Ранкові ритуали

Коли твій ранок розпочинається з ритуалів та наповнення – ти маєш змогу розпочати день у ресурсі і не втрачати його до вечора. 

 

Чому ритуали? Бо, перш за все, наша психіка любить системність. Це її дисциплінує, заспокоює та структурує. Отже, це ефективно. Крім того, ритуал – це значно приємніше, аніж необхідна дія щоранку, або навіть звичка. Якщо від останніх 2 концептів віє холодком буденності та вимушеності, то ритуал – це те, що надихає та наповнює. А ми цього прагнемо, чи не так? Втім, середньостатистична звичка, така як ранкове тренування чи здоровий сніданок, не може стати автоматично ритуалом – лише тому, що ти її так називатимеш.

 

Для цього потрібно піти наступним шляхом: 

 

1. Відповісти собі на питання: для чого це мені?

Надзвичайно важливо усвідомлювати заради чого це все, що це принесе тобі у результаті. Це є конструктивною мотивацією та своєрідною директивою для мозку. До прикладу: якщо тобі важливо правильно харчуватися і не пропускати здоровий сніданок, ти маєш чітко та яскраво уявляти свою мету та емоції, що їх ти у такому випадку проживатимеш, як от насолода від свого тіла та легкості впродовж дня, або ж покращення здоров’я та можливості жити своє прекрасне життя саме так, як того хочеш ти.


2. Наповнити свій ритуал естетикою та красою.

Не «перекусити на ходу», а саме комфортно та красиво поснідати. З гарного посуду, спокійно, в задоволення. Можна під час цього процесу читати книгу чи журнал, а в ідеалі – максимально зосередитись на їжі, на присмаках та ароматах, текстурі того, що споживаєш, та власних реакціях. Здоровий сніданок вдома може бути дуже смачним та нагадувати міні-вояж, якщо ти знаєш, що саме потрібно твоєму тілу та як це красиво оформити. 


3. Виділити досить часу на кожен ритуал.

Звісно, якщо ти проспала, а за 20 хвилин – мега-важлива нарада, естетично снідати просто не буде можливості. Тому підрахуй орієнтовну кількість часу на все, що тобі потрібно зробити вранці, навіть з запасом 10-15 хвилин, і фокусуйся на процесі, а не стані «треба-все-встигнути-водночас». 

Тепер можемо підібрати ідеальні ранкові ритуали саме для тебе. Система, яку я розробила для себе, включає 3 основні сфери ритуалів: 

Здоров’я.

 

Чиста вода вранці для мене є абсолютним must-have уже чимало років. Для того, щоб зробити це ритуалом, я п’ю воду з красивого об’ємного келиха. І мені дійсно смачно. 
Як уже писала вище, здоровий сніданок. Для кожного це буде своє, і не варто звужувати сніданки до граноли та чіа. По-перше, гранола не є дійсно корисною (радше смачною, не займає багато часу та нагадує улюблені пластівці з дитинства), а по-друге, сніданок має бути поживним. Критерієм поживності є те, чи хочеться тобі ось те принадне тістечко у кав’ярні уже за годину після того, як ти поснідала. Звісно, є такі тістечка, які хочеться у будь-якому випадку ;), але зараз я маю на увазі, чи ти зголодніла вже за годину після сніданку, чи ні. Якщо так – твій сніданок не є достатньо поживним для тебе та твого ритму життя. 

 

Спорт. 

 

Вакуум вранці вже став класикою. Він може бути як засобом прокинутись та «запустити» організм, так і прологом до тренування вдень або до ранкової йоги (як це було у мене). 
Раніше вранці я одразу ж переходила до 30-хвилинної йоги, потім вранці робила вакуум, а вдень – силове тренування або кардіо, а тепер я практикую ранкове тренування одразу після того, як прокинусь – і для мене це справді ідеально. Шукай своє.

 
Ще одна альтернатива: колись влітку я почала практикувати ранковий біг – і це мене неймовірно заряджало. Тоді я вже працювала в офісі, і встигала до 9 ранку не лише пробіжку, а й догляд за собою, макіяж, та інші ритуали, а також завжди обирала йти на роботу пішки – це займало 40-60 хвилин часу, і також було для мене як своєрідною фізичною активністю, так і натхненням. 

 

Наповнення, натхнення та жіночі практики.

 

Догляд за тілом та обличчям вранці для мене є саме такою практикою – жіночною, естетичною, надихаючою. 
Афірмації. Вони дають ресурс та відповідну «частоту» твого звучання кожного дня. Саме тому я кожного дня у Сторіз ділюсь однією з улюблених афірмацій ув естетичному візуальному оформленні – так ми «переписуємо» код свого майбутнього уже сьогодні. 
Кава вранці є також натхненням та насолодою, тож я перетворила її на улюблений ритуал переходу від ранкових практик до продуктивного та наповненого дня. Якщо вранці я п’ю каву вдома – я готую її власноруч у джезві, якщо ж ні – обираю улюблену кав’ярню і або беру її з собою до офісу, або ж залишаюсь на певний час на літній терасі. 

 

Цей список є базисом для мого ранку. Часом я експериментую і додаю нові ритуали, тестую їх та міксую послідовність. Динаміка – це завжди про зростання та Шлях.

А Шлях Жінки – це щоразу прекрасно та надихаюче!

Автор статті: @litlabel_bookblog

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: