Хочу змін? Старі та нові інтереси

Коли я зрозуміла, що мені близький стиль життя «мінімалізм», вирішила навести порядок не лише в матеріальних речах і соціальних зв'язках, а й в хобі. Інтересів завжди було досить: «драмгурток, гурток по фото, в хорі теж співати хочеться...». Замислившись про те, чим мені хочеться займатися зараз, виявилося, що коло захоплень кардинально змінилося. Я зрозуміла, що приділяю час колишнім хобі по інерції або тому, що в них до цього було вкладено багато сил і емоцій. Але сама я змінилася, тому вони стали для мене неактуальними. Виявилося, навіть теплі асоціації з минулим, що заважають змінам, тут не потрібні. Я залишила тільки те, що потрібно і цікаво мені зараз. Приділяючи цьому час і енергію, знаю, що витрачаю їх не дарма. Ось те, що допоможе виділити головне. 

Спробуйте зрозуміти себе справжню 

У кожному з нас живуть его і альтер его. Аби не заглиблюватися в психологію, пояснити їх значення можна так: перше - це наша зовнішня сторона: бажання і дії, що бачать оточуючі. Друге - наша прихована сторона. Якщо на его впливають багато факторів, то альтер его більш незалежне. Таким чином, корисно якомога частіше прислухатися до голосу останнього. Якщо навіть його бажання не можна втілити, хоча б, ви навчитеся розуміти себе істинну. А якщо прагнення вашого альтер его реальні і нешкідливі, але ви їх ігноруєте через страх бути незрозумілою, подумайте: заради кого ви живете в першу чергу? Про що з задоволенням змогли б згадати через багато років? Наочний приклад вічної боротьби его і альтер его - Скарлетт О'Хара з книги М. Мітчелл «Віднесені вітром». Вирішуючи життєві проблеми, їй постійно доводилося балансувати між одним і іншим: щоб і свого домогтися, і зберегти обличчя перед суспільством.

 

Не тримайтеся за почуття ностальгії

Зі свого досвіду знаю, що багато вибраних захоплень пов'язані не тільки з природними здібностями, але і з симпатичними нам людьми. Я була закохана у французького артиста, завдяки чому натхненно вчила його рідну мову. А коли подружилася з сусідами по будинку, американцями з Каліфорнії, стала удосконалювати свою англійську і освоювати гітару, так як мої друзі - музиканти. Почавши спілкування з приятелями з В'єтнаму, навчилася їсти паличками і стала вивчати східну мудрість. Загалом, багато чого з того, що я робила, пов'язане з конкретними людьми або подіями. Поки вони займають місце в нашому житті, їх вплив буває корисним. Але все змінюється. І хоч симпатії можуть залишитися, хобі може себе зжити. Не варто «в ім'я чогось» продовжувати те, до чого душа вже не лежить.

Одні хобі - для розваги, інші - для заробітку

Запишіть для себе, чим би ви хотіли займатися зараз. Можливо, деякі з ваших улюблених занять можна монетизувати. Раптом ви можете те, що дуже потрібно іншим? Виготовлення незвичайних страв або прикрас знаходять своїх шанувальників, хоча б тому, що такі екземпляри в магазині не купиш. Можете виготовляти іграшки або відкрити лялькову лікарню: попри достаток в іграшкових відділах, є речі, які не заміниш новими. В австралійському Сіднеї таке місце було відкрито в 1913 році Г. Чапманом. І в книзі Е. Дороті «Пустунка-сестричка», дівчатка, у яких ламалися улюблені ляльки, віднесли їх в лялькову лікарню і були щасливі отримати їх «здоровими». Напевно і інші діти навчаться більше цінувати і своїх іграшкових друзів, і відносини. Батькам не доведеться шукати аналоги або щось нове.

 

До часу для творчості підійдіть творчо

Комусь зручніше чергувати хобі з іншими заняттями, хтось готовий занурюватися в процес без перерви. Особисто мені більше властиво друге, але через інші заняття це не завжди можливо. Буває так, що основні справи зроблені, а втрачати час дарма шкода. Чому не зануритися в творче дозвілля цілком? Офіційно зробіть ваш вільний день, скажімо, Днем ліплення з пластиліну або Днем активного відпочинку. Влаштуйте марафон створення всього чого хочете, від душі присвятивши себе заняттю.

 

Звичайно, якщо давнє хобі близьке і улюблене вами до сих пір, не варто міняти його на нові інтереси, якими б модними і прибутковими вони не здавалися. Це той випадок, коли «старий друг краще нових двох». Однак, чітко розуміючи, що важливо саме зараз, можна не тільки краще пізнати самого себе, але і створити свій новий образ, що подобається і вам, і оточуючим. Енергія творчості - це енергія нового, яка найчастіше позитивно вплине на життя. Відкрийте «кватирку» у вашому просторі і впустіть свіже повітря!