Як прийняти себе?

Як прийняти себе?

Як полюбити себе?

Як підвищити самооцінку?

 

Знайдімо корінь проблем і з’ясуймо, чому взагалі виникають такі питання.

Можливо, ви вже намагалися прийняти й полюбити себе: змінювали зачіску, оновлювали гардероб, читали книжки із психології та навіть відвідували стиліста. Але якщо ви читаєте цей матеріал, можемо припустити, що результат вас не радує.

 

А знаєте, чому? Всі ці методи працюють геть погано. Марно змінювати зовнішнє, якщо проблема всередині. Саме про внутрішній стан ми й будемо говорити.

 

Сьогодні ми поділимося крутою вправою про те, як прийняти себе. І дамо кілька корисних порад про те, як полюбити себе й підвищити самооцінку.

Розслабся і подумай над питанням: “Як прийняти себе?” Не шукай відповіді в інтернеті. Це не те, що зараз потрібно.

 

Задумайся, що за цим питанням стоїть і чому взагалі це питання виникає?

Далеко не в кожної дівчини є запит: “Як прийняти себе?..” Але на це є свої причини!

Якому шаблону ти хочеш відповідати? 

З ким себе порівнюєш?

 

Думаємо, у тебе є уявлення про те, якою ти маєш бути. Але з певних причин ти цьому уявленню не відповідаєш. Перед тобою “ідеал”, але певні твої якості або вчинки не дотягують до ідеалу, і тому ти не можеш прийняти себе? Адже так це працює?

Ти не одна, як правило, в наш час дуже поширеною проблемою є створення для себе ідеальних шаблонів.

 

Розберемо на прикладі.

Як прийняти і полюбити себе

Звичайна дівчина Поліна, підписана в соціальних мережах на безліч успішних, красивих, стильних блогерів починає вибудовувати у себе в голові (підсвідомо і ні) образ ідеальної дівчини.

Вона усвідомлює, що далека від “ідеалу”. Що фігура у неї не така модельна, немає кубиків на плоскому животі, волосся не схоже на “ті шикарні локони”, як у дівчини з обкладинки… Губи не пухкі, як у неї, а ніс… Самооцінка і впевненість у собі теж занижені…

 

Поліна розуміє, що їй так далеко до тих ідеальних дівчат. Починають з’являтися думки, що вона якась не така, неприваблива, зовсім не така шикарна.

А значить - не гідна уваги чоловіків, їх турботи, компліментів, любові. І, що далі робить Поліна?

Вона все більше і більше “накручує” себе. Пильно розглядає в дзеркалі кожен прищик.

 

Намагається приховати недоліки фігури хитромудрим вбранням. Відмовляється від побачення!

Поліна сама себе заганяє у глухий кут, починає хандрити, звинувачувати себе. Або навіть батьків, що така вродилася. А Всесвіт у цей час підкидає їй все нові підтвердження її «неспроможності».

Одного разу Поліна, довела себе до повного відчаю, відкрила сторінку браузера і друкує: як прийняти себе?

 

Відчуваєш, що я маю на увазі? Поліна сама створила собі рамки, загнала в них, а ще й зробила висновок, що вона якась не така. 

Знайома ситуація?

Дорогі дівчата, ви самотужки занижуєте собі самооцінку. Ніхто інший - ні ваш хлопець або чоловік, ані ваші подруги, ні ваші вороги, і вже точно не красиві дівчата зі сторінок інтернету.

Ніхто, тільки ви самі занижуєте свою самооцінку.

 

Ви самі ставите обмеження і чіпляєте на себе ярлики, що ви “не такі”.

Через бажання бути схожими на «дівчат з обкладинок журналів» ми починаємо забувати про те, які у нас є прекрасні якості і плюси. Як наслідок, починаються питання: Як прийняти себе? Як полюбити себе? 

 

У кожної з нас є свої таланти, своя унікальність і краса. Кожна жінка на цій планеті — унікальна. Кожна - прекрасна і красива. Тому, дівчата — красуні, зупиніться прямо зараз. Відкиньте створені нереальні ідеали, на які ви прагнете бути схожими.

 

Припини чіпляти на себе ярлики, що ти “не така”, як слід бути. Перестань фокусуватися на власних недоліках. Зверни увагу на те, скільки у тебе гідних уваги якостей.

Як полюбити себе і для чого це потрібно

Не менш важливе питання серед жіночої аудиторії останнім часом — як полюбити себе. І придумано вже безліч вправ, чек-листів, тренінгів і марафонів про любов до себе.

Безумовно, любов до себе творить чудеса. Вона не тільки підвищує самооцінку, а і змінює життя.

Розкрити любов до себе вам допоможе медитації.

 

По-перше, ви самі помічаєте, що починаєте собі подобатися. Відображення в дзеркалі стає симпатичніше.

 

По-друге, починає йти інша реакція від людей. Чоловіки починають звертати увагу, на роботі стосунки з колегами поліпшуються. Навіть продавчиніі на касі магазинів починають попадатися добрі і ввічливі.

 

Саме для цього й потрібно опрацьовувати, прокачувати любов до себе.

Це допоможе вам:

  • Підвищити самооцінку;
  • Подобатися самій собі зовні і внутрішньо;
  • Поліпшити взаємини з оточуючими;
  • Отримувати безліч компліментів щодня;
  • Змінити ставлення до життя;
  • Бути щасливою в стосунках.

Як полюбити себе, або “звідки ростуть ноги”?

Усе це я роблю для того, щоб ви усвідомили коріння проблем, знищили його й наступного разу, якщо вони будуть з’являтися знову, ви будете моментально їх виявляти і прибирати.

