Українська культура завжди потерпала від злих рук, які хотіли знищити, відбірати та образити. Майже із самого початку створення держави Московія не могла відчепитися від України. Спершу, вони хотіли забрати нашу назву, історію, культуру, традиції та території.
Тож, кожен із нас має легендарні розповіді від бабусь, дідусів, які згадували про репресії, голод та винищення українського народу. Окреме, важливе значення надається нашій мові.
Українська мова – національний атрибут, який має непереборну силу об’єднувати народ. Слід пам'ятати, що основна функція будь-якої мови – націєтвірна. В сьогоднішні дні «Слава Україні!» лине від Харкова аж до предвічних лісів Карпат, від Херсона аж до Золотоверхої Софії у столиці. Чи чули ви щось схоже про росію та білорусь? Ні! Лише істинні українці можуть бути патріотами своєї країни, які мають змогу осягнути всю силу, велич та вагу нашої державної мови.
Зануримося в історію.
Знищення української мови розпочалося в 1930-х роках. І здійснення відбувалося у декілька стадій: спершу в українській мові з'явились наче наближені російські слова, далі розпочалося зникнення питомих українських слів та калькування.
Згодом, з'явилися поняття такі як "репресована лексика" та "репресоване слово".
Ми підготували вам перелік слів, які потрібно пам'ятати для вашого навіть щоденного вжитку:
Сливе – майже
Сподобніше – зручніше
Спадський, похилий, похилистий – лише похилий
Блуд – похибка
Вар'ят – божевільний
Виїмок – виняток
Висилений – знесилений
Всезелений – вічнозелений
Далебі – чесне слово, справді
Офірувати – пожертувати
Партика – схибка хліба
Бляск – блиск
Азарт – запал
О’кей – усе гаразд, добре
Користати – користуватися
Осоння – на сонці
Багно — болото
Величині — величина
Жмуток — пучок
Зизий — косоокий
Знамено — ознака
Крамар — торговець
Пружність — еластичність
Витинок — сектор
Горішній — верхній
Добір — комплект
Позем — горизонт
Святосний — святковий
Пасок — смуга
Чапаш — стежка
Яскиня — підземелля
Горбовина — височина
Мірило — масштаб
Зайвина — надлишок
Підсоння — клімат
Водозбір — басейн
Лямпа — лампа
Визиск — експлуатація
Вагало — маятник
Городина — овочі
Трапеза — трапеція
Імперативний — наказовий
Афронт — публічна образа
Українська мова синонім до слова «ідентифікація». Вона ідентифікує нас, нашу національну свідомість та громадянську позицію.
Московити = росіяни – не брати русичам = українцям. Українська мова будує наш народ зсередини, є ґрунтом для його становлення та життя.
Саме зараз найкращий період, щоб перейти на рідну мову та відмовитися від мови наших катів, Це один із найбільших шансів, щоб знищити будь-які культурні зв’язки із росією.
Пам'ятайте про це.
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.
Вам також може бути цікаво: