У світі міфів та фактів: як обрати дезодорант, що буде ефективним та одночасно догляне за шкірою?

Дезодорант – це база щоденного догляду. Як потурбуватися про себе та обрати продукт, аби отримати надійний захист та зробити усвідомлений вибір? 

 

У цьому матеріалі разом з компанією SOULMATES BEAUTY GROUP розбираємось:  які існують міфи та факти, пов'язані з дезодорантами; як обрати безпечний та одночасно ефективний засіб; на які компоненти та моменти слід звертати увагу, аби задовольнити потреби вашої шкіри та забезпечити комфорт протягом усього дня. 

 

Бонус: Наприкінці статті ділимось враженнями та експертною думкою дерматологині Анастасії Мельник від тестування натурального дезодоранту.

 

Факт: Натуральні дезодоранти містять м'які формули створені природою та дбайливо доглядають за шкірою, не подразнюючи її. У їхньому складі мінімальна кількість хімічних речовин, які можуть бути потенційно шкідливими для здоров'я шкіри. 

Натуральні дезодоранти ефективно маскують запахи, не блокуючи потові залози та дозволяючи тілу потіти природним шляхом. Вони не містять алюмінію, спирту, парабенів, синтетичних ароматизаторів і барвників.

 

Факт: Дезодоранти не блокують потові залози та не зменшують потовиділення. Зазвичай, вони контролюють неприємний запах завдяки антибактеріальним компонентам у складі та доглядають за шкірою. Але дія засобу напряму залежить від його складу: наприклад дезодоранти з вмістом солі алюмінію можуть блокувати потові залози. В той час, як засоби з природним складом та чистими формулами не мають такої дії. 


Дезодоранти не змінюють природний рівень потовиділення організму. Вони контролюють його виділення, запобігаючи розмноженню бактерій, що викликають неприємний запах.

Факт: Нанесення великої кількості дезодоранту не означає його більшу ефективність. Достатньо нанести тонкий шар на шкіру, розподілити його рівномірно та дати час вбратися.

Зазвичай рекомендується користуватися дезодорантом раз на день. За потребою можна збільшити частоту нанесення, особливо під час фізичної активності. Головне – дотримуватись інструкцій засобу.

 

Факт: Під час вибору дезодоранту важливо враховувати свій тип шкіри:

  • Жирна шкіра – підійдуть засоби з матуючим ефектами або мінімальним вмістом олії у складі.
  • Чутлива шкіра –  м'які формули та натуральні компоненти. Слід уникати  дезодорантів з синтетичними ароматизаторами або різкими хімічними компонентами, які можуть викликати подразнення.
  • Суха шкіра – зверніть увагу на засоби зі зволожуючими складовими, такими як природні олії. Вони допоможуть підтримати  здоровий рівень pH шкіри та запобігти її подразненню.

Шкіра по-різному може реагувати на засоби в залежності від типу та особливостей. Тому важливо спостерігати за її реакцією: чи не виникають подразнення або ознаки алергії. У такому випадку краще проконсультуватись з  дерматологом.

Факт: Дезодорант має містити безпечні для шкіри компоненти, аби не викликати подразнень та алергічних реакцій. 

 

У деяких засобах можуть міститися інгредієнти, які можуть бути потенційно шкідливими або спричиняти побічні ефекти, наприклад:

  • Алюміній може закупорювати потові залози та викликати подразнення шкіри.
  • Парабени – синтетичні консерванти, які можуть викликати гіперчутливість шкіри.
  • Фталати – хімічні речовини, що порушують гормональний баланс.
  • Синтетичні ароматизатори можуть викликати подразнення шкіри або алергічні реакції у деяких людей.
  • Спирт може випаровувати природну вологу шкіри, що може призвести до почервоніння, подразнення та відчуття сухості.

Факт: Додавання пробіотиків до дезодорантів має низку переваг. Пробіотики – це природні ферменти для відновлення мікробіому шкіри, що підтримують здоровий рівень бактерій, часто незбалансований через надмірне потовиділення та активність. Вони сприяють зменшенню запалень, підтримують бар'єрну функцію шкіри і покращують її стан.

Американський бренд для догляду за шкірою SALT & STONE розробив лінійку натуральних дезодорантів,  у складі яких природні компоненти – екстракти морських водоростей і гіалуронова кислота — що зволожують шкіру, а пробіотики допомагають нейтралізувати запах.

Дерматологиня Анастасія Мельник протестувала засоби бренду і поділилась власними враженнями:

 

SALT & STONE був заснований професійним спортсменом, розроблений хіміками та створений саме для тих, хто веде активний спосіб життя. 

Природа сильна в тандемі з наукою

 

Пакування складається з переробленого океанічного сміття та придатне для вторинної переробки. Воно на 100% складається з пластику, зібраного в океанах та на пляжах по всьому світу.

 

Філософія брендустворювати максимально ефективну продукцію з органічних складників для захисту шкіри від щоденних агресивних факторів, мінімізуючи при цьому негативний вплив на навколишнє середовище.

 

Підібрати засоби для своїх потреб та сформувати власну косметичку натурального догляду від SALT & STONE можна на сайті.

Авторка: Ропаєва Жанна

Якщо ви спеціаліст/-ка у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: writer@september.is. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю