Із філософією: що таке соціально-відповідальний бізнес

Корпоративна соціальна відповідальність компаній — термін, який зʼявився в українському бізнес-середовищі відносно недавно, але сьогодні це один з ключових показників успішності, це критерій оцінки прогресивності бізнесу і відданості його власників європейським цінностям. А найважливіше, що такий різновид бізнес позиціонує себе як ціннісний та з глибокою філософією. Особливо важливим і показовим стало розуміння принципів КСВ власниками бізнесу в період кризи, коли соціальна відповідальність фірми або компанії стає вдвічі важливою для всього суспільства. 

 

Команда September підготувала перелік бізнесів, які закохують не лише продуктом та філософією глибини:

Громадський ресторан Urban Space 500

 

Проект Urban Space 500 об’єднав півтисячі людей, які погодилися вкласти в громадський заклад 1 000 доларів і час, а більшість його прибутку спрямувати на соціальні ініціативи в межах міста. 

 

Urban Space 500 працює на умовах франшизи Urban Space 100 – закладу з такою ж концепцією, який працює в Івано-Франківську з кінця 2014 року і за цей час встиг підтримати 65 міських проектів. Запуск Urban Space 500 здійснюють громадська організація «Інша освіта» та платформа «Тепле місто», а розробка концепції та керування закладом – відповідальність партнера Druzi Cafe & Bar.

 

Urban Space 500 розташували поблизу майдану Незалежності, на вулиці Бориса Грінченка біля перетину з Прорізною. Спільнота орендує перший поверх приміщення першої половини ХХ століття у Національної суспільної телерадіокомпанії – раніше тут працював телецентр.

Green Bean Bag («Зелена Коробка»)

 

Підприємство займається виготовленням та продажем крісел-мішків із використанням переробленого пінопласту як екологічного наповнювача. Це сприяє переробці пінопласту у Львові та дає змогу залучати фінансові ресурси для діяльності ГО «Зелена Коробка». Соціальний вплив підприємства полягає у зменшенні кількості відходів, які потрапляють на звалище. Це — ресурсна підтримка громадських сортувальних станцій, а також популяризація сортування та вуглецево-нейтрального виробництва. 

Очі тари

 

Це навчальний центр, де жінки з інвалідністю по зору безкоштовно навчаються професії масажиста, та масажний кабінет, де незрячі майстрині пропонують послугу масажу тіла для жінок. Масаж тіла спрямований на розслаблення та звільнення від стресу, він об’єднує в собі елементи аюрведичного масажу та краніосакральної терапії. Вважається, що незрячі майстрині відрізняються глибшою чутливістю і тактильністю, тому можуть краще пропрацювати тіло. 

Gradus DOBRA

 

Це свічкова майстерня, де молодь із ментальною інвалідністю створює парфумовані соєві свічки з ефірними оліями з використанням перероблених скляних пляшок. Підприємство реалізує соціальний вплив у двох напрямах: екологічному та соціальному. Екологічний полягає у зменшенні забруднення шляхом переробки скляних пляшок на склянки для майбутніх екосвічок, а соціальний — у працевлаштуванні молоді з інвалідністю, що допомагає їхній соціальній адаптації та отриманню трудових навичок.

Lady Di atelier

 

Перше інклюзивне ательє в Україні. Команда створює унікальні хустини, авторами яких є люди із інвалідністю. Кожна хустина має свого автора та наставника, а 10% від продажу вони отримують як гонорар за свій принт. Дизайни унікальні, адже принти символізують свою історію, сенси та прожиті емоції.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.

Вам також може бути цікаво: