Досліджуємо Україну усвідомлено: Буковина

Букови́на — історичний регіон, розташований між середньою течією Дністра та головним Карпатським хребтом у долинах верхньої течії Пруту та Сірету. Назва регіону походить від слов'янського слова бук. Через те, що ці землі були густо вкриті буковими лісами, їх почали називати Буковина. Зараз ця територія входить до складу України (частина Чернівецької області) та Румунії (частина повіту Сучава).

РЛС “Памір”

Радіолокаційна станція «Памір» знаходиться на вершині гори Томнатик (1565 м). Це секретний військовий об’єкт Радянського Союзу. У розпал «холодної війни» із західним світом СРСР збудував військову станцію, яка повинна була забезпечувати радіолокацію. З 1995 року військова база «Памір» припинила своє існування, тепер ця локація стала однією із найпопулярніших у буковинських Карпат.

Чернівецький національний університет

Університет входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, розташований у будівлі колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації. Спеціально для цього у місті відкрили два цегляні та один черепичний заводи і запросили найкращих майстрів з різних регіонів Австро-Угорщини. Процес будівництва відбувався неабияк ретельно: практично кожну цеглину вимірювали і перевіряли на звук. Споруду проєктував відомий чеський архітектор Йозеф Главка, автор Віденської опери. 

Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації збудовано в дусі еклектики. Стіни оздоблені орнаментом із теракоти, а вікна обрамлені білокам'яними блоками із пісковику. Особливо виділяється покрівля всіх корпусів, викладена кольоровою поливаною черепицею, яка утворює чіткий рисунок буковинських народних килимів.

У місті можна насолодитися не лише університетом, але й багатьма іншими локаціями. Обов'язковими до відвідування є: вулиця Ольги Кобилянської, центральна площа і ратуша, будинок-корабель, Чернівецький художній музей.

Мигове

Гірськолижний курорт на Буковині. Саме тут є великий вибір готельних компексів, вілл та будиночків. Локація підійде, як і для відпочинку влітку біля басейнів, так і взимку для катання на лижах чи сноубордах. Також тут можна зайнятися рафтингом на гірській річці Черемош. 

Озеро Гірське (Буковинське) око

Буковині існує озеро, яке утворилося 300 тисяч років тому, а його глибина досі залишається загадкою. Висота озера над рівнем моря близько 1000 метрів, саме тому воно є не таким популярним.

За легендою озеро утворилось на місці старого будинку вівчарів. Колись горами ходив мудрець-чаклун, який попросив їсти у вівчарів. Вони йому відмовили, і він, наказуючи їх, змахнув своєю палицею і стая, разом з вівчарями, пішла під землю. На цьому місці згодом утворилося озеро.

Хотинська фортеця століттями слугувала щитом на шляху ворожих загарбників. Зараз вона є одним з найстаріших збережених укріплень Східної Європи.

За легендою, коли фортеця зводилася, християни, які її будували, для захисту вибили на стінах магічні символи. Вони мали оберігати фортецю від злих загарбників. В результаті незважаючи на кількість господарів замку, жоден із них не зміг стерти зі стін ті таємні знаки.

Хотинська фортеця - одне з улюблених місць режисерів. На території замку були зняті такі легендарні фільми, як «Захар Беркут», «Стріли Робін Гуда», «Три мушкетери», «Тарас Бульба» та інші.

Дністровський каньйон

Річка Дністер розділяє своїми водами кілька областей. Так, на одному її березі розташована Чернівецька область, а на іншому Хмельницька та Вінницька. Це найбільший в Україні та один із найбільших в Європі каньйонів. 

Скельний хребет Чорний діл знаходиться в найкрасивішому і віддаленому місці Західної України – в Чивчинських Карпатах (Путильський район, Чернівецька область). Хребет являє собою низку обривистих скель, суцільно покритих густим хвойним лісом. Розташований між річками Сарата і Перкалаб. Також по його південному краю проходить кордон з Румунією. 

Перевал розташований поблизу села Хорови. З нього відкриваються  панорами на Покутсько-Буковинські Карпати, а неподалік розташовується Вижницький національний природний парк.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.