Подія за якою спостерігали усі українці та світ — боксерській бій Олександра Усика та Тайсона Ф’юрі. Подія, яка вкотре доводить - що українці незламний народ. Олександр Усик став абсолютним чемпіоном світу з боксу у надважкій вазі.
Сьогодні ми хочемо повернутися в історію та згадати історію Майка Тайсона, адже мало хто згадує про цей факт, що його виховала українка.
У 1986 році Майк Джеральд Тайсон, якому було всього 20 років, став наймолодшим в історії чемпіоном світу в суперважкій ваговій категорії.
Дитинство одного з найвідоміших боксерів сучасності було дуже важким. Мати зловживала наркотиками, а батько покинув сім'ю ще до народження дитини. Разом із друзями Майк часто бешкетував і грабував перехожих, за що одного разу й потрапив до колонії. Там учителем фізкультури працював колишній боксер Боббі Стюарт, який побачив у підлітку перспективу і взявся його тренувати. Із часом Стюарт зрозумів, що хлопчик далеко піде, тому йому потрібен професійніший тренер. Так у житті Майка з’явилися тренер Кас д’Амато та його дружина Камілла Евальд.
Камілла Іващук народилася в Галичині, на Тернопільщині, а стала мамою американської зірки спорту, легендарного, скандального Майка Тайсона. Її батьки – Гнат і Настя Іващуки – перед Другою світовою війною емігрували до США та згодом змінили прізвище на більш звичне для тих країв – Евальд.
Названу матір Тайсон називав своєю «білою мамою», мав до неї найтепліші почуття і неодноразово розповідав про неї в інтерв'ю: "Мені дуже пощастило, що вона благословила мене своєю любов'ю і турбувалася про мене більшу частину мого життя. Я дуже сумуватиму за нею."
Кас Д’Амато помер від рідкісної пневмонії за рік до першої перемоги Тайсона, так і не побачивши, як прийомний син стає чемпіоном. А Камілла була поруч із Майком і під час чемпіонства, злетів та перемог. Як справжня мати вона завжди ставала на його захист: "Ви ставитеся до нього, ніби він машина, а не людина з душею". І коли весь світ був проти Тайсона, на нього завжди чекала його кімната в будинку Камілли Евальд, куди він міг приїхати навіть посеред ночі.
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.