Звідки беруться міфи про секс? Багато з них формуються через вплив попкультури, медіа, а також відсутність належної сексуальної освіти. Як наслідок, люди часто мають хибні уявлення про інтимне життя, що може впливати на стосунки, впевненість у собі та навіть фізичне здоров’я.
12 МІФІВ ПРО СЕКС
Секс може приносити задоволення навіть без настання оргазму, оскільки під час статевих контактів стимулюються ерогенні зони партнерів. Крім приємних відчуттів, секс допомагає зменшити кров'яний тиск, зміцнити імунну систему, підвищити якість сну, а також зменшити симптоми депресії та тривоги.
Міф №2. При оргазмі чоловік завжди еякулює
Чоловік може відчувати оргазм без еякуляції. Однією з найпоширеніших причин відсутності сперми під час статевого акту, що завершується оргазмом, є ретроградна еякуляція. При цій патології сперма не виходить назовні, а потрапляє до сечового міхура.
Міф №3. Сквірт — це сеча
Рідина під час сквірту не є сечею в чистому вигляді, хоча й виходить через сечовипускальний канал.
Міф №4. Сквірт — це оргазм
Сквірт і оргазм — два різні, хоча й пов'язані між собою явища. Сквірт — виділення рідини з уретри під час сексуальної стимуляції, а оргазм — завершальний момент статевого акту, пов'язаний з піком сексуальної насолоди, що виражається інтенсивними м'язовими скороченнями в зоні геніталій.
Не всі жінки, які сквіртують, обов'язково відчувають оргазм одночасно. Сквіртинг є специфічним фізіологічним процесом, який може супроводжувати жіночий оргазм, а також відбуватися до або відразу після нього.
Міф №5. Мастурбація шкідлива для здоров'я
Міфи про шкоду мастурбації можуть спровокувати страхи чи негативне ставлення до самозадоволення. Мастурбація під час сексу або без партнера є способом самопізнання та внесення різноманітності у сексуальне життя. Вона допомагає зняти напругу, а жінкам ще й знизити інтенсивність менструальних спазмів.
Міф №6. Тільки проникнення може довести жінку до оргазму
Далеко не кожен оргазм є вагінальним, тому проникнення пеніса у піхву для його досягнення не обов'язково. Близько 36% жінок відчувають оргазм лише після стимуляції клітора. Для пошуку оптимальних способів досягнення оргазму під час вагінального проникнення можна одночасно стимулювати клітор пальцями, язиком чи вібратором.
Міф №7. Кожна жінка може досягти струменевого оргазму
Здатність до сквірту залежить від анатомічних особливостей жіночого організму. Точка G, розташована на передній стінці піхви, не у всіх чутлива та легко піддається стимуляції. У деяких жінок залози Скіна недостатньо розвинені або менш активні, що знижує ймовірність струменевого оргазму.
Міф №8. Чим довший секс, тим він якісніший
Уявлення про тривалість статевого акту можуть розходитися із статистичними об'єктивними даними. Дослідження, в якому взяли участь 500 пар, показало, що середній час еякуляції у чоловіків становить близько 5,5 хвилини після початку сексу. Відповідно до загальноприйнятих стандартів, якщо еякуляція відбулася більш ніж за одну хвилину після початку статевого акту, вона не вважається передчасною.
Бажана тривалість сексу є індивідуальним показником кожної пари. Наприклад, жінкам у середньому потрібно близько 12-14 хвилин для досягнення оргазму. Зважаючи на чоловічу фізіологію, сексопатологи вважають, що статевий акт тривалістю 3-13 хвилин не є приводом для занепокоєння (навіть якщо очікування набагато перевищують можливості організму). У той самий час, секс тривалістю 10-30 хвилин може сприйматися як надмірно тривалий статевий акт. Якщо надто рання або пізня еякуляція викликає дискомфорт, можна розв'язати проблему звернувшись до лікаря.
Міф №9. Під час менструації вагітність неможлива
Імовірність виникнення вагітності присутня у будь-який день менструального циклу. Овуляція у жінки може статися не в середині циклу, а пізніше чи раніше, тому ризик настання вагітності після сексу ніколи не буває нульовим.
Міф №10: Сперма корисна як їжа
Сперма високовуглеводна. Сперма – це фруктоза і ферменти. І вона вміщує високу кількість вуглеводів. Усі ми знаємо, що вуглеводи у великій кількості шкодять організму і фігурі. Якщо ви прочитали інформацію, що сперма низькокалорійна і її рекомендують вживати при дієтах – не вірте.
Міф №11. Від передеякулята неможливо завагітніти
Протягом всього статевого акту у чоловіка виділяється передеякулят – в'язка переднасіннєва рідина. Передеякулят, що містить ферменти, білки та слиз, виробляється за допомогою залоз Купера. Він необхідний для полегшення проходження сперми сечовипускальним каналом під час еякуляції та захисту сперматозоїдів від кислого середовища уретри та жіночої піхви.
У перед насіннєвих виділеннях можуть бути сперматозоїди, здатні зберігати життєздатність в жіночому організмі близько тижня. Процес виділення передеякулята неможливо контролювати, тому щоб знизити ризик ненавмисної вагітності внаслідок потрапляння сперми у піхву рекомендується використовувати презерватив при кожному статевому контакті.
Міф №12. Секс – це лише фізична потреба
Один із найпоширеніших міфів полягає в тому, що секс – це лише спосіб задовольнити фізичні потреби. Насправді інтимні стосунки мають глибокий емоційний аспект. Секс може стати способом вияву любові, турботи та близькості. Крім того, він допомагає зміцнювати емоційний зв’язок між партнерами, сприяючи кращому взаєморозумінню та підтримці у стосунках.
Джерело: Onclinic
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.