Все про. Ярослава Гресь

"Якщо ти впав, твій єдиний шлях — піднятись і йти далі. Сьогодні!"

 

Фраза, яка, можливо, когось зараз направить на життя, роздуми, надихне і нагадає, що наші перепони та негаразди часом всього лиш досвід, який необхідно засвоїти та здобути. Без нього ми не підемо далі. Авторка цього висловлювання дівчина, яка закохує і змінює. І не лише завдяки вражаючій тендітній зовнішності, але й силою волі, креативністю та шаленою жагою до життя. Вона та, хто змінює світ.

Ярослава — дівчина, яка змалечку розпочала будувати свій кар'єрний шлях. Уже на першому курсі вона розклеювала оголошення, потім проводила анкетування. Згодом розпочала писати для різноманітних видань. А писала вона ну дуже багато. Про меблі для «Галицьких контрактів», про туризм у Таїланді для спецвипуску газети «Бізнес», про Семюела Морзе для «Экрана недели», про свято Івана Купала для «Телегида».

 

Як пригадує сама Ярослава: "чесно кажучи, мені було байдуже, про що писати, — я хотіла набити руку." А уже на на другому курсі випускала інститутську газету та навчалася за індивідуальним графіком, на третьому — перевелася на заочне відділення. На четвертому — стала наймолодшим заступником головного редактора в Україні. 

 

Як стверджують джерела за півтора року роботи у виданні здійснила серію масштабних фотопроєктів, серед яких «Зірки сміються», що залишається найбільшим в Україні. У 2010 році заснувала агенцію Agentstvo разом з братом Олександром Тодорчуком, яке займалося проєктами у сфері культури, моди, мистецтва та шоу-бізнесу. Серед проєктів того часу: гастролі Cirque du Soleil в Україні та перший міжнародний фестиваль сучасної скульптури, культурний проєкт України Kyiv Sculpture Project.

 

Безумовно, на формуванні творчого шляху Ярослави впливала також її родина. Зокрема, дідусь та мама. Дідусь — відомий журналіст та двічі лауреат «Золотого пера». Він завжди вигадував десятки інтерактивних занять, які також певною мірою вплинули на подальший шлях дівчини. Завдяки йому Ярослава могла вигадувати будь-що і часто ховалася у світі своєї уяви: "якщо ви хочете розвивати креативність у своїх дітях — вигадуйте разом казки." 

 

На формування вольового характеру також впливала мама. Вона завжди у неї вірила при будь-яких обставинах та викликах. В одному із інтерв'ю Ярослава пригадує як у 25, вже обіймаючи посаду головного редактора HELLO!, вона телефонувала їй, щоб порадитися щодо нового проекту або прочитати колонку редактора.

Вона — піарниця культурних, соціальних та освітніх проектів, які створені для України і які говорять про Україну в усьому світі. Ярослава акцентує, що її основна ціль на кар'єрному шляху — показати світу іншу Україну — сучасну, креативну, готову відображати глобальний контекст і при цьому розкривати національні інсайти. 

Звичайно, що є величезне місце для любові. Її найбільше натхнення — чоловік. Саме він надихає та мотивує до дій. А ще — діти. За словами Ярослави: "cередня Катя — ходяча енциклопедія, старша Яруся — візуальний геній, вона найстильніша дитина, яку я коли-небудь знала. Лука, якому у березні виповниться три, — нескінченний рефрен запитання чому?"

 

Ба більше, Ярослава навіть знаходить час на подорожі і це можна помітити із її соціальних мереж. Щоразу, дівчина привозить не лише нові враження, але й певного роду інсайти. Кожна подорож для неї — це безліч нових ідей та викликів.

Повертаючись до кар'єрного шляху, то після подій 2014 року Євромайдану, Ярослава змінила назву на Gres Todorchuk PR та зосередилася лише на реалізації культурних, освітніх та соціальних ініціатив. З того часу компанія реалізувала більше 40 проєктів. Серед найбільших проєктів агенції: «Музей новин», фотопроєкт «Щирі», присвячений українському костюму (зібрані 200 000 гривень пішли на потреби Волонтерської сотні, «#тіщовражають», «#дякуютато», #EUROMAIDAN — History in the Making, проєкти для Ґете-Інституту, Польського інституту та інші. Зокрема, дівчина активно займається благодійністю, розвиває філантропічні місії родин, ініціює благодійні акції. 

 

За креатив у агенції відповідає Сашко. Вони намагаються розмежовувати сфери впливу й діяльності, аби не конкурувати одне з одним. Так як двоє мають палкий характер, то часом можуть виникати суперечки та дискусії:

 

"Але після таких суперечок народжуються справді вартісні речі. Наприклад, проект «Uncounted» для Української академії лідерства, володар двох срібних та однієї золотої нагороди Effie Awards 2018. У нас із братом дуже сильна колаборація, бо ми все ж таки 30 років разом."

Відповідь на запитання "чи буває емоційне вигорання, ступор?", Ярослава сміливо відповідає, що так: " Звісно, це буває мінімум раз на день. Як правило, намагаюся переключитися на іншу справу. Іноді просто дивлюся у вікно. Іноді медитую. Під час та після медитації дуже часто приходять і відповіді, і нові ідеї. Головне — вимкнути всі побоювання, вхідні дані, обмеження, дедлайни і дозволити мозку думати про будь-що."

Ярослава Гресь —  приклад для кожного. Без сумніву. Вона та, хто створює речі, які змінюють суспільство, ідейна натхненниця, приваблива дружина, чарівна мати та дівчина, яка закохує. Вона — та, хто змінює.

Ми підготували серію цитат від Я.Гресь, які точно надихнуть вас на роздуми:

 

1. "Класно навчитися вимикати тумблер і ставити життя на паузу для всіх, якщо енергія закінчилась. Повертати собі себе і тільки потім повертатись у життя"

 

2. "Навчаюся любити невизначеність і прямо сприймати той факт, що завтра може не бути так як сьогодні, приймаючи це з азартом. Як гру. Прорвемося, дорогі! Пограємо. Переможемо."

 

3. "Відмова — шанс, який веде до інших дверей, які прямо зараз для вас відкриються."

 

4. "Ти — головне пам'ятай, що твій внутрішній голос найважливіших за всіх".

 

5. "Як це круто вміти відстояти свою ідею, свою думку, своє "я так думаю", своє право на зірку".

 

6. "Все попереду, чуєш? А якщо буде сумно або ніяк, просто закрий очі — я тримаю тебе за руку. Я вірю в тебе."

 

7. "Це так легко сказати "ні" усьому, що вам не близьке. Людям, які роблять боляче, які не розділяють ваші цінності — ні. Нудним книгам — ні, кидайте їх! Таксисту-хаму — ні! Знайдіть інше таксі, поважайте себе. "НІ" всьому, що вас руйнує. "Так" — всьому, що робить вас щасливими."

 

8. "Ти не намагайся відразу знайти своїх людей. Головне — це знайти себе. Тоді, люди прийдуть."

 

Підготувала: Волошина Христина

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: