Перезавантаження після новорічних свят

Їжа для багатьох вже давно перестала бути культом. Але свята: дні народження, ювілеї, Новий рік - час, коли навіть найпалкіші шанувальники здорового харчування не можуть відмовити собі в задоволенні смачно і багато поїсти. Позбутися від наслідків рясних застіль допоможуть не менш смачні, але більш легкі і корисні продукти.

Будь-які святкові застілля можна впевнено віднести до одноразового компульсивного переїдання - неконтрольованого споживання їжі, коли ми начебто не відчуваємо насичення.

 

Білки, жири, вуглеводи, щедро присмачені соусами, приправами і алкоголем, потрапляють в організм (іноді за стіл ми сідаємо не один раз, а кілька), і переважно у вечірній або нічний час. Тобто в той час, коли системи організму повинні відпочивати, а не перетравлювати їжу. І справляються вони з цим не дуже впевнено.

 

Як результат - зайва вага і супутні захворювання. Пояснення медиків з приводу шкоди пізніх вечерь дуже прості.

Вживання їжі вдень ​​призводить до вироблення підшлунковою залозою інсуліну, він працює на згоряння вуглеводів і збереження жирів. Вночі ж гіпофіз виробляє так званий гормон росту, який ці накопичені жири розщеплює. Щільна вечеря сигналізує нашому організму, що немає необхідності палити жирові запаси. І гіпофіз скорочує виділення гормону росту.

 

Страждає від пізніх пиятик і кишечник, особливо дванадцятипала кишка. Що знаходиться в стані сну, вона не може «проштовхнути» їжу. Як результат - розтягнення кишки, дисбактеріоз, гастрит, розвиток хворобливої ​​мікрофлори і так далі. Такі процеси не можуть не відбитися на нашому настрої і зовнішньому вигляді.

 

Різноманітність святкового столу - одна з причин переїдання. Цей принцип в ході нескладного експерименту довела американський біолог Христина Агапакіс. Її підопічними виступили миші, яких спочатку годували без обмежень, але тільки одним видом їжі, а потім запропонували «шведський стіл» з їжею з чотирма різними смаками.

 

У першому випадку гризуни відмовлялися від їжі відразу після насичення. Реакція на «шведський стіл» була зовсім іншою. Гризуни, пробуючи то одне, то інше частування, з'їдали в три рази більше їжі, ніж в першій частині експерименту.

Поведінка людини не сильно відрізняється від поведінки тих самих мишей, за якими спостерігали вчені. Але у нас є право вибору - їсти без міри або контролювати процес споживання їжі. Навіть якщо вам вдалося уникнути відвертого переїдання в гостях, організму варто влаштувати перепочинок після харчового і алкогольного марафону.

 

Тільки не варто різко переходити до голодування, фахівці впевнені - сувора дієта завдасть більше шкоди, ніж користі. Організм, сприймаючи голодування як загрозу, починає посилено запасатися жиром. А втрата білків, які ми вже звично споживали у великих кількостях, призведе до загальної слабкості і «відвисання» м'язів.

 

Найперший і вірний засіб після щедрих застіль - це очищення шлунку і кишечника. Вводимо в їжу ряд обмежень - говоримо «стоп» жирній їжі, вуглеводам і надто солоній і солодкій їжі - і приступаємо до легкої дієти. Харчуємося дрібно - їмо часто, але маленькими порціями. Бажані продукти на цей період - фрукти, варені овочі, дієтичне, нежирне м'ясо, соки і кисломолочні продукти. Повертаємося до звички не наїдатися перед сном, відмовляємося від вечері або серйозно скорочуємо кількість споживаної їжі.

Проведення розвантажувальних днів укупі з очищенням також стане серйозною підмогою у відновленні організму. Протягом дня слід вживати один з низькокалорійних продуктів: гречку, яблука, рис, нежирне м'ясо, кефір - загальне споживання на добу не повинно становити більше 1000 ккал. Кількість рідини, що випивається при цьому має бути більше, ніж зазвичай. Кисломолочні продукти допоможуть вивести зайву рідину з тканин організму. Вона затрималася в них після вживання алкоголю, солоної і гострої їжі.

 

Кисломолочні продукти швидко перетравлюються і засвоюються. Їх вживання допоможе очистити зашлакований кишечник, придушити розвиток в ньому небажаних процесів. Антибіотики, що виробляються молочнокислими бактеріями, перешкоджають зростанню хвороботворних організмів: кишкової палички, сальмонели, стафілококу.