Нелюбов до себе з’являється від усіх тих же моментів, про які я говорила вище. Коли ми створюємо собі ідеальні шаблони, образи, які не можемо досягти. І потім засмучуємося, що ми якісь не такі. Тут починається нелюбов до себе.

 

Але зараз я хочу розглянути ще одну ситуацію. Розповім її також на прикладі.

Дівчина на ім’я Регіна ніколи не володіла здоровою самооцінкою. Вона вважала себе звичайною, без будь-яких видатних якостей. Але було в ній щось набагато гірше цього. У неї було сильно розвинене почуття осуду себе. Припустимо, коли вона щось у своєму житті робила не так, помилялася. І вона засуджувала себе за те, що в ній якісь якості, які їй у собі не подобаються, які призвели до цих помилок. Наприклад, коли на роботі завал, вона починала сильно хвилюватися, впадала в стрес, не могла впоратися зі своїми обов’язками. І в цей момент вона починала лаяти себе, засуджувати, яка вона погана і скочувалася в моторошне відчуття провини.

 

А ось якби в Регіни була розвинена любов до себе, вона б такого самоосуду не допустила б. Тому що дівчина, яка любить себе ніколи себе не засуджує. Вона бачить проблему і вирішує її, працює над собою. А не впадає в депресію, стрес і самоосуждение. Це стосується не тільки стресу на роботі, це стосується й будь-яких інших сфер життя, коли дівчата засуджують себе, що вони щось не так сказали, чи не так зробили. Починають звинувачувати себе за якісь свої якості.

 

Сподіваюся, тепер ви розумієте, звідки ростуть ноги нелюбові до себе й неприйняття себе?

А тепер давайте перейдемо до самого вправи, яке вам варто виконати обов’язково.

Для виконання цієї вправи вам знадобляться:

  • 20–40 хвилин вашого часу
  • Тиша й самотність, щоби вас ніхто не відволікав
  • 2–3 аркуша паперу
  • Ручка

Обов’язково рекомендую перебувати в повній тиші. Якщо ви живете не одна, знайдіть відокремлене місце або попросіть своїх рідних сходити кудись. Важливо, щоб ви не тільки в кімнаті, але й у квартирі залишилися одна.

 

Тоді тебе точно ніхто не буде відволікати і ти повністю поринеш у вправу.

Аркуш паперу розмежуй на три частини (зручніше буде, якщо лист буде в горизонтальному положенні).

 

У тебе вийде три колонки. І в кожній із них по порядку напиши заголовки:

1. Негативні якості, які мені в собі не подобаються;

2. Я дозволяю собі;

3. Мої позитивні якості.

Починаємо писати

Отже, приступаємо до першій колонці «Негативні якості». Тут ви пишіть усі всі всі свої погані якості, які вам не подобаються в собі. Від найдрібніших і незначних до найсерйозніших.

Відносно й зовнішності, і характеру, і ставлення до життя.

 

Наприклад: негарна, товста, великий живіт, дратівлива, що не доводжу справи до кінця, лінива й так далі. Чим більше ви напишіть, тим краще. Пишіть абсолютно все, що приходить на розум.

 

Далі, друга колонка «Я дозволяю собі».

Тут ви пишіть, що ви дозволяєте собі бути такою, якою ви є:

«Я дозволяю собі бути не в найкращій фізичній формі, я дозволяю собі бути дратівливою, не доводити справи до кінця, я дозволяю собі бути ледачою…"

 

Мета цієї колонки (і вправи загалом) — це позбутися від почуття провини й усвідомлено прийняти свої недоліки. Прийняти той факт, що ці негативні якості у вас є.

Ці якості потрібно просто прийняти в себе, а не картати себе, не засуджувати себе, не звинувачувати себе за те, що це є у вас.

 

Вам треба перестати догоджати комусь, чиїмось рамкам, ярликам, або навіть догоджати самій собі. Просто прийміть той факт, що у вас є дані недоліки. Прийміть себе такою, якою ви є.

І тепер третя колонка «Мої позитивні якості».

Тут напишіть усі свої позитивні й хороші якості, які є у вас. Знову ж таки, від найменш значних до найбільш. Чим більше якостей напишете, тим краще.

Й обов’язково подякуйте себі за всі ваші добрі якості, і цінуйте те, що вам подобається в собі.

 

МЕТА ЦІЄЇ ВПРАВИ

 

Мета цієї вправи не тільки написати всі свої якості, як позитивні, так і негативні.

Мета — прийняти себе такою, якою ви є й цінувати свої якості. Прийняти свої недоліки, свої погані якості. Той факт, що вони є, вони існують. Але це не тільки те, що ви прийняли в собі, свої недоліки і все, більше робити нічого не треба. До вас має прийти усвідомлення того, що ви цінуєте себе такою, якою ви є і приймаєте себе такою, якою ви є. Але ви можете бути ще кращою

.

І ви працюєте над собою, стаєте кращою. Але не насильно примушуючи себе, чи не картаючи й не засуджуючи себе. А просто йдучи своїм шляхом і в тому ритмі, у якому ви йдете.

І якщо вам хочеться порівнювати себе, то порівнюйте тільки із самою собою вчорашньою. Відзначайте кожні позитивні зміни, кожну дрібницю. Радійте з цими змінами, хваліть себе за кожен успіх. Ви помітите, як із кожним днем ​​ваша самооцінка і впевненість у собі почнуть рости. Ви відчуєте енергію й радість від того, що ви - це ви. Помітьте свою унікальність і неповторність.

А це саме той стан наповненості, у якому прекрасно реалізовуються будь-які наміри.

 

Якщо ви хочете, щоби ваші бажання виконувалися легко і з задоволенням, то перше, що треба зробити — це прийняти й полюбити себе.

Фото: Kamila Mraz

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is . В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.