День української державності та хрещення Русі

День Української Державності започаткували згідно з указом президента України Володимира Зеленського від 24 серпня 2021 року. Дату вибрали невипадково: саме у цей день в Україні відзначають ще одне велике свято – День хрещення Русі.

 

Історія розвитку та становлення нашої країни як держави, рівної серед інших країн Європи, розпочинається саме з хрещення Володимиром Великим Київської Русі – України.

 

Повернувшись із Візантії у 988 році князь Володимир Святославович охрестив свій народ, тим самим зробивши перший крок задля сприяння розвитку і зміцненню зв‘язків Київського князівства з іншими тогочасними європейськими країнами. Відтак Святого Володимира справедливо вважають покровителем Української Державності та, починаючи з цього року, ми відзначатимемо свято на честь цієї визначної події. Це свято є символом зв‘язку поколінь, кожне з яких за цю тисячу років зробило свій неоціненний вклад в державотворчий процес, у розвиток культури й самобутності українського народу.

У свята є свій символ – це чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Це свято є важливими ідентифікатором боротьби українців за волю та незалежність.

 

Однак, уже наступного 2024 року його відзначатимуть 15 липня. Причина – рішення президента та перехід на новоюліанський календар.

Свято Дня державності підкреслює той факт, що сучасна держава Україна сягає корінням сивої давнини, а саме – веде свій родовід з княжих часів. Фраза "Україна – Русь" сказав Михайло Грушевський, а найвідоміший його твір називається "Історія України – Руси" – це 10-томова монографія. Вона писалася протягом багатьох років, і її покладено в основу сучасного розуміння історичних подій.

 

Використовуючи вислів Грушевського, ми підкреслюємо свій зв'язок із тими людьми, які жили на наших землях тисячу років тому. Адже Русь була саме Київською: на київських пагорбах, згідно з легендою, Андрій Первозваний поставив свій хрест і в дніпровських водах Володимир охрестив русичів. Як би не хотіли росіяни, та ці події сталися саме в Україні. Підкреслимо, що у росії ж тоді ще не було державності, а великі міста, зокрема Великий Новгород, також входили до складу Київської Русі.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: