Зараз ми проживаємо період стабільно високої температури повітря, від якої потерпають в усіх регіонах України. Що пити та їсти щоб краще переносити спеку? Та інші рекомендації від редакції SEPTEMBER.
ЯК ПЕРЕЖИТИ СПЕКУ?
1. Багато прохолодної рідини
Забезпечте своєму організму достатнє зволоження, пийте воду часто і регулярно. Рекомендуємо додати солі або обирати воду із сіллю в складі (наприклад Миргородська).
Також воду можна урозноманітнити додавши огірок, м'яту, імбир, лимонний сік чи ягоди.
2. Що краще їсти?
- Свіжі фрукти та овочі: вони містять багато води і допомагають підтримувати зволоження. Вибирайте кавуни, огірки, помідори, полуницю, і т.д.
- Легкі салати: зроблені з овочів і зелені, вони легко засвоюються і не обтяжують організм.
- Овочеві холодні супи, наприклад гаспачо.
- Зелені смузі: вони освіжають і забезпечують організм поживними речовинами.
У спеку ми можемо менше відчувати голод, це нормально, адже перетравлення їжі виробляє тепло. Тому ми менше хочемо їсти у спекотний день, щоб нормалізувати температуру тіла. У такі моменти важливо підтримувати водний баланс.
Варто пам’ятати, що овочі, фрукти та ягоди містять багато харчових волокон і фруктоолігосахаридів. Вони можуть спричинити дискомфорт, а саме здуття живота. Тому також споживаємо розумними дозами.
3. Варто уникати
- Об’ємні, насичені жирами, солоні страви, борошняні вироби та солодощі: перетравлення такої їжі супроводжується додатковим утворенням тепла.
- Напої з кофеїном можуть спричинювати більшу втрату рідини завдяки сечогінному ефекту.
- Алкоголь зневоднює організм і підвищує ризик теплового удару
4. Коли краще їсти?
Найкращий режим харчування — ранково-вечірній, з акцентом на сніданок. Їмо тоді, коли ще прохолодно.
5. Додаткові вітаміни
Оскільки під час спеки тіло нагрівається, ми більше пітніємо і з потом втрачаємо білки, калій, натрій та водорозчинні вітаміни (С, групи В). Щоб врегулювати баланс, можна споживати у таблетках або добавках.
- Вітамін C: допомагає підтримувати імунну систему і має антиоксидантні властивості.
- Вітамін E: підтримує шкіру здоровою і захищає від пошкоджень, викликаних сонячним випромінюванням.
- Вітаміни групи B: допомагають підтримувати енергію і знижують втому.
6. Гарячий чай
Допомагає втамувати спрагу. Саме його п'ють жителі спекотних країн Центральної Азії, де температура повітря набагато вища, ніж у нас. Після чашки гарячого чаю кидає в жар - організм починає активно виділяти піт, він випаровується з поверхні шкіри й охолоджує тіло.
7. Косметика для охолодження шкіри
Використовуйте термальну воду у спреях, щоб освіжити шкіру. Її також можна завжди носити із собою у сумочці. Вдома патчі під очі, а також маски інтенсивного охолодження стануть вашими найкращими друзями.
Уникайте важкого макіяжу. У спекотну погоду він може закупорити пори і подразнити шкіру.
8. Захист тіла, голови та очей
Не забувайте про головні убори та окуляри, щоб захистити сітківку очей. За високих температур носіть одяг із натуральних та світлих тканин вільного крою.
9. Японський кондиціонер
Прохолодна вода допомагає охолодити тіло. Але якщо такої можливості в моменті немає, спробуйте "японський кондиціонер". Просто візьміть чисту білу хустинку, намочіть у холодній воді та пов'яжіть на шиї. Коли хустинка висохне, намочіть знову. Мокрі рушники чи компреси допоможуть знизити температуру тіла.
10. Спорт
Прийміть прохолодний душ перед заняттями спортом. Це знизить температуру тіла та захистить організм від перегріву.
Заняття спортом у спекотну погоду створюють додаткове навантаження на організм, тому дуже важливо розуміти свої ліміти та уважно прислухатися до сигналів свого тіла.
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.