Заходиш у книгарню, а там полиці рясніють назвами "Француженки не сплять на самоті", "Секрети парижанок", "Про що мовчать француженки", біографії Коко Шанель, Едіт Піаф, Катрін Денєв. Чоловіки теж не відстають. Ми дивимося фільми про Ів Сен-Лорана, захоплюємося талантом П'єра Рішара у старих комедіях, переслуховуємо Джо Дассена та Сержа Генсбура. А нещодавно вийшов серіал «Емілі в Парижі», який когось зачарував і надихнув, комусь не припав до душі, проте викликав великий ажіотаж.
Чим же нас так приваблює французький міф, і в чому секрет його шарму?
Ключовим у цій культурі, як на мене, є французьке поняття joie de vivre. Радість життя. Вміння радіти та оточувати себе красою. Любов до життя та задоволення. Звідси і двогодинні обіди в розпал робочого дня, і неодмінний келих вина, і довгі пікніки в парку в неділю, і пошуки тієї самої книги або платівки на блошиному ринку, навіть якщо це займає півдня, і увага до деталей у догляді за собою, стилі та вибору улюбленого парфуму.
У цьому вмінні насолоджуватися найбільший секрет: вже не хочеться кудись бігти, заковтуючи на ходу бутерброд і натягнувши першу футболку й джинси. Стають важливими процеси, ритуали. Зварити каву, а не залити окропом розчинну. Насолодитися їжею під приглушену улюблену музику або разом із коханою людиною, а не обідати під серіал, не відчуваючи смаку та аромату страви. Прийняти довгий душ або ванну та розслабитися, а не забігти туди на п'ять хвилин.
І в ці моменти час ніби підкорюється, розтягується, послаблює свою хватку і перестає мчати вперед, захоплюючи тебе за собою. Присідає поряд на диван на кухні й п'є з тобою свіжозварену каву, задумливо дивлячись у вікно, прислухаючись до вуличного шуму та співу птахів і злегка здивовано поглядаючи на тебе...
Текст: @aleksandra_bboiko
Фото: @lamour.olya
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.