3 негативні установки, які заважають самовдосконалюватися

Хочете стати продуктивнішою? Для цього недостатньо навчитися краще працювати, важливо навчитися ефективніше жити. В першу чергу - харчуватися здоровою їжею, бути фізично активними, підтримувати здоровий і збалансований спосіб життя. Звучить заманливо? Так що ж нам заважає?

 

У всіх цих виправдань одне призначення - вони частково знімають з нас відповідальність за наше власне життя. Коли ми це усвідомлюємо, у нас з'явиться можливість від них позбутися і розкрити всі наші справжні можливості.
 

«Легко сказати, що ми хочемо поліпшити своє життя. Але коли доходить до справи, виявляється, що ще легше нічого не змінювати. Ми починаємо придумувати для себе нескінченні виправдання, чому ми не можемо, не повинні або не хочемо робити те, що для нас корисно і важливо », - пояснює лайф-коуч з Бостона Джеффрі Сігель.

ОСЬ ТРИ ТИПОВИХ ВИПРАВДАННЯ, ЯКІ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ОСОБЛИВО ЧАСТО

«Не знаю, як»

 

Нам всім би хотілося йти по життю надійною дорогою. На жаль, коли ми закінчимо здобувати освіту, далі у нас не буде навчальної програми. Нікому підказати нам, що саме потрібно знати. Немає більше вчителів і викладачів, які завжди готові відповісти на питання і вказати, куди рухатися далі.

 

Нам доводиться самим складати для себе «навчальний курс», вчитися і «складати іспити». Це важка робота, і не завжди ми будемо з нею справлятися. Дуже легко потрапити в пастку виправдань виду «Якби ...», які дозволяють скинути з себе відповідальність.

 

  • Якби я тільки знала, як поліпшити свою дієту, я б харчувалася набагато краще.
  • Якби хтось склав мені план тренувань, я б набагато частіше займався спортом.
  • Якби я знав, що мені по-справжньому цікаво, то зміг би знайти роботу.
  • Якби я знав, як розширити свій бізнес, то був би набагато успішнішим.


Насправді все це - в основному технічні проблеми. Відповіді на них можна знайти самостійно або скористатися платними послугами. Якщо інформація, яка нам потрібна, не відноситься до якоїсь вкрай рідкісної і маловивченої теми, навіть простий пошук в Інтернеті може багато дати.

 

  • Хочете навчитися медитувати? У Мережі є безліч відеоінструкцій.
  • Хочете навчитися готувати страви з екологічно чистих продуктів? Пошукайте кулінарний блог або підпишіться в «Інстаграме» на сторінки про здорове харчування.
  • Хочете привести себе в форму? Пошукайте безкоштовні заняття з йоги або спробуйте нову тренувальну програму в найближчій фітнес-студії.


Адже питання не в тому, чи можна знайти інформацію і можливості для себе. Пошук інформації сам по собі може перетворитися в залежність. Питання в тому, чи готові ми докладати зусиль для самовдосконалення. Пошук в Гуглі нас не змінить. Для цього буде потрібно по-справжньому зануритися в нову діяльність.

 

Ми повинні твердо вирішити, ким ми хочемо стати, і навчитися довіряти самі собі. Виправдовуючись «Я не знаю, як», ми насправді говоримо «Я не вірю, що зможу впоратися». Саме тому так важлива підтримка. Коуч, наставник, учитель можуть дати багато слушних порад, які допоможуть нам повірити в себе і відчути, що ми готові до наступних кроків.

 

Кращі наставники вміють розділити весь шлях до розв'язання наших проблем на окремі невеликі кроки, які ми зможемо проходити один за іншим. Ще важливіше, що наставник допомагає нам зважитися почати діяти, хоча ми не знаємо точно, що нас чекає на цьому шляху. Невизначеність не повинна заважати нам.

 

Щоб перестати виправдовувати нашу бездіяльність тим, що «ми не знаємо, як», потрібно заглянути в себе і зрозуміти, що ми насправді знаємо. Почніть з цього. Шукайте підтримки в рідних і вірте в те, що відповіді на ваші питання ви знайдете вже в дорозі.

«Зараз невідповідний момент»

 

«У мене був клієнт, який в той час розлучався з дружиною, недавно втратив одного з батьків до того ж його бізнес був на межі банкрутства. У нього видався неймовірно важкий і хаотичний період в житті. Я попередив його, що зараз не найкращий час для кардинальних змін. Але він довів мою неправоту. «Якщо не зараз, то коли? У мене і так відбуваються кардинальні зміни. Ну і що, якщо їх буде трохи більше? »- сказав він мені. Він поміняв весь свій розпорядок і став більше піклуватися про себе. Почав сам готувати, бігати вранці і вести щоденник », - розповідає Джеффрі Сігель.

 

Ця історія добре демонструє, що в житті нас в будь-який момент оточує безліч проблем. Нам завжди доводиться займатися своїм здоров'ям, роботою, сім'єю, відносинами і всім іншим. Все це не можна «поставити на паузу», коли нам потрібен перепочинок, щоб зайнятися чимось ще. Наше спільне «зайнятість» природним чином змінюється з плином часу.

 

Коли вдасться період «затишшя», скористайтеся ним і докладете всіх зусиль до розв'язання найважливіших проблем. Разом з тим ніколи не варто відкладати щось на потім, сподіваючись, що настане якийсь чарівний момент, коли ви будете «готові». «Якщо будете чекати, поки складуться ідеальні умови, так і прочекаєте все життя», - попереджає Джеффрі Сігель.

 

Насправді питання не в тому, чи відповідний зараз момент. Питання в тому, чи готові ви і далі терпіти своє нинішнє становище в житті. Якщо немає, то навіщо чекати, чому не змінити щось просто зараз? Якщо сьогодні невідповідний момент, з чого ви вирішили, що завтра буде відповідний?

 

Справжня причина може бути в тому, що ви ще не готові відмовитися від свого нинішнього способу життя. Нехай він вас не влаштовує, але хоча б він знайомий і звичний. Але, на жаль, залишивши все як є, ми не досягнемо того, чого дійсно хочемо.

«Знаю, що треба зробити, але не роблю»

 

Цю проблему можна сміливо назвати «Королевою самосаботажу» або «Принцесою прокрастинації». Ви розумієте, що можна зробити, щоб поліпшити вашу ситуацію. Ви просто цього не робите або робите вкрай нерегулярно.

 

«У мене були клієнти, які знову і знову намагалися зробити свій спосіб життя більш здоровим і кожен раз кидали свої спроби. У них не було нестачі знань. Їм не вистачало сталості та рішучості », - розповідає Джеффрі Сігель.

 

Дана проблема може проявлятися по-різному. Ось найбільш типові варіанти:

 

«Нетерплячі»

 

Вам швидко все набридає і постійно хочеться чогось нового. Тому ніяк не вдається дотримуватися обраного курсу досить довго, щоб побачити результати. Через декілька тижнів ви все кидаєте і шукаєте якусь нову перспективну програму, якийсь час їй дотримуєтеся, незабаром вам набридає і вона. Цикл постійних розчарувань триває.

 

«Втратили надію»

 

Ви пробували скинути вагу, регулярно займатися спортом, контролювати бурхливі емоції, краще піклуватися про себе. Але після численних спроб вам не стало краще, а може бути, навіть стало гірше. Вас мучить почуття сорому, і ви опускаєте руки. Ще одна невдала спроба. Це занадто важко. Ви краще залишите все як є, ніж будете пробувати ще раз, щоб знову зазнати невдачі.

 

«Не розуміють, чого вони хочуть»

 

Вам здається, що ви багато чого хочете: розширити свій бізнес, поліпшити відносини з іншими, привести тіло в форму. Але насправді ви не знаєте, чого хочете. Важливі не «кубики» преса і не розмір рахунку в банку. Важливо відчувати себе впевнено у власному тілі. Важливо бути впевненим в завтрашньому дні, в тому, що ви зможете забезпечити сім'ю. Проблема в тому, що ви до сих пір чітко не сформулювали, що насправді хочете отримати.

 

«Вічно незадоволені циніки»

 

Вам здається, що весь світ проти вас. Всі наче змовилися, щоб не дати вам досягти бажаної мети. Замість того щоб щось змінити, ви нескінченно скаржитеся на несправедливість. Ви не бачите нічого хорошого навколо себе. Якби ви не були так цинічні і недовірливі, напевно знайшлися б ті, хто щиро захотів би вам допомогти. Для цього, вам доведеться позбутися від презирливого ставлення до інших людей і навчитися рівноправного співробітництва.

 

«Вважають себе негідними»

 

Ви знаєте, чого б хотіли, але не вірите, що цього заслуговуєте. «Та хто я такий, щоб про це мріяти?» - шепоче ваш внутрішній голос. Низька самооцінка позбавляє вас будь-якої мотивації. Сумніви в собі паралізують вас. Ви будете чекати «дозволу» від інших, адже вам не вистачає самоповаги, щоб просто почати йти до своєї мети.

 

Можна назвати ще десятки різних причин, що заважають нам діяти і наближатися до мети. Багато з них пов'язані з невирішеними емоційними «блоками» і переконаннями, що обмежують. Важливо не тільки чітко розуміти, чого ви хочете, а й вірити в те, що ви дійсно можете цього досягти, що ви цього заслуговуєте.

Коли ваш розум каже «ти не зможеш», а серце немов шепоче «зможеш!», Щоб розв'язати цю суперечність, знадобиться впевненість в собі, підтримка близьких і трохи віри. Тільки це допоможе вам нарешті перестати шукати виправдання і почати рухатися до мети. А працюючи над підвищенням продуктивності, ми паралельно ростемо як особистість.