Почуй себе: три способи знайти час на діалог з собою

Щодня нас оточують гігабайти різної інформації: новини, дописи в соцмережах, нескінченна реклама. Інколи сюди додаються непотрібні подробиці з життя інших людей, нав’язані тренди та постійні порівняння свого життя з життям інших (часто не на нашу користь). За цим усім легко загубити себе та розуміння «А чого я хочу насправді?».

Тож у цій статті розгляньмо три способи почути себе та як сконцентруватися на своїх істинних бажаннях? Це має велике значення, коли йдеться про відчуття щастя та задоволення у житті. 

1. Дайте собі чесну відповідь на питання: як давно ви проводили якісний час наодинці з собою?

Як у фільмах, коли ви йдете у кав’ярню, читаєте там книгу, пишете свої думки в блокноті та нікуууди не поспішаєте. Тож пропонуємо виділити час суто на себе та організувати саморетріт. Поїздка в іншу країну на тиждень, в інше місто на вихідні чи в інший район на пару годин — немає значення, що ви оберете.

Головне —  влаштувати собі побачення з собою, найважливішою людиною у твоєму житті. Рекомендуємо не будувати жодних планів і очікувань, йти за своїми відчуттями в моменті («Зараз мені хочеться піци чи морозива?», «Прогулятись парком, зводити себе на кіно чи на масаж?) та дозволити собі не бути продуктивною. Просто бути тут і зараз, бути собою і для себе.

2. А що з цього всього є моїми істинними бажаннями?

Вам знайомі такі раптові думки: «Хочу таку саму сумочку, як у неї», «От би і мені поїхати на Мальдіви», «Треба брати цей крем, хороша знижка!”? Інколи подібні фрази можуть свідчити про те, що маркетологи та інфлюєнсери добре роблять свою роботу, а нас не покидає відчуття, що чогось ще не вистачає для повного щастя. А ще хочеться все і одразу. 

Та що буде, якщо зазирнути трошки глибше всередину себе, відкинути все непотрібне і запитати себе: А що з цього всього є моїми істинними бажаннями?

Щоб перевірити істинність своїх бажань, радимо чесно відповісти собі на 2 питання:

  • Чи буду я щиро радіти здійсненню цього бажання, якщо ніхто, окрім мене, про це не знатиме? (Наприклад, чи потішить вас покупка авто, якщо ви не зможете похвалитися цим батькам, друзям чи підписникам?)
  • Чи буду я щиро радіти здійсненню цього бажання, якщо це станеться не найближчим часом, а через рік чи два? (Наприклад, чи потішить вас перетин відмітки у 10 тисяч підписників в інстаграмі, якщо це трапиться не тут і зараз, а через два роки?)

Це питання допоможе відсіяти бажання, що нав’язані швидкоплинними трендами і побачити те, що є для вас справді важливим на тривалу перспективу.

Щойно ви відчуєте свій внутрішній компас, який підказуватиме, що насправді важливо, а що — нав’язане іншими, переходьте до наступного рівня складності — створіть список своїх бажань на життя.

В ідеалі додати туди понад 100 бажань, проте і 30 буде хорошим початком. На створення подібного списку може піти від кількох хвилин до кількох днів, тому маємо для вас наступні лайфхаки, як полегшити собі цю приємну задачку:

  • Надихайтеся пінтерестом
    Створіть дошку свого dream life і додавайте туди картинки з тим вайбом, який вам подобається. Так ви зможете помітити, чи вас більше запалює результат (ключі від квартири на фото, брендовий одяг, якісна техніка тощо), чи процес (покупка квітів на риночку, прогулянки біля моря, сніданок з видом на Ейфелеву вежу тощо).
  • Згадайте, про що ви мріяли в підлітковому періоді
    Стати дорослою і втілювати свої дитячі мрії — це окремий вид задоволення, бо окрім радості від покупки квитків на концерт Coldplay, на який ви мріяли потрапити ще зі школи, вас додатково радує думка «вау, я змогла це зробити!».
  • Ловіть себе на відчуттях заздрості та словах «Я давно вже хотіла…»
    І якщо з «Я давно вже хотіла» усе зрозуміло — треба відстежувати ці моменти і поповнювати таким чином список бажань, то заздрість в цьому випадку покаже, що вас тригерить, а отже, що є для вас важливим, що вам самим свідомо чи несвідомо хочеться.

Сам процес створення списку бажань на життя — це вже класний спосіб порефлексувати та згадати, що є для вас цінним. Проте ще краще буде, якщо ви почнете регулярно втілювати ці бажання в дійсність і відповідно робити своє життя трішки щасливішим.

3. Прогулятися місцями сили, де ви жили/часто гуляли чи навчалася раніше

Вам знайоме це відчуття, коли переглядаєте старі фото чи відео і думаєте «Як сильно я змінилася»? Така рефлексія, коли ви озираєтеся назад і бачите весь пройдений шлях, є дуже корисною, бо коли ми привласнюємо собі свої досягнення, то в нас з’являється більше енергії на підкорення нових вершин. Тож пропонуємо вам ще одну ідею для побачення з собою: прогулятися місцями сили, де ви жили/часто гуляли чи навчалася раніше.

Прогулянка біля гуртожитку змушує задуматися над тим, що у вас все вийшло і ви переїхали зараз у квартиру. Йдучи повз рідну школу і згадуючи, як колись ви тільки мріяли закінчити університет і знайти круту роботу, а зараз це вже ваша реальність. Гуляючи по парку, де поцілувалися з першим хлопцем, дякуєте собі за роботу з терапевтом, бо тепер будуєте більш здорові стосунки. А які місця додасте у цей список ви?  

Відстежуйте, що ваше, а що — нав’язане іншими. Гуляйте наодинці, зводіть себе на неспішний сніданок в улюбленому закладі, забронюйте у своєму календарі регулярні слоти для зустрічі із собою. Створіть список власних бажань і втілюйте їх просто так чи коли хочеться відсвяткувати свої перемоги. Їх, до речі, теж важливо помічати і привласнювати, то ж регулярна рефлексія наодинці, з психологом чи коучем тут стане в нагоді!

Йдіть за відчуттями і проведіть якісний час з найважливішою людиною у вашому житті — собою.

А ще регулярно запитуйте себе: «Що я взагалі хочу?» — це чудовий навігатор в подорожі життям. Якщо ви знатимете, чого хочете, то вам буде вже трошки легше це втілити в реальність. А здійснені бажання (особливо, якщо вони істинні!) = плюс одна щаслива людина в світі.

 

То як щодо того, щоб нею стати?

Авторка: Аліна Цвик
Сертифікований коуч за стандартами ICF, лекторка “Дія.Бізнес”, підприємиця і дівчина, якій подобається принцип усвідомленного життя, де завжди є місце турботі про себе.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.