте йому настоятись ніч, а потім лишіть в ньому варені яйця на три години.
- Болотний колір - такий ж самий спосіб, як і залений, але використовувати зелений чай.
- Оливковий - зварити яйця в воді із каркаде та куркумою.
- Блакитний - наріжте червонокачанну капустину в каструлю, залийте її невеликою кількістю води та кип’ятіть на повільному вогні до 45 хвилин. Дайте відвару охолонути, потім додайте у відвар 4-5 столових ложок оцту та покладіть туди на 30 хвилин попередньо зварені яйця.
- Фіолетовий - колір можна отримати замочивши вже зварені яйця у свіжовичавленому соці капусти.
- Синій - здатен пофарбувати чай каркаде та гібіскус. Відваріть настій (30 хвилин нехай покипить) і додайте до нього яйця – за 10 хвилин у цій чайній гущі яйця отримають новий колір.
Ефекти для крашанок
Для того, аби отримати яйця "у краплинку", мокрі яйця обвалюють в сухому рисі, загортають у марлю (кінці марлі треба туго зв’язати ниткою, щоб рис прилип до яйця) і варити у цибулинному лушпинні. Результат – кольорові і незвичні крашанки.
Щоб яйця стали "мармуровими", їх треба загорнути у цибулинне лушпиння і зверху зав’язати яким-небудь бавовняним матеріалом. Після того, як вони зваряться, розгорнути і дати охолонути.
Для "веселкового ефекту", перед тим, як ставити варити яйця, їх потрібно обмотати різнокольоровими нитками. Результат – цікаві кольорові розводи.
Яйця в стилі декупаж
Для декупажу знадобиться:
- серветка з малюнком на білому тлі
- білі відварні курячі яйця
- 1 білок курячого яйця
Процес:
зазвичай в серветках кілька шарів, тому вам потрібно відокремити їх і відставити тільки той, який з малюнком. Руками відривайте акуратно, виберіть частину серветки з малюнком, прикладіть до чистого і сухого вареного яйця. Пензликом акуратно змастіть серветку, приклеюючи її таким чином до яйця. Дайте йому висохнути.
Easter inspiration
Якщо ви плануєте не лише фарбувати, але й розмальовувати чи розписувати яйця до Великодня, то ділимося порцією для вашого натхнення:
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.