Як працює візуалізація? Все, що можна уявити, — реально.

Привіт! Можливо, ти зараз це читаєш і чомусь сумніваєшся у собі, але я хочу тобі нагадати: усе, що ти можеш уявити, може стати реальністю. Абсолютно усе. Які би ти контаргументи не знаходив, найважливіше — це повірити у себе, а далі все обов'язково здійсниться. Хочеш перевірити? А пригадай свої мрії декілька років назад, а тепер повернись у теперішнє. Так, можливо, щось ПОКИ не здійснилось, але більшість стала реальністю. Розберемося як працює ефект візуалізації у реальності.

Що таке ефект візуалізації?

Розпочнімо зі звичного розуміння: візуалізація —  це створення уявного образу вашої цілі та результату. Ви повинні уявити, чого хочете досягти і як це робитимете. Тут важливо запам'ятати, що мріяти та візуалізувати — це є різні поняття. До прикладу, багато хто сприймає візуалізацію як сподівання на хороше майбутнє: "Потрібно створити собі дошку бажань і частіше на неї дивися". У цій установці бракує важливої деталі —  зв'язку з реальністю. Якщо ви уявляєте життя в розкішному будинку, але не думаєте про те, як на нього заробити, то це мрія, яка нею і залишиться. 

 

Тому слід наголосити, що ефективна візуалізація включає і об'єкт бажання, і дії з його досягнення. Вам доведеться представити кожен крок на шляху до мети: в якому напрямку ви будете працювати, які перешкоди вам доведеться подолати і як це ви зробите. Звичайно, це складніше, ніж просто мріяти, зате допомагає досягти реальних результатів у багатьох сферах.

Безумовно, що даний тип техніки є наскільки розповсюдженим, що чимало людей просто не довіряють та ставляться до цього із насторогою. Однак це не просто слова чи "нічогонероблення". Тому вчені виявили, що мозок не поділяє те, що відбувається в уяві і насправді. Коли ви згадуєте щось або уявляєте свої майбутні дії, у ньому виділяються ті ж хімічні речовини, що й у реальній ситуації. Ваш мозок веде себе однаково, і не важливо, переживаєте ви подію в реальності або тільки уявляєте її. Відповідно до визнаної в неврології теорії Хеббіана, нейрони, що збуджуються разом, зв'язуються між собою. Уявляючи майбутнє, ви створюєте нові нейронні зв'язки в мозку, які допомагають вам мислити та діяти по-іншому.

Як працює візуалізація? 

 

Слід розпочати із того, що повинна бути ясність. Коли ви чітко та конкретно розумієте чого ви хочете, тоді легше візуалізувати. Запитайте себе щиро: "А чого я прагну у цьому житті?"

 

Правило 1:

Ставте ясну мету, яку можна виміряти. Вибираючи картинку для візуалізації, постарайтеся зробити її максимально точною та конкретною. Наприклад, якщо ви хочете спокійно попрацювати над книгою вранці, уявляйте, о котрій годині це відбувається і скільки часу ви пропрацюєте.

 

Правило 2:

Далі, спробуйте покреативити та додати більше деталей у цьому образі. Уявіть, як ви працюєте та досягаєте мети, крок за кроком: де ви знаходитесь, у що одягнені, які люди поруч і тд.

 

Правило 3:

Підключайте усі свої почуття. Спробуйте уявити, чим пахне в приміщенні, як гудуть ваші ноги після пробіжки, як звучать оплески, спричинені вашою блискучою промовою.

 

Правило 4:

Не бійтесь. Спробуйте уявити навіть найпотаємніше. Коли ви думаєте про майбутнє, неминуче виникають страхи, занепокоєння і думки: «А що, якщо…» Використовуйте їх, щоб зробити ваше бачення більш гнучким. Подумки проходьте через бар'єри, як внутрішні (нестача енергії та впевненість у собі), так і зовнішні. Наприклад, час, гроші, обставини. Уявляйте, як ви справляєтеся з кожним із них. Так, якщо ви страшенно боїтеся виступати на публіці, уявіть найстрашніше, що може статися: ви впадете, піднімаючись на сцену. Подумайте, що ви зробите в цій ситуації: встанете, обтрусите штани і пожартуєте. До речі, техніка "найгірший сценарій" завжди стає в допомозі перед важливими подіями.

 

Правило 5:

Перевіряйте. Якщо техніка візуалізації все ще здається вам сумнівною, спершу спробуйте досягти якоїсь невеликої мети: навчитися віджиматися 50 разів, знайти підробіток, познайомтись із новою людиною.І коли ви переконаєтесь, що це працює, інтегруйте її у своє життя на постійній основі.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: