Що таке медичний піар, та чому нам варто про це знати?

Інколи я розплющую очі, дивлюсь на нагадування в телефоні й бачу: «Зйомка операційного процесу – 12:00. Не забудь!»

І на якусь мить стає ніяково і страшно. Невже це реально відбувається зі мною, і я стала медичним піарником?

Я - маленька дівчинка, дідусь якої мріє, щоб вона стала лікарем, а вона вперто йде до своєї мети - вступає на журналістику.

Коротко описуючи мій шлях, можна сказати, що було смішно, цікаво і страшно водночас. Журналістика відкрила для мене дорогу в письменство, так званий «постинг» зараз. Я завжди любила писати щось гостросюжетне і цікаве, інформувати людей і добиватися правди.

Телевізійні новини і я, дівчина, знімаю репортажі про футбол, бокс та беру коментарі у спортсменів, яких вчора вперше гуглила для матеріалу.

Було цікаво? Дуже!

Але не відходимо від теми. Як я потрапила у піар, а тим паче медичний? Історія банально проста. Березень, локдаун і стара робота, яка поступово вводить у стан “keep calm and wait a better time”.

Набридло робити щось банальне, хотілось змінитись на 180 градусів.

Вдалось. Випадково і доленосно. Один вечір - один запит, і от я пишу пости для різних особистих блогів в інстаграмі з медичною тематикою. 

Як правильно очищати шкіру чи кому підходить мезотерапія? Для чого стоматологу кофердам, і які методи відбілювання зубів назавжди знищать вашу усмішку? Мільйон думок щодня, а відповідей ще більше.

Я росла і знімала процес. І знаєте, як це було? Страшно! Я людина, яка фанатично боїться крові, вмить опинилась по той бік екрану. Зйомки в операційній, фоторепортажі процесу – і шляху назад вже немає.

Працювати у медичній тематиці - це не серіал про лікаря Хауса, це дійсно бурхливе життя, де лікарі такі ж самі діти перед камерою, як і кожен з нас.

Я бачила сльози під час запису інтерв’ю на камеру, бачила піт, коли рятується чиєсь життя і коли кожна хвилина варта уваги, бачила радість перевтілень, коли естетична медицина справді дозволяє відкрити нову себе!

Медичний піар - це щоденні виклики для себе! Для чого це потрібно? Інформувати, навчати й допомагати. У сучасному світі, коли кожен із нас 24/7 з телефоном, страшно почути не той діагноз, виявити певний симптом, а ще гірше - знайти неправдиву інформацію.

Медична культура в Україні на вкрай низькому рівні. У нас звикли довіряти подружці, сусідці чи блогеру в питаннях, коли один неправильний крок може зашкодити вашому здоров’ю.

Гадаєте, що це неправда? Авжеж, так подумав би кожний. Але, прописавши низку симптомів у Google, відкриваються страшні статті, де на кожній другій шпальті вам діагностують онкологію.

 

Так не можна, і саме тому я люблю свою роботу. Шукати тригерні питання, розбирати кожен аспект із лікарями й писати правдиві матеріали - це наша головна місія!

Я люблю працювати піар-менеджером в європейській мережі медичних центрів, люблю бачити, як життя людей змінюється, як допомагають наші статті та кампанії.

 

Кожен українець гідний отримувати якісне медичне обслуговування і відповіді на свої запитання, а також вартий того, щоб вірити медіа.

Я хочу, щоб на фоні пандемії, кожен згадав, як важливо дбати про себе, вже сьогодні, не відкладаючи момент. І головне – бачити в обличчях лікарів не ворога, а друга і порадника, який допоможе забути про дискомфорт, вилікує і додасть життю нових барв.

 

Кожен день піарника - це виклик самому собі! Не нашкодь, проінформуй і зацікав. Зроби так, аби кожен згадав про найважливіше: як це круто бути здоровим!

 

Автор статті та фото: @rina__lz

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: