Стрес сьогодні явище досить звичне та навіть дещо рутинне. Кожного дня наше життя перебуває на межі, ми стикаємося із небезпекою, гортаємо стрічку складних для сприйняття новин, підтримуємо близьких та втомлюємося від щоденної боротьби внутрішньої та зовнішньої. У будь-якому випадку здоров'я найважливіше, що існує у людині. Адже, саме воно задає тон настрою, відчуттям, почуттям та навіть діям, які наче стали звичними.
Що робити під час сильного стресу, як підтримувати щоденний режим і як заспокоїти нерви – про це у статті від September
1. Сон — один із найважливіших факторів вашого життя.
За можливості намагайтеся відпочивати вночі. Подбайте про ваш режим та сили. Тому, важливо враховувати загальні рекомендації стосовно гігієни сну: лягати спати до 22.00, тривалість сну має бути 7-8 годин.
2. Оточення та підтримка
Піклуйтеся про своє оточення. Обирайте тих людей, які співпадають з цінностями, з якими комфортно. Говоріть про те, що потребуєте підтримки. Не соромтеся. Із своїми людьми важливо бути чесними та відвертими. Діліться своїми переживаннями та ставайте опорою для себе.
3. Харчування
Пам'ятайте про щоденний раціон: сніданок, обід, вечеря. Це важливо, адже це додає сили та навіть формує ваш настрій. Важливо розуміти, що якщо не харчуватися нормально довгий час, то організм починає виснажуватися, з’являється слабкість і сонливість. А стрес, відсутність відпочинку та зниження рухової активності призводять до втрати апетиту. Саме тому варто змушувати себе їсти і таким чином захищати свою систему травлення.
Якщо не хочеться твердої їжі, замініть її рідкою. В залежності від умов та можливості, вживайте добре розварені каші з рослинним або тваринним жиром; супи-пюре, куди можуть входити овочі, перекручене м’ясо, консерви чи крупи. Також некислі киселі, а ще обов’язково пийте воду.
Намагайтеся щодня харчуватися в одинакові години. Турбуйтеся про себе всімаможливими способами.
4. Будьте активні, але пам'ятайте про work life balance
Працюйте в радість, відпочивайте у задоволення, докладайте зусиль для перемоги. Та все ж не забувайте, що не через себе та силу, а з легкістю та відчуттям задоволення. Намагайтеся шукати щастя у деталях та щоденних справах.
5. Варто додати в раціон такі необхідні вітаміни:
Вітамін А – зелені листові овочі, морква, абрикоси, гарбуз.
Вітамін С – всі овочі та фрукти, особливо цитрусові, чорна смородина, ківі, брокколі, білокачанна капуста, шипшина.
Вітаміни групи В – всі крупи, йогурт, печінка, гарбуз, авокадо, хліб з висівками, нежирне м'ясо і риба, горіхи, пивні дріжджі.
Вітамін Е – рослинні олії.
Магній – зелені овочі і трави, грейпфрути, фіги, морква, помідори, горіхи, гречку, вівсянку, горох.
Кальцій – молоко і молочні продукти.
Цинк – пісне м'ясо, морепродукти, яйця, йогурт, сир, горіхи.
Холін – яєчний жовток, печінка яловича, пророслі зерна пшениці.
Вживайте яблука, банани, ківі, полуницю, авокадо, щоб швидше вийти зі стресу. Броколі, зелень, помідори – ідеальні овочі для боротьби з нервовим напруженням.
Можна спрорбувати застосовувати мелатонін за годину до сну – для поліпшення сну.
Важливо: не варто вживати, якщо ви не в безпечному місці (наприклад, коли треба чути сигнал повітряної тривоги, щоб іти в бомбосховище).
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.
Вам також може бути цікаво: