Upwork — найбільша міжнародна онлайн-платформа, у яку об'єднались два найпотужніші сайти для пошуку роботи фрілансерів: Elance і Odesk. Мережа заснована ще у 2003 році, однак тримається на піку популярності вже доволі довго. Щоправда, в Україна набула тотального розмаху лишень зараз.
Фрилансери мають змогу публікуватись та розміщатись на таких категоріях:
— Копірайтинг та переклад текстів
— Sales, маркетинг
— Фінанси та бугалтерський облік
— Дизайн, SMM, креатив
— Розробка, Web-забезпечення та IT
— Інженерія та архітектура
— Юриспруденція
Які перші кроки?
1. Найважливішу роль відіграє ваш профіль:
Над ним слід дуже добре попрацювати і заповнити його всією можливою інформацією про себе. У назві чітко вкажіть спеціальність, наприклад: Project Manager, Remote Teams Expert. Не більше двох назв. Детально опишіть досвід роботи (враховуйте увесь свій досвід) та всі свої вміння, навички, знання.
Слід звернути увагу:
— Обов'язки, які були/є за вами закріплені.
— Абсолютно усі ваші досягнення (так-так зі студентських років також рахується).
— Результати, які ви досягали. Бажано подавати у цифровій варіації.
— Освіта: докладно опишіть і про формальні, і неформальну.
— Знання мов: слід вказувати ваш рівень володіння мовою (бажано реальний, аби уникнути непорозумінь)
— Погодинна ставка.
— Фотографія та контактні дані.
2. Визначити чітко свою нішу
Чітко зрозуміти свою нішу надає можливість швидше та якісніше увійти у світ Upwork. Якщо ви таргетолог то оформлюйте свій профіль відповідно. Не вартує розфокусовуваватися.
3. Правильно обрати вакансію і скласти супровідний лист
Заповнивши профіль, можна розпочинати відстежувати вакансії і подавати заявки на ті, що вас зацікавили. Однак, слід пам'ятати, що варто обирати лише ті, які, справді, релевантні вашому досвіду.
Існують правила та алгортими за якими працює Upwork, тож є ліміт — податися можна на 30 вакансій на місяць. Якщо потрібно, за $10 придбайте ще 10 вакансій. Адміністрація банить за нерозбірливу подачу, і в результаті це призводить до відсутності відповідей від клієнтів.
Радимо відгукуватися лише на ті вакансії, які є актуальними та появились відносно недавно. Важливим є кількість людей, які вже подали заявку на конкретну вакаесію. Якщо кількість перебільшує 20 осіб, не вартує подаватися. Ви загубитеся у довгому списку кандидатів.
Важливим є також супровідний лист, який відіграє одну із найбільше ролей. Допомогу у написанні супровідного листа можна знайти тут.
Пишіть чітко, коротко і тільки релевантну інформацію. Важливо: намагайтеся писати новий лист на кожну окрему вакансію.
4. Ваше портфоліо — це квиток до успішної пропозиції.
Рекомендуємо запросити дизайнера, який би якісно та грамотно оформив усі ваші роботи в одну презентацію. Це нереально ефективний інструмент. Відверто кажучи, не всі мають бажання читати ваш супровідний лист, проте переглянути портфоліо — так!
5. Інтерв'ю з клієнтом
Інтерв’ю бувають двох видів відео та голосові. Частіше, відео.
Схема співбесід з клієнтами на Upwork:
клієнт називає себе, розповідає про компанію та вимоги до кандидата;
клієнт просить вас розповісти про релевантний досвід;
клієнт просить розповісти про те, як ви могли б вирішити його запит;
укладання угоди: обговорюються технічні моменти — оплата, терміни, графік роботи, очікування сторін.
6. Якісно та грамотно виконувати свою роботу
Якісно виконуйте усі свої обов'язки та просіть написати відгук про вашу роботу. Чим більше у вас закритих контрактів із хорошими відгуками, тим вищий у вас рейтинг. Найкращим Upwork надає певні звання, що дозволяє отримувати більше клієнтів.
Як працює UPWORK?
— Ви можете самостійно продавати свої послуги, прописати погодинну оплату та пройти співбесіду.
— Ви продаєте проект, який готовий. Можете запакувати свою роботу, а платформа внесе її в каталог проєктів Project Catalog™, щоби клієнти могли придбати її одразу.
— Upwork допомагає вам знайти клієнтів. Через деякий час після того, як ви створите профіль, служба платформи Talent Scout™ може самостійно шукати для вас клієнтів. Рекрутери оцінять ваш досвід та запропонують співпрацю з певними замовниками.
Після кожної успішної співпраці важливо отримати відгук, який дозволить працювати надалі із більшою кількістю клієнтів.
Гайд для успішної та плідної роботи!
Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.
Вам також може бути цікаво: