Культ творчої діяльності. Як думати "out of the box"?

Як бути креативним? Як створювати щось неймовірне? Де знайти те саме джерело для натхнення? Як розглядати стандартні поняття творчо? Відповідь на ці запитання дуже проста та зрозуміла: усі ідеї вже придумані кимось. Крапка. "Нового" за своєю суттю у природі не існує. Те, що вже наявне завжди можна подати та позиціонувати по-різному та масштабніше. 

 

Усе належить простоті та мінімалізму. Комбінація правильного місця, часу й форми – основне завдання, яке потрібно освоїти креатору. Не створювати щось нове й геніальне, а давати відповідь на запит сьогодення, віднаходити вдалу форму для нового знання, якого потребує аудиторія. Для цього потрібна прискіплива уважність, критичне мислення, відкритість до нового досвіду та терплячість. Тому що треба багато дивитися, багато аналізувати та робити правильні висновки.

Спостерігати, помічати й записувати – дуже простий, але й дієвий метод для створення чогось нового. Ідеї можуть з’являтися непередбачувано: у автобусі, на чиємусь дні народження, на пляжі, у черзі до стоматолога. Будь-де. У таких випадках важливо мати можливість щось занотувати, записати чи навіть відзняти. Чим більш спостережливим і допитливим буде ваш мозок, то більше в ньому буде простору для нових сенсів. Риса, яка відіграє ключову роль  — це відкритість та терпеливість. Робити все, щоб нова актуальна інформація потрапляла до вашого поля зору.

 

Є такий метод пошуку ідей «The worst possible idea». Коли відбувається мозговий штурм і з'являється чимало ідей, то важливо бути вільним та розслабленим. Зазвичай, найпримітивніші ідеї відразу відкидаються. Головне – самому бути впевненим у своїй роботі та знати, чому результат вийшов саме такий. Розуміти та мати чіткі аргументи. У першу чергу, для себе. Це дозволяє концентруватися на головному та працювати на максимумі своїх можливостей. 

4 поради думати та жити креативно:

1. Усвідомлено використовуйте свій час:

 

Цінуйте себе та свій час. Адже ця незбалансованість блокує креативність. Ви не просто використали свій час на речі, яких вам не слід було робити. У вас вже не залишається часу на те, що варто робити. Ви забрали час у вашої творчості, музики чи будь-чого іншого.

 

2. Подумайте про те, що вас оточує:

 

Чи оточуєте ви себе чудовими книгами, чудовим мистецтвом, чудовою музикою, чудовими фільмами, чудовими продуктами чи чудовим дизайном? Чи ви взагалі думаєте про своє оточення? Ви здивуєтеся, коли дізнаєтесь, наскільки ваше середовище впливає на вас. Навіть чотири стіни довкола. Вони створюють різницю між тим, щоб жити творчо і просто жити на автопілоті.

 

3. Змагайтесь із собою:

 

Виклики, які ми ставимо перед собою, допомагають втратити зайву вагу, повернути колишню форму і покращити стан здоров’я. А ще — удосконалити своє життя та навіть повністю змінитися. Це мотивує. Люди стають вмотивованішими. З’являється світло в кінці тунелю, чітка ціль, якої треба досягти.

 

4. Читайте. Читайте постійно. Читайте ненаситно:

 

Читання має декілька важливих впливів. Саме воно змушує вірити в одні речі і перестати вірити у інші. Читання додає сили. Особливо, коли ви читаєте зовсім відмінне від своєї діяльності. До прикладу, художня літера.

 

5. Бути відкриті до експериментів:

 

Звичайно, що складно ризикувати та відкриватись чомусь новому. Однак, саме це надиє сили створювати та креативити. 

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: