Системний підхід до блогу та до креативності

Коли за плечами роки контент кріейшну і взагалі творчого шляху, ти розумієш як ніхто - креативність не падає просто так на голову. Здебільшого - це результат праці і системності. 

Настя Бистрієвська - контент та UGC кріейтор із місією допомагати людям проявляти свій бренд в соціальних мережах. "Моя пристрасть - візуал".

BYSTRIIEVSKA

Поділюсь своїм досвідом:
Я завжди вважала себе не творчою, бо творчі люди - генії, у них необмежена фантазія, це не про мене. Такі установки блокують наші дії і створюють рамки, це дуже обмежує нас.

А що, якщо я скажу що кожна людина - творча так чи інакше. Навіть найсистемніший працівник фінансового відділу може проявляти креатив на роботі, вдома за приготуванням вечері, коли пакує подарунок другій половині, коли веде сторінку в інстаграм… всі люди творчі! Необхідно лише спробувати.
Ведення блогу може йти легко, без зусиль.. на перших порах :) Але майже у кожного в один день це викличе фрустрацію і вигорання. 

Декілька порад від мене, як вести блог в кайф і на радість людям:

1. Визначте свої пріоритети. ​​Навіщо вам блог, що ви хочете отримати і дати, які цілі і мета. Зосередьтесь на тому, що важливо для вас.​​​​​​​

2. Згідно з цілей створіть стратегію. Які кроки будуть вам потрібні для досягнення результатів? Розбийте цілі на маленькі задачі.

 3. Внесіть задачу по блогінгу у свій робочий графік. Так, якщо не виділити на це конкретні години в дні - нічого не спрацює.

4. Створіть мінімальний контент план, який буде функціональним для вас. Робіть все за покликом серця і емоцією, але залиште місце плану на той випадок, коли щось з настроєм піде не так.

5. Час на відпочинок від блогу. не робіть із життя реаліті шоу (якщо вам це звичайно не близько) зробіть собі робочі дні і вихідні від блогу. Також завжди зранку і ввечері залишайте час для себе без гаджетів.

6. Знайдіть однодумців, людей хто також зацікавлення у розвитку особистого блогу. Обговорюйте ідеї, діліться досвідом, робіть колаборації, допомагайте один одному з контентом.

7. Іноді взагалі не буде ніякого фідбеку від аудиторії і це нормально. Запасіться терпінням і не кидайте на пів шляху. Повірте кожен блогер через це проходив. Неважливо скільки разів ви поступитесь має значення лише сила продовжувати.

 8. Оберіть одну чи декілька тематик для свого блогу, якими ви палаєте, це дасть вам фокус, натхнення. Запитайте себе: а про що я можу говорити часами?

 9. Креативте та багато екпериментуйте! Це не дасть вам стояти на місці, тільки через експерименти відбувається розвиток. Постійно пробуйте щось нове.

 10. Постійно отримуйте нові знання по обраним направленням. Це класно вибиває синдром самозванця. Чим більше знань - тим більше впевненості у собі, тим яскравіше ви можете проявлятись.

Кому відкликнулась тематика, дуже рекомендую цю літературу:

  • "Велика магія" - Елізабет Гілберт
  • "Естетичний інтелект" - Полін Браун
  • "Творча впевненість. Як розкрити свій потенціал" -  Девід Келлі
  • "Кради як митець" - Остін Клеон

Муза не прийде! Запам'ятайте! Але ми можемо її покликати діями.

Якщо ви спеціаліст у своїй сфері та бажаєте, щоб про вас дізналася аудиторія September — напишіть нам на пошту: you@september.ua. В e-mail вкажіть інформацію про себе, чим ви займаєтеся, та на яку тему бажаєте написати статтю.