Досліджуємо Україну усвідомлено: Харківщина

Величний Харків – одне із найбільших міст України, що розкинулося на північному сході країни. Він дивовижно поєднав у собі столітню архітектуру і сучасні новобудови.

Сьогодні Харківщина - це область, яка обороняє територію України. Тому зараз ми маємо робити усе можливе, щоб одного дня подорожувати неймовірними місцями України та досліджувати території наших земель.

Шрифт для сьогоднішнього логотипу KHARKIV ми обрали не бездумно. Саме цей шрифт має назву "Kharkiv Tone" та відображає голос міста. Він про елементи міської комунікації, включаючи графіті. 

Майдан Свободи

Серце міста Харкова, де відчуваються неймовірна велич та енергетика міста. Майдан є найбільшою площею в Україні та займає 12 гектарів. У 1919 році, коли більшовики вирішили перенести столицю з Києва до Харкова, відбувся задум площі. Від головної площі міста квартали розділені концентричними кільцями, тому на неї цікаво дивитися зверху.

На початку повномасштабної війни російські війська випустили ракети «Калібр» по Майдану Свободи. Одна з яких влучила в історичну будівлю Харківської обласної державної адміністрації.

Шарівська садиба

Або ж як згадують у легенді — «Цукровий замок». Ширяться історії, що колись у цій садибі жив магнат Леопольд Кенінг разом із дружиною. Якось жінка посеред літа захотіла покататися на санях і тоді чоловік засипав цукром одну з височин біля замку. Відтоді пагорб називають «цукровою гіркою», а садибу – цукровою.

Також навколо садиби є дендропарк, який за цією ж легендою зробив Кенінг, коли його дружина сильно захворіла, для її прогулянок та оздоровлення.

Садиба зовнішнім виглядом справді нагадує казковий замок. Восьмигранні вежі, багата ліпнина, стрілчасті вікна: відчувається величність та вишуканість.

Білий палац у неоготичному стилі розташований у селищі Шарівка Богодухівського району.

Крейдяні гори

Одна з найкрасивіших пам'яток Харківщини – крейдяні схили, які утворилися за часів палеогенового моря. Вони є перлиною Національного природного парку "Дворічанський". Довга гряда крейдяних пагорбів, схожих на невеликі крейдяні гори, що простягнулася на кілька десятків кілометрів уздовж річки Оскіл. Найбільш цікава і мальовнича частина гір розташована між селами Кам’янка та Новомлинськ. 

Зміївські кручі

Зміїв — одне з найдавніших поселень Слобожанщини і, напевно, найзагадковіше. Змієві кручі — високі береги річки Сіверський Донець довжиною у 25 км.

Існує декілька легенд щодо назви цієї місцевості: перша каже, що тут жив чоловік, на ім’я Змій, який і заснував місто. Друга, що населений пункт назвали на честь річки Змійка або Зміївка. А третя каже, що ця місцевість була у болотах, там водилося багато змій, від чого й пішла назва.

Кицівська пустеля

Харківська пустеля, або як її ще називають Кицівська пустеля або Бугристі піски, знаходиться в Печенізькому районі біля села Кицівка. Це смуга піску зі справжніми барханами. Попри свою надзвичайність, місце досить небезпечне: посеред піску часто знаходять боєприпаси часів Другої світової війни. Адже тут був танковий полігон, де проводилися військові навчання.

Солоне озеро

У селі Антонівка Кегичівського району Харківської області є унікальне солоне озеро. Місце утворилося в результаті техногенної катастрофи приблизно в 1962 році. Під час пошуку нових родовищ природного газу й нафти пробурили свердловину, на шляху якої перебувала соляна лінза. Утворився фонтан газу, який заглушили і запобігли забрудненню атмосфери. Через якийсь час природний газ знову пробився назовні, що в підсумку призвело до затоплення бурової вишки і утворення 60-метрового кратера. А через те, що вода проходила через поклади солі, штучна водойма вийшла також солоною. 

Також щоб ще більше познайомитися із сьогоднішнім Харковом ми рекомендуємо до перегляду відео:

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: