Кохання, яке має продовження

Що означає любити? 

Які це почуття? Про що вони?

Як це бути партнером, який надихає?

 

Любов – багатогранне почуття, яке неможливо охарактеризувати декількома словами. Це той процес, який надає силу, впевненість, ніжність, а найголовніше – відчуття безпеки. Ваша віра один в одного набагато міцніша, ніж життєві випробування. Так, вони будуть. Буде складно, часом нестерпно, але ви глибоко усвідомлюєте, що разом точно впораєтеся. У вас наче немає варіанту “не зможемо”.

Деякі експерти, часто вважають, що сильні відносини – це марафон, а не спринт.

 

Часом партнери починають свої стосунки дуже швидко та пристрасно, але згодом вигорають, бо усе відбувалося занадто стрімко. Ще частина "запрягають повільно", але зрештою будують довготривалі відносини на все життя.

Існують певні ознаки про стосунки, які мають майбутнє:

 

1. Відчуття бути собою

 

До прикладу, ви можете сміятися над собою і разом.

Психолог Райан Хоуз пише: “що коли люди можуть навіть до болю в ребрах сміятися один з одного; пригадувати спільні улюблені моменти фільмів; сумувати і сміятися над поганими рішеннями, які вони зробили в минулому; та час від часу відверто зізнаватися у своєму егоїзмі”

Це, справді, важливо, адже це породжує почуття довіри та близькості. Це те, що об’єднує.

 

2. Деталі, які говорять про вашу любов. Щодня.

 

"Займатися сексом легко. Любити щодня – не завжди. Потрібно постійно показувати своєму партнеру те, що ви про нього турбуєтеся, дбаєте, цінуєте.  Цю турботу можна проявляти у звичайні, рутинні дні, найрізноманітнішими способами. Наприклад, зробити йому смачну чашку кави або щоранку говорити їй, що ви цінуєте її роботу. Коли ці турботливі жести переростають у звичку – це і є ознака того, що відносини, швидше за все, будуть продовжуватися", – уточнює терапевт Курт Сміт, який спеціалізується в області консультування чоловіків.

 

3. Цінності, які об’єднують

 

Дослідження показують, що чим більше партнери залучені до спільного вирішення ключових життєвих питань (як то гроші, діти і їх виховання, релігія), тим більша вірогідність того, що вони будуть жити разом все життя. Саме спільні цінності задають тон вашим стосункам та мотивують бути разом. 

 

4. Ви не ведете рахунок.

 

Найкращим сценарій, це коли у стосунках партнери роблять з любові, не чекаючи нічого взамін. Тому, що хочуть зробити приємне рідній людині. Але так буває не завжди. Багато хто чекає такого ж кроку від іншого партнера. Труднощі розпочинаються саме тоді, коли звучать фрази "А що ти не робиш для мене?" і це створює певний тиск та відчуття зобов’язання.  

 

Замість того, щоб вести цей рахунок і чекати, поки партнер зробить щось потрібне для вас, чому б просто не спитати про те, що ви хочете, та отримати позитивні емоції взамін. 

 

5. Комунікабельність та вміння чути один одного

 

Поговорити відверто із партнером буває складно. Особливо, на початку відносин, коли ви маєте певні страхи та сумніви. Однак, тільки відверта та щира розмова – найближчий момент. 

Повірте, немає нічого кращого ніж комунікація про усе. Потрібно навчитися говорити про свої потреби, хвилювання, сумніви та бажання. Лише цей процес задає вашим стосункам сили та впевненості. Говорити, а не кричати. Висловлюватися, а не звинувачувати. Бути щирим та відвертим. Та чути один одного. 

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: